Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

konkurs

 • Dnia 5 lutego 2019 roku odbył się szkolny etap Konkursu „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego”. Do konkursu przystąpili uczniowie:

  • Jakub Pałka - klasa II
  • Oliwer Ziółkowski - klasa II
  • Wiktor Wydymus - klasa II
  • Amelia Piputa - klasa II
  • Jakub Rolka - klasa II
  • Maja Nowak - klasa III
  • Amelia Madej - klasa III
  • Kacper Gamrat - klasa III
  • Maja Gawron - klasa III
  • Ariadna Kyć - klasa III
  • Julia Bratek - klasa III

  Po weryfikacji prac przez Gminną Komisję do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie z klasy III SP:

  Maja Nowak
  Amelia Madej
  Kacper Gamrat

  Eliminacje Gminne odbędą się dnia 7 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Dłużcu.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

  Anna Nawrot

 • W ramach projektu #SuperKoderzy odbył się konkurs dla nauczycieli i uczniów biorących udział w projekcie. Celem konkursu było przedstawienie uczniów wyróżniających się zdolnościami programistycznymi będącymi jednocześnie entuzjastami nowych technologii. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu 120-sekundowego filmu prezentującego umiejętności wykorzystywania nowych technologii i programowania.

  Swoimi zainteresowaniami i wiedzą podzielił się Dawid Dygas z klasy V, który pokazał niektóre z możliwości robota LEGO MINDSTORMS EV3.

  Konkurs rozstrzygnięto początkiem lipca, za zwycięstwo Dawid otrzymał bon zakupowy do sklepu empik.com o wartości 250 zł.

  Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania pasji programistycznych.

  Jerzy Zyguła

 • Dnia 7 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyły się gminne eliminacje XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”.

  W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas III oraz 2 uczniów z klas II z  terenu Miasta i Gminy Wolbrom. Byli to uczniowie z:
  • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (Lena Tujko, Karol Strzałka, Michalina Gajowiec),
  • Zespołu Szkół nr 2 w Wolbromiu (Karol Marszałek, Michał Szczepankiewicz, Anita Barczyk)
  • Szkoły Podstawowej w Zarzeczu (Aleksander Banyś, Jakub Pasich, Samuel Mistur)
  • Zespołu Szkół w Gołaczewach (Barbara Jałowiec, Maya Kozłowska, Wiktoria Gumułka)
  • Szkoły Podstawowej w Dłużcu (Maja Nowak, Amelia Madej, Kacper Gamrat)

  Konkurs rozpoczął Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu Krzysztof Szczepankiewicz od powitania uczestników, nauczycieli, rodziców i opiekunów oraz komisji konkursowej. Zaznaczył, że eliminacje gminne już po raz trzynasty odbywają się w murach naszej szkoły oraz podkreślił, jak ważną rolę odgrywa ortografia w życiu codziennym każdego człowieka. Stwierdził również, że po eliminacjach szkolnych do etapu gminnego zostali wytypowani najlepsi z poszczególnych szkół. Na zakończenie wszystkim uczestnikom życzył powodzenia w konkursowych zmaganiach.

  Po części oficjalnej uczestnicy przystąpili do pisania dyktanda, następnie rozwiązywali mistrzowski tor przeszkód składający się z sześciu zadań oraz dwóch zadań dodatkowych, które rozstrzygały w momencie uzyskania tej samej ilości punktów. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy z zakresu ortografii i gramatyki, o czym świadczą uzyskane przez nich wyniki.

 • Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rejonowym Konkursie Profilaktyczno-Filmowym „Kocham Cię życie”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Pilicy. Trzy zespoły przygotowały filmy.

  Eryk Banyś, Jakub Banasiewicz, Szymon Bomba, Maciej Bomba, Filip Gorgoń, Sebastian Wydymus, Radosław Dybkowski oraz Kacper Graca nakręcili film pt. „Zasady zdrowego odżywiania i wychowania fizycznego”, za który otrzymali wyróżnienie.

  Katarzyna Janus, Sandra Palacz, Zuzanna Rams,, Amelia Latacz, Julita Gawron nagrały film pt. „Dbaj o siebie”, za który otrzymały wyróżnienie.

