Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

konkurs

 • Znamy już wyniki gminnego konkursu organizowanego przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łobzowie. Celem konkursu było popularyzowanie matematyki, rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz plastycznej.

  W konkursie wzięło udział 6 uczniów klasy IV wykonując bryły przestrzenne według swojego pomysłu.
  Byli to: Emilka Bryzik, Martyna Pawłowska, Dawid Dygas, Kacper Guz, Kamil Ptak i Grzegorz Siejka.

  III miejsce w gminnym konkursie „Bryła na pokaz” zajęła nasza uczennica Martyna Pawłowska.

  Gratulujemy!

  A. Świerczek-Mól

 • 17 czerwca silna reprezentacja naszej szkoły udała się do Modlnicy, gdzie odbywał się kolejny już festiwal gwary i tradycji krakowskiej „Godka Krakowska”.

  W tym roku wzięliśmy udział w czterech konkursach. W fotograficznym: Wiktoria Ziółkowska, Anna Siejka i Oskar Świerczek. W teatralnym: Paulina Krzysztoforska, Angelika Nowak, Filip Nowak oraz w poetyckim: Kinga Graca i Angelika Nowak. Nasza szkoła wzięła też udział w konkursie na tradycyjny krakowski sernik, gdzie swoimi umiejętnościami wykazała się pani Wioleta Ogonek.

  Miło nam poinformować, że tak jak w poprzednich edycjach festiwalu o zasięgu wojewódzkim, tak i teraz nasi uczniowie otrzymali cenne nagrody. Kinga Graca zajęła I miejsce w konkursie poetyckim, a Angelika Nowak otrzymała wyróżnienie.

  Ponadto nasz sernik zajął III miejsce w konkursie.

  Z głowami pełnymi pomysłów na następną edycję wracaliśmy do domów. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom festiwalu. A szczególne podziękowania składam na ręce pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza za pomoc, motywację i determinację, które doprowadziły, że uczestniczyliśmy w konkursach.

  Urszula Latacz

 • 16 maja w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wolbromiu odbył się IV Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego, był on skierowany dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Dwudziestu najlepszych uczniów z gminy Wolbrom zmagało się z zadaniami leksykalno-gramatycznymi, których tematem przewodnim był „Czas wolny”. Szkołę Podstawową w Dłużcu reprezentowały dwie uczennice z klasy V: Wiktoria Latacz i Karolina Żurek. Gratulujemy dziewczynom podjętego trudu, jednocześnie trzymając kciuki za ich udział w przyszłej V edycji tego konkursu.

  Agnieszka Koryto

 • W dniu 06.02.2018  roku w naszej szkole odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”.

  Do konkursu przystąpili uczniowie klasy II oraz III:
  - Julia Bratek (klasa II)
  -  Maja Nowak (klasa II)
  - Kacper Gamrat (klasa II)
  - Bartłomiej Sajdak (klasa II)
  - Aleksandra Gamrat (klasa II)
  - Amanda Witek (klasa III)
  - Magdalena Krzysztoforska (klasa III)
  - Gabriela Kuźniak (klasa III)

  Konkurs składał się z dwóch części (dyktanda, testu) oraz zadania dodatkowego. Uczniowie zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami ortograficznymi.

  Po weryfikacji prac przez  Komisję do etapu gminnego zostali zakwalifikowani:
  • Julia Bratek- uczennica klasy II, która zajęła I miejsce i otrzymała tytuł Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej w Dłużcu,
  • Magdalena Krzysztoforska - uczennica klasy III, która zajęła II miejsce i otrzymała tytuł Wicemistrza Ortografii Szkoły Podstawowej w Dłużcu,
  • Maja Nowak - uczennica klasy II, która zajęła III miejsce i otrzymała tytuł Wicemistrza Ortografii Szkoły Podstawowej w Dłużcu.

  Etap gminny odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu w dniu 20.03.2018 roku.

  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a zwycięzcom  życzymy dalszych sukcesów!

