Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

przedstawienie teatralne

 • 7 grudnia po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odwiedzili gościnne mury Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu. Oczywiście przybyli z Mikołajem i przygotowanymi wspólnie z nauczycielami prezentami oraz występem artystycznym.

  Scenka o świętym Mikołaju, wspólne śpiewanie kolęd wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Wspólna dyskoteka po zakończeniu występów zintegrowała naszych uczniów z podopiecznymi ośrodka. Wracaliśmy uśmiechnięci i zadowoleni z tego, że po raz kolejny mogliśmy się podzielić drobnymi prezentami, śpiewem a zyskać dużo więcej, uśmiech, wdzięczność i serdeczność, którą obdarowano nas wszystkich.

  Dzielić się można wszystkim, za wszystko też można dziękować i tego właśnie uczymy się każdego roku w OREW Wolbrom.

  Dziękujemy dyrekcji i pracownikom za upominki, serdeczne przyjęcie i świąteczną atmosferę.

  Panu dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za wsparcie naszych działań.

  Dziękujemy naszym uczniom za występ i dojrzałą postawę, a byli to: Wiktoria Ziółkowska, Nikola Tabor, Klaudia Rozmus, Justyna Straszak, Szymon Mędrek, Katarzyna Janus, Oskar Świerczek, Emilia Świerczek, Wiktoria Kubat, Kinga Graca, Marta Ogonek, Kinga Skorupka, Paulina Zamorowska, Anna Pacia, Kamila Karolczyk, Karina Pietrzak, Aleksandra Straszak, Kacper Piąty, Kacper Janik, Magdalena Imiołek, Paweł Świerczek, Filip Nowak, Anna Siejka, Paulina Krzysztoforska, Agnieszka Płowiec.

  Urszula Latacz, Renata Opiłka, Anna Świerczek-Mól

 • Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym Miejsko-Gminnym Przeglądzie Grup Jasełkowych organizowanym przez Dom Kultury w Wolbromiu.

  Tegoroczny scenariusz, w całości napisany przez panią Urszulę Latacz, dotyczył akceptacji decyzji jakie podejmują dzieci oraz walki z ciężką chorobą. Oprócz tego w trakcie przedstawienia mogliśmy usłyszeć wiersz naszej absolwentki Natalii Krzysztofowicz. Realizacją przedstawienia zajęły się panie Urszula Latacz i Renata Opiłka.

  Historia miłości bogatego chłopca i dziewczyny z biednej rodziny, którą dotyka ciężka choroba wywołała wzruszenie u niejednego widza. Uświadamianie widzom tego, że każdy z nas może zostać dawcą szpiku, było dla naszych aktorów doskonała nauką. Bo czyż nie temu ma służyć sztuka i teatr.. wzruszeniu? Czyż nie każda okazja jest dobra, aby przekazywać ważne wartości (nie zawsze zgodnie z tradycyjną konwencją jasełek)?

  „Gdy dzielisz dobro bez końca jest Boże Narodzenie” - takie było przesłanie naszego przedstawienia, które zajęło w tegorocznym przeglądzie drugie miejsce (pierwszego nie przyznano). Gratulujemy naszym młodym aktorom a byli to:

  Filip Nowak, Nikola Tabor, Kinga Graca, Marta Ogonek, Kacper Piąty, Paulina Krzysztoforska, Kacper Janik, Emilia Świerczek, Daniel Knap, Anna Siejka, Aleksandra Straszak, Karina Pietrzak, Magdalena Szczęśniak, Wiktoria Latacz, Wiktoria Barczyk, Joanna Pasich, Karolina Żurek, Wiktoria Kubat, Paweł Świerczek, Agnieszka Płowiec, Magdalena Imiołek, Justyna Straszak, Szymon Mędrek, Katarzyna Janus, Amelia Latacz, Julita Gawron, Sandra Palacz, Zuzanna Rams, Kinga Skorupka, Anna Pacia, Paulina Zamorowska.

 • 26 października w murach naszej szkoły zagościł teatrzyk objazdowy „Tak”. Przedstawiał interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt.: „W 7 dni dookoła bajek”. Sztuka dedykowana była dla uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas najmłodszych.

  Głównym bohaterem był Smok Smokowski, który wędrował po najsłynniejszych wierszach Jana Brzechwy. Jego wycieczka trwała 7 dni, podczas których nauczył dzieci zaklęć, tańców, piosenek oraz słówek w języku angielskim. Trafił do Czerwonego Kapturka, Igły i Nitki, Kaczki Dziwaczki, Biedronki i Żuka, oraz Lenia.

