Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jerzy Zyguła

 • Od  października do maja trzynastu uczniów i uczennic naszej szkoły z klasy piątej i szóstej brało udział w ogólnopolskim programie Fundacji Orange #Superkoderzy.  To program, którego kluczowym elementem jest nauka programowania i mechatroniki. Adresowany  do uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu nasi młodzi adepci świata nowych technologii uczyli się programowania i podstaw robotyki na zajęciach dodatkowych prowadzonych przez pana Jerzego Zygułę. Rozwijali także kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole.

  Nasza grupa realizowała ścieżkę Majsterkowicze 2.0. Dzięki wybraniu tej ścieżki pozyskaliśmy 5 zestawów do samodzielnego montażu Lofi Robot. Otrzymaliśmy też gadżety: koszulki z logo Superkoderów, smycze, notesy i długopisy.

  Początkowe zajęcia poświęcone były na programowaniu w środowisku Scratch.

  Po tym wstępie nasi uczniowie przystąpili do poznania zestawu Lofi Robot. Wykorzystując poszczególne elementy konstrukcyjne zbudowali robota jeżdżącego, podążającego za światłem i malującego. Mogli realizować się w roli majsterkowiczów, analizując schematy techniczne i w praktyce wykorzystywać wiedzę teoretyczną. Poznanie nowych zagadnień odbywało się  przy wspaniałej zabawie.

  Po zajęciach typowo konstrukcyjnych uczniowie przystępowali do programowania robotów korzystając z aplikacji LofiBlock. Nauczyli się sterować robotami, testowali różne czujniki m.in. światła i odległości. Nauka poprzez zabawę okazała się świetnym rozwiązaniem. Młodzi „robotofani”  współpracowali ze sobą i dzielili się pomysłami, a kolejne zajęcia mijały przyjemnie i twórczo.

  Wszystkie nasze działania i bogaty serwis zdjęciowy można znaleźć pod adresem:

  https://szkoly.superkoderzy.pl/sc-dluzec/

  Dzięki pozyskaniu zestawów Lofi Robot kolejna grupa uczniów w przyszłym roku zmierzy się zagadnieniami programowania i podstaw robotyki.

  Zapraszamy do Galerii zdjęć ->  Niezwykła przygoda - #Superkoderzy w naszej szkole

  Jerzy Zyguła

 • Uczniowie klasy gimnazjalnej i ósmej szkoły podstawowej wzięli udział w kampanii Fundacji Orange #jestnaswiecej.

  W ramach tej akcji młodzież odbyła lekcje dotyczące przeciwdziałaniu hejtowi w sieci.

  Celem zajęć było uzmysłowienie uczniom potrzeby sprzeciwu wobec obrażania i znieważania w internecie oraz zachęcanie do reagowania na wszelkie przejawy tego typu zachowań.

  Myśl przewodnia #jestnaswiecej uświadamia uczniom, że hejterów nie jest wielu, bywają głośniejsi i bardziej widoczni. By dać im odpór trzeba reagować, pokazać swoją siłę.

  W ramach kampanii #jestnaswiecej powstał symbol, za pomocą którego można pokazać swój sprzeciw wobec hejtu. Jest to pomarańczowa sznurówka. Akcję wspierają artyści m.in. Tomson i Baron z zespołu Afromental oraz influencerzy znani z TikToka i Instagrama.

  Więcej informacji o akcji można przeczytać na stronie www.jestnaswiecej.pl

  Jerzy Zyguła

 • W ramach projektu #SuperKoderzy odbył się konkurs dla nauczycieli i uczniów biorących udział w projekcie. Celem konkursu było przedstawienie uczniów wyróżniających się zdolnościami programistycznymi będącymi jednocześnie entuzjastami nowych technologii. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu 120-sekundowego filmu prezentującego umiejętności wykorzystywania nowych technologii i programowania.

  Swoimi zainteresowaniami i wiedzą podzielił się Dawid Dygas z klasy V, który pokazał niektóre z możliwości robota LEGO MINDSTORMS EV3.

  Konkurs rozstrzygnięto początkiem lipca, za zwycięstwo Dawid otrzymał bon zakupowy do sklepu empik.com o wartości 250 zł.

  Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania pasji programistycznych.

  Jerzy Zyguła

 • Szanowni Państwo

  Od bieżącego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu funkcjonuje dziennik elektroniczny UONET+ firmy Vulcan.

  Aby rodzic ucznia lub uczeń mógł uzyskać dostęp do dziennika elektronicznego powinien podać wychowawcy klasy swój adres e-mail, który jest loginem i służy do zalogowania się do dziennika.