  Anna Nawrot, Agnieszka Sobota

 • 16 kwietnia uczennica klasy III a Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu - Anna Pacia uczestniczyła wraz z opiekunem panią Urszulą Latacz i panem dyrektorem Krzysztofem Szczepankiewiczem w gali zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

  Powód był jeden i najważniejszy… otóż Ania zdobyła II miejsce w III Małopolskim Konkursie na Recenzję Teatralną.

  W naszej szkole nic nie dzieje się przypadkowo. Otóż w miesiącu marcu uczniowie wraz z wychowawcami obejrzeli w Teatrze Ludowym przedstawienie pt. „Mały Książę”. Już wtedy wiedzieli, że będzie to nie tylko powtórka przed egzaminem gimnazjalnym, ale też powód do ćwiczeń takiej formy wypowiedzi pisemnej jaką jest recenzja. Wiemy też doskonale, że Stowarzyszenie Teatralno- Literackie działające od lat zajmuje się organizacją konkursu o zasięgu wojewódzkim. Stąd też najlepsze recenzje: Anny Paci i Angeliki Nowak zostały wysłane do Olkusza.

  Informacja o sukcesie Ani była niezmiernie miła. Nagrody i dyplom odebrany z rąk pani poseł Lidii Gądek i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz pana Romana Piaśnika to kolejny zaszczyt. A obcowanie z teatrem na gali dodatkowym bonusem. Bowiem zebrani mieli okazję obejrzeć etiudę na podstawie tekstów poetyckich pana Sebastiana Sierki - kierownika WTZ w Lgocie Wolbromskiej.

  „Życie jest teatrem, aktorami ludzie…” każdy z nas ma do odegrania swoją rolę… Ania odniosła kolejny sukces, oby nie ostatni w tym roku, a dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu promują wszystkich swoich uczniów, rozwijają ich talenty i pasje.

  Urszula Latacz

 • 8 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyła się druga edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego- Poezja Juliana Kornhausera. Jest to część przedsięwzięcia składającego się z trzech różnych konkursów, które swoim patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik oraz pan Jakub Kornhauser.

  W tym roku w progi naszej szkoły zawitało 27 uczniów ze wszystkich szkół gminy Wolbrom. W jury zasiadły panie: Katarzyna Barczyk-Łyczak - przedstawicielka Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom, pani Bronisława Walczak z Miejskiej Biblioteki w Wolbromiu, pani Małgorzata Gamrot - emerytowana nauczycielka języka polskiego, pani Anna Osuch - nauczyciel i bibliotekarz.

  Po wysłuchaniu recytacji w dwóch kategoriach wiekowych, gorących dyskusjach jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić najlepszych.

  Kategoria wiekowa klasy IV-VI:
  I miejsce Kacper Marchajski ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun pani Anna Osmęda)
  II miejsce Aleksandra Strzałka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Marta Serwatka)
  II miejsce Anna Lenart z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wolbromiu (opiekun pani Marta Żuchowicz)
  III miejsce Bartosz Gwiazda ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Starostecka)
  III miejsce Magdalena Szczęśniak ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun pani Urszula Latacz)

  Wyróżnienia:
  Alicja Kundzierewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (opiekun pani Aneta Piekarska)
  Ewelina Kabalak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łobzowie (opiekun pani Katarzyna Pacia)
  Kamil Płowiec ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)

  Kategoria wiekowa klasy VII oraz klasy gimnazjalne:
  I miejsce Patrycja Pałka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (opiekun pani Marta Serwatka)
  II miejsce Filip Nowak ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun pani Urszula Latacz)
  II miejsce Natalia Rolka ze Szkoły Podstawowej w Chełmie (opiekun pani Jolanta Pałka)
  III miejsce Paulina Krzysztoforska ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun pani Urszula Latacz)
  III miejsce Karolina Mąkol ze Szkoły Podstawowej w Gołaczewach (opiekun pani Izabela Pieczyrak)

  Wyróżnienia:
  Dawid Pacia ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku (opiekun pani Beata Maj)
  Karina Gil z Zespołu Szkół w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)
  Karolina Pałka ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu (opiekun pani Beata Szczepankiewicz)

 • W dniu 18 maja 2018 r. w Nowym Sączu odbyło się uroczyste zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”.

