Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Justyna Żelazna

 • „W 7 dni dookoła bajek”

  26 października w murach naszej szkoły zagościł teatrzyk objazdowy „Tak”. Przedstawiał interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt.: „W 7 dni dookoła bajek”. Sztuka dedykowana była dla uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas najmłodszych.

  Głównym bohaterem był Smok Smokowski, który wędrował po najsłynniejszych wierszach Jana Brzechwy. Jego wycieczka trwała 7 dni, podczas których nauczył dzieci zaklęć, tańców, piosenek oraz słówek w języku angielskim. Trafił do Czerwonego Kapturka, Igły i Nitki, Kaczki Dziwaczki, Biedronki i Żuka, oraz Lenia.

  Uczniowie spędzili ze Smokiem bardzo zabawne i pouczające chwile. Udało się im także nauczyć nowych wyrazów w języku angielskim oraz przypomnieć utwory Brzechwy. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie jak najwięcej.

  Justyna Żelazna

 • Dbamy o nasze uśmiechy

  1 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję gościć Pana Dentystę - Sebastiana Woźniaka oraz jego asystentkę na prelekcji dentystycznej w naszym przedszkolu.

  Maluchy dowiedziały się, co to próchnica oraz jak dbać o zdrowy uśmiech. Poznały prawidłowy sposób szczotkowania zębów oraz miały okazję samodzielnie wyszczotkować model szczęki specjalną szczotką. Maluchy utrwaliły także wiedzę na temat potraw, jakie należy jeść, aby być zdrowym oraz jakich należy unikać.

  Po skończonej prelekcji Pan Dentysta wręczył dzieciom wspaniałe medale dla „Super Pacjenta”, dyplomy oraz pamiątkowe kolorowanki.

  Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęci dzieci do regularnego szczotkowania zębów.

  Justyna Żelazna

 • Dzień Babci i Dziadka

   Styczeń to wyjątkowy miesiąc dla seniorów, bowiem  tym czasie obchodzą Oni swoje Święta: „Dzień Babci” i „Dzień Dziadka”. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłużcu również zadbali o to, aby te szczególne dni spędzić w sposób zjawiskowy. Przygotowali specjalne przedstawienia, których widzami były nasze kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie.

  Uroczystości rozpoczęła klasa II, która zaprosiła gości 22 stycznia. Następnie 24 stycznia swoje umiejętności prezentowała grupa 3-4 latków. Dzień później swoją sztukę przedstawiała klasa III.

  Spektakle z pewnością przypadły słuchaczom do gustu, o czym świadczyć mogły serdeczne uśmiechy i gromkie brawa. Nie zabrakło także łez wzruszenia, które zakręciły się w niejednym oku. Najważniejszy jest jednak fakt, że dzięki wierszom maluchy przekazały jak ogromną rolę w życiu wnuków odgrywają babcie oraz dziadkowie. To właśnie za wyrozumiałość, troskę i miłość dzieci obdarowały ich własnoręcznie zrobionym prezentami.

  Po zakończeniu uroczystości gości spotkali się przy wspólnym stole, na którym znalazł się słodki poczęstunek, przygotowany przez niezastąpionych Rodziców.

  Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Dzień Babci i Dzień Dziadka w oddziale przedszkolnym 3-4-latków

  Dzień Babci i Dziadka w klasie 2

  Justyna Żelazna

 • Interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt.: „Nadchodzi Pippi”.

  8 lutego do naszej szkoły przyjechał teatrzyk „Tak” z Krakowa. Przedstawiał interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt.: „Nadchodzi Pippi”. Sztuka dedykowana była dla uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas najmłodszych.

  Główną bohaterką była wesoła, rezolutna i sprytna Pippi, postać inspirowana powieścią Astrid Lindgren. Mieszkała sama w ogromnej wilii i czekała na powrót swojego ukochanego taty. Podczas jego nieobecności bawiła się z wieloma przyjaciółmi, ucząc ich nowych słówek w języku angielskim: nazw zwierząt, przyborów szkolnych oraz dni tygodnia. Udało jej się także z pomocą naszych uczniów wyczarować szamana z egzotycznego lasu. Na koniec przeniosła widzów do amerykańskiej szkoły, gdzie nauczyła tańca cza-cza.

  Uczniowie spędzili z uroczą dziewczynką miłe i zabawne chwile. Udało im się także poznać nowe słowa w języku angielskim. To spotkanie z pewnością będzie dla wszystkich radosnym wspomnieniem.

  Justyna Żelazna

 • Prelekcja policyjna dla najmłodszych

  7 grudnia w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbyło się spotkanie z Policjantem Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu asp. sztab. Marcinem Adamkiem. Funkcjonariusz przeprowadził prelekcję na temat: „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” dla uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III.

  Podczas spotkania Pan Policjant przekazał informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze, a dokładniej: jak prawidłowo korzystać z chodników, przejść dla pieszych, przypomniał zasady działania sygnalizatora świetlnego oraz istotę elementów odblaskowych. Przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas dowiedzieli się  jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z kontaktów z nieznajomymi i jak uniknąć takich zdarzeń. Wyjaśnił również, jak należy postępować, gdy na drodze spotkamy groźnego psa, jak się wtedy zachować i jaką przyjąć postawę. Mundurowy przypomniał maluchom o ważnych numerach alarmowych i wyjaśnił, kiedy i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.

  Prelekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów, dowodem na to były liczne pytania skierowane do Pana Policjanta. Mamy nadzieję, że wskazówki, jakie przekazał funkcjonariusz, dzieci wykorzystają w życiu codziennym, oraz będą dla nich pewnego rodzaju przestrogą.

  Justyna Żelazna