  Kamila Pietrzak, Aleksandra Bąchor, Klaudia Pluta i Natalia Kuś nagrały film pt. „Piramida zdrowego odżywiania” i zostały laureatkami II miejsca.

  Serdecznie gratulujemy każdej grupie, która podjęła trud nagrania filmu profilaktycznego i poszerzyła swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia.

  Dziękujemy gościnnej Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy oraz koordynatorce projektu pani Barbarze Sobocie.

  Opiekunem grup była pani Urszula Latacz

  Urszula Latacz

 • Wystartowała w naszej szkole kolejna edycja międzynarodowego konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY”. W bieżący roku szkolnym zgłosiło się 20 uczniów z klas od III SP do III GIM. Konkurs zalicza się do tzw. samofinansujących się, stąd uczestnicy muszą uiścić kwotę 9 zł. Centralnym organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronuje mu Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  Trzymajmy za nich kciuki.

  Stanisław Osmenda

 • 10 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”.

  Uczniowie naszej szkoły w tegorocznej edycji konkursu zagarnęli przysłowiowy „worek nagród”.

  W grupie laureatów znaleźli się: Natalia Makowska kl. VIII, Oskar Świerczek kl. III GIM oraz Kamil Ptak kl. V. Wyróżnieni zostali: Zofia Trepka kl. IV, Kacper Marchajski kl. V, Jakub Banaś kl. VIII, Magdalena Kiwior kl. VIII, Weronika Żaczkowska kl. VIII.

  Stanisław Osmenda

 • Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziały w kolejnej już edycji naszego konkursu, który tradycyjnie odbywać się będzie pod patronatem pani poseł Lidii Gądek, pana burmistrza Adama Zielnika, pana wójta Norberta Bienia i pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza.

  W załączeniu regulaminy konkursów.

  Konkurs historyczny 2019

  Konkurs literacko-plastyczny Krzywopłoty 2019

  Załącznik nr 1 Krzywopłoty

  Załącznik nr 2 Krzywopłoty

  Załącznik nr 3 Krzywopłoty

  Urszula Latacz

 • 6 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach odbył się VI finał Konkursu Plastycznego pt.: „Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej”. Honorowy patronat nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego. Na konkurs wpłynęło 335 prac z 26 szkół. Wśród zwycięzców i wyróżnionych po raz kolejny znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

  W kategorii uczniowie klas I-III
  I miejsce - Angelika Latacz uczennica kl. I
  (opiekun pani Justyna Żelazna)
  Wyróżnienie - Hanna Pawłowska  uczennica kl. I (opiekun pani Justyna Żelazna)

  W kategorii uczniowie klas IV-VI
  I miejsce - Kacper Marchajski – uczeń klasy V (opiekun pani Agata Piwowarczyk)
  Wyróżnienie - Zofia Trepka – uczennica klasy IV (opiekun pani Agata Piwowarczyk)

  W kategorii uczniowie klas VII-VIII
  Wyróżnienie – Aleksandra Bąchor – uczennica klasy VII (opiekun pani Agata Piwowarczyk)

  Wszystkim uczestnikom konkursu i laureatom serdecznie gratulujemy.

  Agata Piwowarczyk

 • 4 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobzowie odbył się uroczysty finał Konkursu Plastycznego pt. „Najpiękniejszy stroik wielkanocny”. Inicjatorem konkursu było Stowarzyszenie Edukacyjne Sowa, które  zrealizowało go w ramach zadania publicznego pt. „Święta wielkanocne w tradycjach ludowych”. Honorowy patronat nad konkursem objął Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka i Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik. Na konkurs wpłynęło 215 prac. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

  Paweł Wójcik kl. V(opiekun Agata Piwowarczyk)
  Martyna Pawłowska kl. V (opiekun Agata Piwowarczyk)
  Norbert Przybylik kl. V(opiekun Agata Piwowarczyk)
  Kamil Ptak kl. V (opiekun Agata Piwowarczyk)

  Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Pan Adam Zielnik postanowił nagrodzić 3 najpiękniejsze prace przyznając specjalną NAGRODĘ BURMISTRZA.

  Jednym z trzech laureatów tej nagrody jest Paweł Wójcik - uczeń klasy V.