  Uczniowie spędzili ze Smokiem bardzo zabawne i pouczające chwile. Udało się im także nauczyć nowych wyrazów w języku angielskim oraz przypomnieć utwory Brzechwy. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie jak najwięcej.

  Justyna Żelazna

 • 8 lutego do naszej szkoły przyjechał teatrzyk „Tak” z Krakowa. Przedstawiał interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt.: „Nadchodzi Pippi”. Sztuka dedykowana była dla uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas najmłodszych.

  Główną bohaterką była wesoła, rezolutna i sprytna Pippi, postać inspirowana powieścią Astrid Lindgren. Mieszkała sama w ogromnej wilii i czekała na powrót swojego ukochanego taty. Podczas jego nieobecności bawiła się z wieloma przyjaciółmi, ucząc ich nowych słówek w języku angielskim: nazw zwierząt, przyborów szkolnych oraz dni tygodnia. Udało jej się także z pomocą naszych uczniów wyczarować szamana z egzotycznego lasu. Na koniec przeniosła widzów do amerykańskiej szkoły, gdzie nauczyła tańca cza-cza.

  Uczniowie spędzili z uroczą dziewczynką miłe i zabawne chwile. Udało im się także poznać nowe słowa w języku angielskim. To spotkanie z pewnością będzie dla wszystkich radosnym wspomnieniem.

  Justyna Żelazna

 • 25 stycznia w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami podsumowujące pracę ich dzieci w pierwszym okresie roku szkolnego 2017/2018. Tradycyjnie już, z tej okazji, zaprezentowaliśmy nasze przedstawienie jasełkowe pt. „Dobro dziel bez końca”.

  Wspólnie z rodzicami na widowni zasiedli zaproszeni na występ goście w osobach:
  Pani poseł Lidii Gądek,
  Pani Lidii Malinowskiej - radnej Miasta i Gminy Wolbrom
  Pana Mieczysława Piputy - prezesa OSP Dłużec
  Pani Beaty Wypasek - pielęgniarki szkolnej
  Pani Żanety Zielnik-Kyć - przewodniczącej Rady Rodziców.

  Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że są profesjonalistami, bowiem niektórzy zjawili się w szkole mimo choroby. Widzowie mogli podziwiać nie tylko ich wspaniałą grę aktorską, ale i umiejętności wokalne. Było wzruszająco i magicznie. Na szczęście o rejestrację foto i video zadbał pan Stanisław Osmenda :), dlatego też możemy wracać do naszego przedstawienia wielokrotnie.

  Również po raz kolejny organizatorki przedstawienia, czyli panie: Urszula Latacz i Renata Opiłka dziękują:

  Panu dyrektorowi Krzysztofowi Szepankiewiczowi - za nieocenioną pomoc w realizacji wszelkich pomysłów reżyserskich,
  Panu Marianowi Barczykowi - za wykonanie elementów dekoracji,
  Pani Renacie Szczęśniak - za pomoc i wykonanie elementów strojów scenicznych,
  Natalii Krzysztofowicz - naszej absolwentce za udostępnienie wiersza,
  Wiktorii Kiecy – naszej absolwentce za pomoc w zdobyciu muzyki,
  wszystkim kolegom i koleżankom nauczycielom z naszej szkoły za wyrozumiałość i dobre słowo.

 • Pierwszaki świętują Dzień Babci i Dziadka

  Święto Dnia Babci i Dziadka to szczególna okazja, której towarzyszą takie emocje jak uśmiech, wzruszenie, radość, szczęście. Babcia i Dziadek to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego, szczęśliwego dzieciństwa. Chcąc wyrazić swą wdzięczność za miłość i bezgraniczne oddanie, uczniowie klasy I SP wraz z wychowawcą zaprosili 26 stycznia babcie i dziadziusiów na uroczyste obchody ich święta. Zebranych w sali gości uroczyście powitał dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz. W tym dniu sala świetlicy szkolnej stała się sceną, na której pierwszaki zaprezentowały przygotowane wspólnie z wychowawcą, panią Agatą Piwowarczyk przedstawienie jasełkowe. Swój występ uczniowie zakończyli życzeniami i wręczeniem pamiątkowych dyplomów z napisem: „SUPER BABCIA” I „SUPER DZIADEK”. Po części oficjalnej goście zaproszeni zostali na kawę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

  Takie spotkania są okazją do bliższego poznania się oraz do wyrażenia podziękowania za ogromną życzliwość, ciepło, wsparcie i bezgraniczną miłość. Dziadkowie to nieoceniony skarb w życiu każdego dziecka. Szczególna nić porozumienia i wyjątkowy autorytet sprawiają, że są oni często bohaterami dzieciństwa, powiernikami młodzieńczych tajemnic
  i życiowym punktem odniesienia.