  Konkurs miał na celu upamiętnienie postaci gen. brygady pilota Stanisława Skalskiego jednego z najwybitniejszych polskich pilotów samolotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię; postaci ks. ppłk. Jana Leona Ziółkowskiego ostatniego kapelana Kozielska zamordowanego w Katyniu; postaci gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego dowódcy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego; oraz 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Patronat Honorowy nad Konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

  Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy multimedialnej, plastycznej lub modelarskiej.

  O naszej szkole mówiono tam w samych superlatywach, a uczniowie odnieśli duże sukcesy.
  •    Anna Pacia i Anna Siejka zostały laureatkami w kategorii: prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego).
  •    Oskar Świerczek został laureatem w dwóch kategoriach:
  praca modelarska (upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego) oraz prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego)
  - opiekunem naukowym był Pan Stanisław Osmenda.

  Za swój sukces Oskar wyróżniony został nagrodą wycieczki do Brukseli.

  Uczennice wyróżnione:
  Kinga Skorupka - prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego),
  Magdalena Kiwior - kategoria: prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać ks. ppłk Jana Leona Ziółkowskiego) - opiekun naukowy Stanisław Osmenda.

  W przygotowaniu prac konkursowych uczniów wspierali Renata Opiłka i Stanisław Osmenda.

  Renata Opiłka

 • Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego zorganizowano Konkurs literacko-plastyczno-historyczny upamiętniający rocznicę bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem. Podobnie jak w latach ubiegłych honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: inicjatorka konkursu, Poseł na Sejm RP pani Lidia Gądek, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik, Wójt Gminy Klucze pan Norbert Bień oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz.

  W tym roku jednak ilość prac przerosła wszelkie wyobrażenia organizatorów, bowiem wzięli w nim udział uczniowie aż 16 szkół z powiatu olkuskiego. Jury z składzie: Jerzy Nagawiecki, Wojciech Szota, Renata Opiłka, Anna Osuch, Agata Piwowarczyk, Urszula Latacz, obejrzało 107 prac plastycznych, 15 prezentacji multimedialnych oraz przeczytało 41 prac literackich. Po trudnych obradach ustalono wyniki konkursów, a nagrodzonych wraz opiekunami i dyrektorami szkół zaproszono na uroczysty finał 21 listopada 2017 roku.

  Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście:
  Poseł na Sejm RP pani Lidia Gądek
  Burmistrz Miasta i Gminy pan Adam Zielnik
  Wójt Gminy Klucze pan Norbert Bień
  Pani Bożena Konieczna - społeczny doradca Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom
  Ksiądz Jacek Kawala
  Radny Rady Miasta i Gminy Wolbrom pan Marcin Grzanka
  Pan Czesław Gbyliczek - sołtys wsi Strzegowa
  Pan Tomasz Smętek - sołtys wsi Załęże
  Pan Tomasz Bargieł - dyrektor biura poselskiego pani poseł Lidii Gądek
  Pan Jerzy Nagawiecki - redaktor „Serwisu Jurajskiego”
  Pan Wojciech Szota - redaktor „Wieści Wolbromskich”
  Pan Mieczysław Piputa - prezes OSP Dłużec
  Dyrektorzy szkół, których uczniowie wzięli udział w konkursie.

  Finał rozpoczął się piosenką „Taki to kraj” w wykonaniu Nikoli Tabor oraz patriotyczną pantomimą w wykonaniu uczniów klasy III a. Następnie Pani Poseł Lidia Gądek, Pan Burmistrz Adam Zielnik, Pan Wójt Norbert Bień i Pan Dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz wręczyli laureatom konkursów nagrody rzeczowe, które zostały przez nich ufundowane. Szczególną nagrodą dla laureatów pierwszych miejsc było zaproszenie do Sejmu RP wystosowane przez panią poseł.