  Strona logowania do dziennika elektronicznego https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminawolbrom

  Instrukcja pierwszego logowania.

  E-dziennik dla rodziców i uczniów - instrukcje

  https://www.vulcan.edu.pl/programy/e-dziennik-uonet-87#gotosekcja1631

 • Dnia 10 czerwca 2019 roku odbyło się wręczenie nagrody dla Ewy Koniecznej uczennicy klasy trzeciej gimnazjum za zajęcie II miejsca w etapie regionalnym ogólnopolskiego konkursu „Jakie znasz zawody?”.  Pomysłodawcą i organizatorem jest Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie, a realizatorem Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

  Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy ze szczególnym uwzględnieniem zawodów rzemieślniczych.

  Uroczystość odbyła się w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Wolbromiu. Ewa otrzymała nagrodę z rąk zastępcy prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości pana Tadeusza Dąbrowskiego.

  Zadaniem konkursowym było stworzenie krótkiego filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego. Dzięki uprzejmości pana Leszka Sosnowskiego właściciela zakładu fotograficznego w Wolbromiu Ewa nakręciła film dotyczący pracy fotografa.

  Gratulujemy sukcesu i ciekawej przygody filmowej.

  Jerzy Zyguła

 • Dnia 22 marca 2019 roku uczniowie klasy 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum pod opieką wychowawców: pani Anny Świerczek-Mól  i pani Renaty Opiłki oraz pana Jerzego Zyguły uczestniczyli w Targach Edukacyjnych - Festiwalu Zawodów w Małopolsce.  Na terenie hali EXPO w Krakowie zostały przygotowane stoiska wystawiennicze, na których wszyscy chętni mogli zapoznać się z ofertami placówek edukacyjnych Małopolski. Była to już siódma edycja, którą odwiedziło blisko 30 tysięcy małopolskich uczniów.

  Festiwal Zawodów to – dla gimnazjalistów i ósmoklasistów, stojących przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia – okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół średnich. Uczniowie mogli nie tylko oglądać stoiska, ale również brać udział w warsztatach i pokazach - wszystko po to, by zachęcić absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych do wyboru promującej się szkoły.

  Placówki edukacyjne na prezentację swojej oferty znalazły wiele ciekawych sposobów. Na zaaranżowanych stosownie do profilu stoiskach sami uczniowie pokazują, jakie praktyczne umiejętności zdobywają w swojej szkole. Młodzi stolarze na oczach widzów robią meble, ich artystycznie uzdolnieni koledzy je ozdabiają – rzeźbią i malują. Kucharze przygotowują wykwintne potrawy, kelnerzy podają do stołu, krawcy szyją, fryzjerzy czeszą, murarze murują ściany a uczniowie klas mundurowych z dumą prezentują broń. Mechanicy rozbierają i składają silniki aut i motocykli, informatycy prezentują programy komputerowe, mechatronicy i elektronicy sterują maszynami i robotami. Na stoisku poligrafów i specjalistów od mediów na poczekaniu powstają materiały reklamowe i sesje fotograficzne.

  Ogrom wrażeń, wiele możliwości bezpośrednich rozmów z przedstawicielami szkół, bogata oferta informacyjna, tego wszystkiego nasi uczniowie mogli doświadczyć.

  Wyjazd odbył się dzięki funduszom z projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”.

  Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów 2019

  Jerzy Zyguła

 • Dnia 28 maja 2019 roku uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej pod opieką pani Renaty Opiłki i pana Jerzego Zyguły mieli okazję udać się do Zespołu Szkół w Wolbromiu gdzie gościła mobilna wystawa „Naukobus” z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

  Na sali gimnastycznej przygotowane były interaktywne stanowiska, na których nasi uczniowie mieli okazję poprzez samodzielnie działania odkrywać tajniki zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Aktywny udział pozwalał na eksperymentowanie, rozwiązywanie zadań, poszukiwanie wyjaśnień obserwowanych przez uczniów doświadczeń. Nie zabrakło uśmiechu i dobrej zabawy.

  W drugiej części wizyty nasi uczniowie mogli zobaczyć pokazy doświadczeń i eksponatów, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół. W trakcie zwiedzania oglądali przygotowane wystawy, szybko nawiązali „naukowe” relacje włączając się w swobodne eksperymentowanie. Rozbudzone zainteresowanie powodowało zadawanie dociekliwych pytań celem zrozumienia obserwowanych zjawisk, a przy okazji pozwalało nawiązywać koleżeńskie relacje z rówieśnikami.

  Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Z wizytą na wystawie z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

  Jerzy Zyguła