  Naszym plastykom serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.

  Agata Piwowarczyk

 • 26 marca najbardziej utalentowani znawcy ortografii w Gminie Wolbrom przekroczyli progi Urzędu Miasta i Gminy, aby odebrać zasłużone nagrody. Wręczali je: w imieniu pana burmistrza Adama Zielnika - pani dyrektor Dorota Świerczek oraz organizator Gminnego Etapu Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii” - dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz.

  Pierwsze miejsce i tytuł „Małego Mistrza Ortografii Gminy Wolbrom” zdobyła:
  Maja Nowak uczennica klasy III SP w Dłużcu (opiekun Pani Anna Nawrot)

  Drugie miejsce i tytuł „Małego Wicemistrza Ortografii Gminy Wolbrom” zdobyła:
  Lena Tujko uczennica klasy II ZSP w Wolbromiu (opiekun Pani Izabela Klimek)

  Trzecie miejsce i tytuł „Małego Wicemistrza Ortografii Gminy Wolbrom” zdobył :
  Karol Marszałek uczeń klasy III ZS nr 2 w Wolbromiu (opiekun Pani Maria Szczygieł)

  Czwarte miejsce zajęła:
  Barbara Jałowiec uczennica klasy III ZS w Gołaczewach (opiekun Pani Katarzyna Ziarnik)

  Wyżej wymienieni uczniowie będą walczyć  o tytuł „Małego Mistrza Ortografii Powiatu Olkuskiego” w finale, który odbędzie się 26 kwietnia 2019 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Bolesławiu.

  Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za kolejny sukces.

  Anna Nawrot

 • 10 maja w Szkole Podstawowej w Bolesławiu odbył się uroczysty finał  XIX edycji konkursu ortograficznego „Mały Mistrz Powiatu Olkuskiego”. Zaproszono na niego wszystkich uczestników etapu powiatowego, by podsumować zmagania młodych ludzi z ortografią i wręczyć nagrody.

  Miło nam poinformować, że tytuł Wicemistrza Ortografii Powiatu Olkuskiego otrzymała uczennica klasy III Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu - Maja Nowak.

  Ortografia to trudna sztuka, z którą każdy ma problemy. Maja swoim osiągnięciem udowodniła, że warto ćwiczyć, nie poddawać się, dużo czytać i współpracować ze swoim nauczycielem - panią Anną Nawrot. Właśnie te czynności przyczyniły się do jej sukcesu.

  Naszej uczennicy serdecznie gratulujemy.

  Anna Nawrot

 • 4 kwietnia 2019 r. przeprowadzony został etap szkolny XVI edycji międzyszkolnego konkursu matematycznego pt. „Mały Mistrz Matematyki”. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta przy Zespole Szkół w Gołaczewach. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas I-III. Cel konkursu to wyłonienie uczniów którzy:

  • potrafią prawidłowo wykonywać obliczenia liczbowe,
  • dostrzegają i potrafią stosować zasady i prawidłowości matematyczne,
  • wykazują się umiejętnością logicznego myślenia i wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów matematycznych.

  W konkursie udział wzięło 8 uczniów z klasy I, 9 uczniów z klasy II i 14 uczniów z klasy III.

  W wyniku przeprowadzonych eliminacji szkolnych wyłonionych zostało po dwóch uczniów
  z każdej z klas, którzy zgodnie z regulaminem będą reprezentowali naszą szkołę w etapie międzyszkolnym.

  Laureatami etapu szkolnego są:

  Klasa I
  Julia Grojec
  Maja Cebo

  Klasa II
  Maksymilian Borowiec
  Jakub Komperda

  Klasa III
  Amelia Madej
  Maja Nowak

  Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

  Agata Piwowarczyk

 • Dnia 31 stycznia 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Matematycznego „Dexter”. Do konkursu przystąpili uczniowie z klasy III SP:

  Amelia Madej
  Julia Bratek
  Hubert Przybylik
  Maja Nowak
  • Kacper Gamrat

  Po weryfikacji prac przez Komisję Gminną do II etapu zakwalifikowali się:

  Kacper Gamrat
  Amelia Madej
  Julia Bratek

  Wymieni uczniowie zmierzą się w etapie gminnym, który odbędzie się 28 lutego 2019 roku w Zespole Szkół w Wolbromiu ul. Pod Lasem 1.