 • 1.02.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach odbył się finał V edycji konkursu plastycznego pt.: „Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej”. Honorowy patronat nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty. Na konkurs wpłynęło 248 prac z 21 szkół. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

  Dominik Pandel kl. IVI miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
  Martyna Pawłowska  kl. IVII miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
  Kamil Ptak kl. IVII miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
  Grzegorz Siejka kl. IVwyróżnienie (opiekun Agata Piwowarczyk)

  Konkursy plastyczne umożliwiają uczniom wyzwolenie aktywności twórczej, gromadzenie doświadczeń i przeżyć estetycznych, artystycznych i społecznych. Rozwijają wyobraźnię ucznia i jego kreatywność. Wpływają na rozwój jego osobowości, umożliwiają wypowiedź w różnych rodzajach ekspresji, przyczyniają się do prawidłowego rozwoju psychiki, poprzez wyzwalanie pozytywnych emocji.

  Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych artystycznych projektach.

  Agata Piwowarczyk

 • Już od czerwca tego roku nasza szkoła dzięki współpracy z panią Haliną Dudą - regionalistą i folklorystą otrzymała patronat dla swoich działań związanych z gwarą i regionalizmem i kulturą Krakowiaków. Honorowym patronatem naszą szkołę objęli: Małopolskie Centrum Kultury w Nowym Sączu oraz Fundacja Inicjatyw Społecznych i Dziedzictwa Kulturowego.

  W związku z tym po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu wzięli udział w szeregu konkursów organizowanych w ramach Festiwalu Godki Krakowskiej.

  Jednym z nich był konkurs teatralny: Godka w scenach z „Wesela” Wyspiańskiego. Wzięli w nim udział: Paulina Krzysztoforska jako Panna Młoda, Filip Nowak jako Czepiec, Angelika Nowak jako Isia oraz Oskar Świerczek jako Jasiek.

  Mimo że tym razem nie odnieśliśmy w tej kategorii większego sukcesu, dla młodych aktorów było to olbrzymie przeżycie: współpracować na scenie z profesjonalnymi aktorami teatrów krakowskich oraz być ocenianym przez Annę Dymną czy Dariusza Gnatowskiego, a także konkurować z licealistami z Krakowa.

 • W maju odbyły się Gminne Konkursy Języka Angielskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Konkursy składały się z dwóch etapów - szkolnego i gminnego. W obu etapach uczniowie musieli wykazać się wiedzą gramatyczno-leksykalną. Celem konkursów była popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci, rozwijanie ich zainteresowań oraz podnoszenie poziomu ich umiejętności językowych.

  Wyniki konkursu dla klas I-III szkoły podstawowej – etap szkolny:

  I miejsce – Dawid Trawiński
  II miejsce – Magdalena Krzysztoforska
  III miejsce – Amanda Witek

  Wyniki konkursu dla klas IV-VI szkoły podstawowej – etap szkolny:

  I miejsce – Maciej Bomba
  II miejsce – Szymon Bomba
  III miejsce – Jakub Banasiewicz

  W etapie gminnym naszą szkołę reprezentowali: Dawid Trawiński, Magdalena Krzysztoforska i Maciej Bomba. Nasi uczniowie otrzymali tytuł Finalisty Gminnego Konkursu Języka Angielskiego.
  Gratulujemy.

  Aneta Osmęda

 • Już w czerwcu nasza uczennica Marta Ogonek, nagrała wspólnie ze swoją polonistką - Urszulą Latacz film konkursowy w ramach Festiwalu Godka Krakowska 2017.

  Film nosił tytuł: Ło tym, ze łojców cza sanuwać i cinyzko pracuwać”  (zapis fonetyczny).

