Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

przedstawienie teatralne

 • „Ostatnie jasełka” dla rodziców

  Tradycyjnie nasz szkoła zakończyła pierwszy okres roku szkolnego 2019/2020 spotkaniem dla rodziców i przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez uczniów i panie: Urszulę Latacz, Renatę Opiłkę i Agatę Piwowarczyk.

  Rodzice mogli podziwiać znakomitą grę aktorską, a także zastanowić się nad sensem wypowiadanych przez człowieka słów.

  Jedno dobre słowo może zdziałać cuda… tymczasem my - ludzie używamy ich wciąż za mało…

  Po przedstawieniu, wychowawcy klas przedstawili rodzicom wyniki klasyfikacji śródrocznej.

  Organizatorki przedstawienia dziękują serdecznie:
  - wszystkim aktorom i ich rodzicom
  - pani Żanecie Zielnik-Kyć za wypożyczenie strojów
  - panu dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za pomoc w skompletowaniu dekoracji i nieocenione wsparcie.

  Zapraszamy do galerii zdjęć -> „Ostatnie jasełka” dla rodziców

  Urszula Latacz

 • „Zemsta” Aleksandra Fredry w DK Wolbrom

  23 września uczniowie klas najstarszych mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Zemsta” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji z Wrocławia. Doskonale przygotowane przedstawienie przypomniało treść lektury klasie 8, która za kilka miesięcy będzie zdawała egzamin oraz wprowadził w treść komedii uczniów klasy 7.

  Bardzo dużo emocji wzbudził występ naszego ucznia Piotra Michnikowskiego, który został poproszony na scenę przez Rejenta i zagrał murarza.

  Trudny dla młodych czytelników tekst został przedstawiony przez aktorów w sposób sugestywny i w miarę zrozumiały… reszta należeć będzie do nauczyciela – polonisty.

  Urszula Latacz

 • I miejsce w Miejsko-Gminnym Przeglądzie Grup Jasełkowych

  15 stycznia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w przeglądzie grup jasełkowych organizowanym przez Dom Kultury w Wolbromiu. Autorką scenariusza jasełek była pani Urszula Latacz, która wspólnie z paniami: Renatą Opiłką i Agatą Piwowarczyk przygotowały uczniów do występu.

  Bardzo miło nam poinformować, że przedstawienie pt. „Ostatnie jasełka” zajęło I miejsce w kategorii klas IV-VIII.

  Nasze tegoroczne jasełka to opowieść o tym jak często nie doceniamy ludzi, których spotykamy na swojej drodze, jak łatwo jest nam powiedzieć do człowieka coś przykrego, a zapominamy o mówieniu rzeczy miłych, pozytywnych. Morał jest jeden… postarajmy się chociaż raz, chociaż jednemu człowiekowi w trakcie dnia powiedzieć coś miłego, a nasze życie z pewnością stanie się piękniejsze.

  Dziękujemy wszystkim aktorom, którzy spisali się doskonale, jesteście najlepsi!!!

  Urszula Latacz