  Gratuluję wszystkim uczestnikom, a zwycięzcą życzę dalszych sukcesów.

  Anna Nawrot

 • 14 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wolbromiu odbył się etap gminny XVII edycji Powiatowego Konkursu „Omnibus”. Wzięli w nim udział laureaci pierwszych miejsc klas I- III Szkoły Podstawowej w Dłużcu: Julia Grojec, Maksymilian Borowiec i Kacper Gamrat.

  W ramach konkursu zwycięscy etapów szkolnych zmagali się z zadaniami w odpowiednich kategoriach wiekowych. Celem tych zmagań  było praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy oraz  umiejętności praktycznych  i teoretycznych w każdej z klas.

  Komisja gminna wyłoniła zwycięzców, którzy wezmą udział w etapie powiatowym. Uczennica naszej szkoły zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej i otrzymała tytuł:

  OMNIBUS GMINY WOLBROM – JULIA GROJEC

  Uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pana Dyrektora Tomasza Kołodzieja pamiątkowe dyplomy. Julia Grojec będzie reprezentowała Gminę Wolbrom w  etapie powiatowy konkursu dnia 25 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Olkuszu.

  Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

 • Dnia 10 czerwca 2019 roku odbyło się wręczenie nagrody dla Ewy Koniecznej uczennicy klasy trzeciej gimnazjum za zajęcie II miejsca w etapie regionalnym ogólnopolskiego konkursu „Jakie znasz zawody?”.  Pomysłodawcą i organizatorem jest Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie, a realizatorem Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

  Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy ze szczególnym uwzględnieniem zawodów rzemieślniczych.

  Uroczystość odbyła się w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Wolbromiu. Ewa otrzymała nagrodę z rąk zastępcy prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości pana Tadeusza Dąbrowskiego.

  Zadaniem konkursowym było stworzenie krótkiego filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego. Dzięki uprzejmości pana Leszka Sosnowskiego właściciela zakładu fotograficznego w Wolbromiu Ewa nakręciła film dotyczący pracy fotografa.

  Gratulujemy sukcesu i ciekawej przygody filmowej.

  Jerzy Zyguła

 • 13. 03. 2019 r. w Zespole Szkół Pod Lasem w Wolbromiu odbył się V Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego „DACHL-Landeskunde.” Wzięło w nim udział 15 uczniów z gmin Wolbrom i Klucze. Uczestnicy konkursu nie tylko rozwinęli swoje umiejętności językowe, ale również poszerzyli wiedzę krajoznawczą o krajach niemieckojęzycznych.

  Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie szkolnym udział wzięli: Angelika Nowak, Katarzyna Janus, Gabriela Gamrat, Natalia Makowska oraz Oskar Świerczek. W etapie finałowym Szkołę Podstawową w Dłużcu reprezentowały Angelika Nowak oraz Gabriela Gamrat.

  Angelika Nowak zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  Agnieszka Koryto

 • W kwietniu odbył się XVI Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki „Polski wrzesień 1939 – pokolenie Kolumbów” organizowany z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  Po eliminacjach przeprowadzonych w szkole reprezentowali ją:
  Magdalena Kiwior
  Natalia Makowska
  Weronika Żaczkowska
  Oskar Świerczek

  Finał konkursu odbył się  w I LO w Olkuszu i nasi uczniowie uzyskali tam:

  Magdalena Kiwior II miejsce w kategorii plakat
  Oskar Świerczek III miejsce w kategorii quiz historyczno - literacki.

  Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i życzę dalszych sukcesów.

  Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/lo1olkusz/posts/1275911165911629

  Renata Opiłka

 • Angelika Nowak zajęła III miejsce w VII Miejsko-Gminnym Konkursie Języków Obcych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom dla uczniów klas VII-VII Szkoły Podstawowej oraz klas III oddziałów gimnazjalnych gminy Wolbrom. Organizatorami konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Wolbromiu. Do konkursu z języka niemieckiego przystąpili uczniowie z pięciu szkół z gminy Wolbrom. Z naszej szkoły zakwalifikowały się trzy uczennice: Angelika Nowak kl. III gimnazjum, Katarzyna Janus III gimnazjum (zajęła V miejsce) i Gabriela Gamrat kl. VIII.