  Miło nam poinformować, że 10 września w Modlnicy podczas finału konkursu, Marta zajęła I miejsce. Jury, w skład którego wchodzili językoznawcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego i pracownicy TVP Kraków doceniło fabułę filmu i wartości językowe. Młoda dziewczyna kłóci się z rodzicami i podąża polem pełnym maków do cioci Haliny (w tej roli niezastąpiona pani Halina Pieklak). To właśnie ona opowiada jej o swoim dzieciństwie, ciężkiej pracy i o tym na jaki szacunek zasługują rodzice… a wszystko to piękną gwarą krakowską.

  Marta otrzymała bardzo cenne nagrody, ale chyba najbardziej nas cieszy, że jej klasa III a w lutym będzie miała okazję zwiedzić TVP Kraków oraz wziąć udział w nagraniu teleturnieju „Postaw na milion”.

  Gratulujemy naszej uczennicy i dziękujemy osobom, które przyczyniły się do jej sukcesu czyli pani Halinie Dudzie i pani Halinie Pieklak oraz panu Jerzemu Zygule, który zajął się montażem filmu.

 • Kolejnym sukcesem naszej uczennicy Angeliki Nowak, tym razem w konkursie poetyckim jest jej II miejsce.

  W ramach Festiwalu Godki Krakowskiej ogłoszono konkurs poetycki na fraszkę lub życzenia z okazji urodzin lub narodzin dziecka. Nie jest łatwo pisać, a co dopiero tworzyć w gwarze. Dlatego też Angelika najpierw napisała wiersz piękną polszczyzną, a potem dopiero powstała wersja w gwarze krakowskiej.

  Utwór dotyczył ta zwanej „małej ojczyzny” czyli dokładnie Kąpiel Wielkich i to zachwyciło jury konkursowe. Dodatkową wartością tego miejsca naszej uczennicy jest fakt, że w tym konkursie nie było kategorii wiekowej. Dlatego też utwór Angeliki rywalizował z wierszami osób dorosłych.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Podobnie jak działania teatralne i filmowe tak i udział Angeliki w konkursie możliwy był dzięki temu, że w naszej szkole Edukację regionalną prowadzi pani Halina Duda - folklorysta, regionalista pod patronatem instytucji kultury województwa małopolskiego- Małopolskiego Centrum Kultury w Nowym Sączu oraz Fundacji Inicjatywy Społeczne i Dziedzictwo Kulturowe.

  Urszula Latacz

 • 17 maja w Zespole Szkół w Gołaczewach odbył się VI Gminny Konkurs Języka Niemieckiego.

  Konkurs skierowany był do uczniów klas VII oraz klas II i III gimnazjum. Miał on na celu popularyzację języka niemieckiego, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów.

  Naszą Szkołę reprezentowała Ania Pacia z klasy III gimnazjum, która zajęła zaszczytne II miejsce.

  Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie szkolnym, który odbył się 26 kwietnia, udział wzięli również uczniowie z klasy II gimnazjum: Angelika Nowak, Katarzyna Janus, Oskar Świerczek i Zuzanna Rams.

  Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!

  Agnieszka Koryto

 • 26 września uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu – Nikola Tabor uczestniczyła wraz z opiekunem panią Anetą Osmędą w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej w Pilicy. W konkursie zorganizowanym z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych wzięło udział 26 uczestników z 7 szkół podstawowych.

  Komisja konkursowa  oceniała występy w następujących kategoriach: wymowa i poprawność językowa, dobór repertuaru do możliwości wokalnych oraz ogólny wyraz artystyczny. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców ze względu na wysoki poziom przygotowania uczestników.

  Nasza uczennica zaśpiewała piękny utwór pod tytułem „Say Something” z repertuaru A Great Big World & Christina Aguilera. Niezwykle emocjonalny występ Nikoli poruszył jury i publiczność. Szeptany śpiew, który towarzyszył ostatnim sekundom piosenki, był jednym z jej największych atutów. Nikola zdobyła II miejsce w konkursie i otrzymała pamiątkowy dyplom oraz statuetkę.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  Aneta Osmęda

 • Wystartowała w naszej szkole kolejna edycja międzynarodowego konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY”. W bieżący roku szkolnym zgłosiło się 28 uczniów naszej szkoły. Trzymajmy za nich kciuki.