  Wychowawca klasy I serdecznie dziękuje rodzicom uczniów za przygotowanie dzieciom pięknych kostiumów i poczęstunku dla zaproszonych gości.
  Szczególne podziękowanie kieruje również na ręce Pani Janiny Borowiec za wypożyczenie gipsowych figurek jasełkowych, które stanowiły przepiękną oprawę przedstawienia.

  Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie pierwszej

  Agata Piwowarczyk

 • „Jezus przychodzi też pod postacią ludzi, którzy nam samym wiele dają.
  Czy myślimy o tym, ile otrzymaliśmy od naszych rodziców, dziadków, nauczycieli, przyjaciół, od każdego, kto się nad nami pochylił?
  A czy przeze mnie Jezus przychodzi na świat?
  Czy daję ludziom ciepło, światło, zrozumienie, przebaczenie, wiarę?”

  Nad tymi pytaniami zastanawialiśmy się w dniu dzisiejszym wspólnie z uczniami z klas III a, II a i VII,  gdy trafiliśmy w gościnne progi Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Pomorzany”.

  Świąteczny czas nastraja do tego, aby dzielić się dobrem, uśmiechem i radością czyli tym czego młodym ludziom nie brakuje. Przybyli oni więc z kolędą i świątecznymi wierszami do seniorów.
  Nie zabrakło wzruszających momentów i wspólnego śpiewania kolęd. Ten piękny obraz na długo pozostanie w naszej pamięci.

  Jestem niezmiernie dumna z moich uczniów, którzy potrafią się odpowiednio zachować, przygotowali program artystyczny w ciągu czterech dni, są otwarci, empatyczni, potrafią się dzielić.

  Życzeniom świątecznym nie było końca, podarunkom również. Nasi uczniowie przygotowali pamiątkowe, świąteczne kartki z życzeniami, a gospodarze uraczyli ich słodkim upominkiem.

  Warto, naprawdę warto pracować z tak wartościowymi, młodymi ludźmi, bo ich postawa godna jest naśladowania.

  Dziękujemy panu dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za wsparcie naszego projektu i niespodziankę dla uczestników wyjazdu.

  W występie wzięli udział:
  Wiktoria Kubat, Emilia Świerczek, Marta Ogonek, Ania Siejka, Kacper Piąty, Kacper Janik, Paulina Krzysztoforska, Filip Nowak, Karina Pietrzak, Paulina Zamorowska, Justyna Straszak, Magda Imiołek, Ola Straszak, Nikola Tabor, Oskar Świerczek, Klaudia Rozmus, Anna Pacia, Wiktoria Ziółkowska, Szymon Mędrek, Agnieszka Płowiec, Kasia Janus, Kamila Karolczyk, Paweł Świerczek, Kinga Skorupka.

  Urszula Latacz

 • 19 grudnia uczniowie klasy piątej pod opieką nauczycielki języka polskiego pani Urszuli Latacz, zaprezentowali dwóm grupom przedszkolnym swoje przedstawienie kukiełkowe. Występ poprzedziły oczywiście przygotowania mające na celu stworzenie kukiełek. I w tym momencie z pomocą każdemu uczniowi przyszli rodzice i dziadkowie - za co serdecznie dziękujemy.

  Występ bardzo podobał się zebranym na sali przedszkolakom, o czym świadczy ich uwaga i skupienie, a także aktywność podczas odpowiadania na pytania zadawane po przedstawieniu.

  Wszyscy byli w stanie wymienić bohaterów z „Królewny Śnieżki” i podać główne wątki bajki.

  Na zakończenie nasi najmłodsi uczniowie otrzymali słodkie upominki i przyjęli świąteczne życzenia.

  Bardzo serdecznie dziękujemy paniom: Justynie Żelaznej, Izabeli Ławik i Aleksandrze Głowackiej za odpowiednie przygotowanie przedszkolaków i opiekę nad nimi.

  Szczególne podziękowania kierujemy do naszych aktorów, a w przedstawieniu wystąpili:

  Król - Piotr Michnikowski
  Królowa - Magdalena Szczęśniak
  Śnieżka - Wiktoria Latacz
  Lustro - Wiktoria Barczyk
  Książę - Kacper Latacz
  Sługa - Karol Krężel
  Las - Joanna Pasich
  Gburek - Kamil Imiołek
  Śpioszek - Piotr Kieca
  Apsik - Dominik Posyłek
  Mędrek - Karolina Żurek
  Wesołek - Kuba Witek
  Nieśmiałek - Michał Haberka
  Gapcio - Jan Żaczkowski