  Serdeczne gratulacje!!!

  Agnieszka Koryto

 • W tym roku szkolnym uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum zmagali się w ramach konkursu literackiego z tematem: Moja interpretacja tytułu książki Jakuba Kornhausera „Wolność krzepi”.

  Temat trudny, ale nie dla uczniów szkół z naszej gminy, dlatego też jury miało nie lada problem z rozstrzygnięciem. Pomysłowość, różnorodność sposobów podjęcia tematu, oryginalność cytatów, przykładów jak młodzi ludzie widzą wolność sprawiła, że zachwytom nad tekstami nie było końca. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

  I miejsce Ewa Konieczna, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Urszula Latacz
  II miejsce Natalia Pałka, Zespół Szkół w Gołaczewach, opiekun pani Izabela Pieczyrak
  II miejsce Natalia Trzaska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Anna Klich
  III miejsce Natalia Makowska, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Urszula Latacz
  III miejsce Martyna Gajda, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Porębie Dzierżnej, opiekun pani Agnieszka Salomon

  Wyróżnienia:
  Maria Rolka, Zespół Szkół w Gołaczewach, opiekun pani Izabela Pieczyrak
  Kamila Zagajewska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Anna Klich
  Kinga Ogonek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich, opiekun pani Anna Osmęda

  Laureatom gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczestników na uroczyste wręczenie nagród i spotkanie z panem Jakubem Kornhauserem, które odbędzie się 17 czerwca 2019 roku o godzinie 14.00 w Domu Kultury w Wolbromiu.

  Urszula Latacz

 • 29 maja 2019 w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyła się trzecia edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja Juliana Kornhausera i Wisławy Szymborskiej”, którą uroczyście otworzył pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz.

  Jury w składzie: pani Katarzyna Barczyk-Łyczak - przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom, pani Agata Pabian - przedstawiciel Miejskiej Biblioteki w Wolbromiu i pani Anna Osuch – nauczyciel - bibliotekarz oceniało recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych.

  Po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców, a są to w kategorii wiekowej klasy IV-VI:

  I miejsce Kacper Marchajski, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Anna Osmęda
  II miejsce Anna Bernaś, Szkoła Podstawowa w Chełmie, opiekun pani Jolanta Pałka
  II miejsce Zofia Pasich, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Katarzyna Pacia
  III miejsce Aleksandra Strzałka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Gabriela Pluta
  III miejsce Kamil Płowiec, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Anna Klich

  Wyróżnienia:
  Karolina Żurek, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Urszula Latacz
  Oliwia Ambrożkiewicz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich, opiekun pani Anna Osmęda
  Julia Duch, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich, opiekun pani Anna Osmęda

  W kategorii wiekowej klasy VII-III gimnazjum:
  I miejsce Natalia Rolka, Szkoła Podstawowa w Chełmie, opiekun pani Jolanta Pałka
  I miejsce Zofia Kwiatkowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Katarzyna Pacia
  II miejsce Natalia Kuś, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Katarzyna Pacia
  III miejsce Nikola Świerczek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich, opiekun pani Anna Osmęda
  III miejsce Krzysztof Mąkol, Szkoła Podstawowa w Chełmie, opiekun pani Jolanta Pałka

  Wyróżnienia:
  Karolina Mąkol, Szkoła Podstawowa w Gołaczewach, opiekun pani Izabela Pieczyrak
  Filip Ciempka, Szkoła Podstawowa w Gołaczewach, opiekun pani Izabela Pieczyrak
  Alicja Kozieł, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Katarzyna Pacia
  Natalia Makowska, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Urszula Latacz

  W czasie przerw uczestnicy konkursu i ich opiekunowie mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez zaprzyjaźnionych rodziców oraz z napojów ufundowanych prze firmę:
  COM-4 YOU - Pandel Mirosław. Sponsorom serdecznie dziękujemy!!!

  Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród i spotkanie z panem Jakubem Kornhauserem, które odbędzie się 17 czerwca o godzinie 14.00 w Domu Kultury w Wolbromiu.

  Urszula Latacz