  Stanisław Osmenda

 • 6 kwietnia nasze uczennice: Katarzyna Janus, Zuzanna Rams, Sandra Palacz, Amelia Latacz i Julita Gawron wraz z opiekunem panią Urszulą Latacz i dyrektorem szkoły panem Krzysztofem Szczepankiewiczem uczestniczyły w I Pilickiej Gali Filmowej. Wydarzenie to było zwieńczeniem konkursu organizowanego w ramach Światowego Dnia Zdrowia. Honorowy patronat nad konkursem objął Kurator Oświaty.

  W ramach zadania konkursowego dziewczęta nagrały i zmontowały film dotyczący zdrowego odżywiania. Po prezentacji nagrania zespół miał wygłosić do zebranych w auli uczniów i gości czterowersową puentę.
  Miło nam poinformować, że uczennice Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III w Dłużcu zajęły zaszczytne II miejsce. W podziękowaniu za pracę otrzymały pamiątkowy dyplom, słodki upominek oraz statuetkę, która na pamiątkę pozostanie w naszej gablocie z trofeami.

  Gratulujemy i cieszymy się, że zgodnie z powiedzeniem, iż „apetyt rośnie w miarę jedzenia”- Kasia, Zuzia, Sandra, Amelia i Julita, zapowiedziały swój udział w przyszłorocznej edycji konkursu.

  Urszula Latacz

 • Już po raz czwarty nasza szkoła organizuje konkurs historyczno-literacko-plastyczny mający na celu upamiętnienie bitwy pod Krzywopłotami, Załężem i Bydlinem. Podobnie jak w latach poprzednich honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: pani poseł Lidia Gądek, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik, wójt gminy Klucze pan Norbert Bień oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach oraz do zapoznania się z regulaminami.

  Konkurs literacko-plastyczny - regulamin

  Regulamin konkursu historycznego

  Oświadczenie o przeniesieniu praw autorskich i przetwarzaniu danych osobowych

 • 13 czerwca w budynku Zespołu Szkół w Gołaczewach odbył się po raz kolejny Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Polubić Matematykę”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych. Zgodnie z regulaminem naszą szkołę mogli reprezentować tylko pojedynczy uczniowie z klas IV-VI, stąd konieczne było przeprowadzenie klasowych eliminacji. Ostatecznie w skład reprezentacji SP Dłużec weszli:
  Dawid Dygas kl. IV
  Joanna Pasich kl. V
  Maciej Bomba kl. VI
  Natalia Makowska kl. VII
  Z dobrej strony zaprezentowała się Natalia zajmując w swojej kategorii III miejsce. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy sukces Natalii w tego typu konkursach.

  Anna Świeczek-Mól, Stanisław Osmenda

 • Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły, a dokładnie uczennice, wzięły udział w Powiatowym Konkursie na Twórczość Literacką. Tegoroczny temat pracy brzmiał: „Ja i mój świat wobec wyzwań współczesności”.

  Zarówno praca Anny Paci jak i Natalii Makowskiej znalazły uznanie w oczach jury, które postanowiło przyznać Ani – I miejsce, a Natalii wyróżnienie. Dziewczęta odebrały nagrody w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na ul. Kochanowskiego w Olkuszu wspólnie ze swoją polonistką - Urszulą Latacz. Oprócz nagród, szczególnym wyróżnieniem będzie umieszczenie prac naszych uczennic w kolejnym tomiku twórczości młodzieży olkuskiej.

  „Nie chodzi o to, jak wielkie jest wyzwanie, liczy się tylko, jak wielki jesteś ty”… a Ania i Natalia wykazały się nie tylko zdolnościami pisarskimi, ale i wielką wrażliwością na to co dzieje się wokół nas. Zwróciły uwagę na brak tolerancji, czasu i utratę wartości, które powinny być dla człowieka priorytetowe.

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów pisarskich.

  Urszula Latacz