Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Agata Piwowarczyk

 • „Humor w poezji dziecięcej”

  Etap szkolny XVI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej - rozstrzygnięty!
  4 grudnia 2017 r. w naszej szkole przeprowadzony został etap szkolny XVI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt.: „Humor w poezji dziecięcej”. W ramach konkursu 23 uczniów z klas I-III zaprezentowało humorystyczne wiersze różnych poetów. Celem tegorocznej edycji konkursu, podobnie jak w poprzednich latach jest pobudzanie wyobraźni dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno zawarte w utworach poetyckich, rozwijanie zdolności artystycznych, rozwijanie umiejętność obcowania z pięknem zawartym w utworach literackich, wyszukiwanie i promowanie młodych talentów. Ocenie podlegały: dobór tekstu i interpretacja, logiczne odtworzenie słów autora oparte na rozumieniu utworu, umiejętne wydobycie myśli przewodniej, staranna dykcja, bezbłędne pamięciowe opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

  Jury w składzie: pani Urszula Latacz, pani Anna Osmęda i pani Barbara Rolka wyłoniło następujących zwycięzców:

  I miejsceLaura Lis kl. I  (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
  II miejsceMilena Ogonek kl. I  (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
  III miejsceJakub Nocoń kl. II  (opiekun -  pani Anna Nawrot)

  Jury Przyznało również pięć wyróżnień, które otrzymali:

  Amelia Piputa – klasa I (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
  Maja Gawron – klasa II (opiekun - pani Anna Nawrot)
  Magdalena Krzysztoforska – klasa III (opiekun - pani Agnieszka Sobota)
  Maja Grabowska – klasa III (opiekun - pani Agnieszka Sobota)
  Amanda Witek – klasa III (opiekun - pani Agnieszka Sobota)

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnych etapach recytatorskich zmagań.

  Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Konkurs Recytatorski dla Edukacji Wczesnoszkolnej

  Agata Piwowarczyk

 • 4. finał Konkursu literacko-plastyczno-historycznego upamiętniającego rocznicę bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem

  Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego zorganizowano Konkurs literacko-plastyczno-historyczny upamiętniający rocznicę bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem. Podobnie jak w latach ubiegłych honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: inicjatorka konkursu, Poseł na Sejm RP pani Lidia Gądek, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik, Wójt Gminy Klucze pan Norbert Bień oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz.

  W tym roku jednak ilość prac przerosła wszelkie wyobrażenia organizatorów, bowiem wzięli w nim udział uczniowie aż 16 szkół z powiatu olkuskiego. Jury z składzie: Jerzy Nagawiecki, Wojciech Szota, Renata Opiłka, Anna Osuch, Agata Piwowarczyk, Urszula Latacz, obejrzało 107 prac plastycznych, 15 prezentacji multimedialnych oraz przeczytało 41 prac literackich. Po trudnych obradach ustalono wyniki konkursów, a nagrodzonych wraz opiekunami i dyrektorami szkół zaproszono na uroczysty finał 21 listopada 2017 roku.

  Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście:
  Poseł na Sejm RP pani Lidia Gądek
  Burmistrz Miasta i Gminy pan Adam Zielnik
  Wójt Gminy Klucze pan Norbert Bień
  Pani Bożena Konieczna - społeczny doradca Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom
  Ksiądz Jacek Kawala
  Radny Rady Miasta i Gminy Wolbrom pan Marcin Grzanka
  Pan Czesław Gbyliczek - sołtys wsi Strzegowa
  Pan Tomasz Smętek - sołtys wsi Załęże
  Pan Tomasz Bargieł - dyrektor biura poselskiego pani poseł Lidii Gądek
  Pan Jerzy Nagawiecki - redaktor „Serwisu Jurajskiego”
  Pan Wojciech Szota - redaktor „Wieści Wolbromskich”
  Pan Mieczysław Piputa - prezes OSP Dłużec
  Dyrektorzy szkół, których uczniowie wzięli udział w konkursie.

  Finał rozpoczął się piosenką „Taki to kraj” w wykonaniu Nikoli Tabor oraz patriotyczną pantomimą w wykonaniu uczniów klasy III a. Następnie Pani Poseł Lidia Gądek, Pan Burmistrz Adam Zielnik, Pan Wójt Norbert Bień i Pan Dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz wręczyli laureatom konkursów nagrody rzeczowe, które zostały przez nich ufundowane. Szczególną nagrodą dla laureatów pierwszych miejsc było zaproszenie do Sejmu RP wystosowane przez panią poseł.

 • Artystyczne sukcesy naszych uczniów!

  1.02.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach odbył się finał V edycji konkursu plastycznego pt.: „Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej”. Honorowy patronat nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty. Na konkurs wpłynęło 248 prac z 21 szkół. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

  Dominik Pandel kl. IVI miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
  Martyna Pawłowska  kl. IVII miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
  Kamil Ptak kl. IVII miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
  Grzegorz Siejka kl. IVwyróżnienie (opiekun Agata Piwowarczyk)

  Konkursy plastyczne umożliwiają uczniom wyzwolenie aktywności twórczej, gromadzenie doświadczeń i przeżyć estetycznych, artystycznych i społecznych. Rozwijają wyobraźnię ucznia i jego kreatywność. Wpływają na rozwój jego osobowości, umożliwiają wypowiedź w różnych rodzajach ekspresji, przyczyniają się do prawidłowego rozwoju psychiki, poprzez wyzwalanie pozytywnych emocji.

  Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych artystycznych projektach.

  Agata Piwowarczyk

 • Jest taki dzień…

  Pierwszaki świętują Dzień Babci i Dziadka

  Święto Dnia Babci i Dziadka to szczególna okazja, której towarzyszą takie emocje jak uśmiech, wzruszenie, radość, szczęście. Babcia i Dziadek to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego, szczęśliwego dzieciństwa. Chcąc wyrazić swą wdzięczność za miłość i bezgraniczne oddanie, uczniowie klasy I SP wraz z wychowawcą zaprosili 26 stycznia babcie i dziadziusiów na uroczyste obchody ich święta. Zebranych w sali gości uroczyście powitał dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz. W tym dniu sala świetlicy szkolnej stała się sceną, na której pierwszaki zaprezentowały przygotowane wspólnie z wychowawcą, panią Agatą Piwowarczyk przedstawienie jasełkowe. Swój występ uczniowie zakończyli życzeniami i wręczeniem pamiątkowych dyplomów z napisem: „SUPER BABCIA” I „SUPER DZIADEK”. Po części oficjalnej goście zaproszeni zostali na kawę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

  Takie spotkania są okazją do bliższego poznania się oraz do wyrażenia podziękowania za ogromną życzliwość, ciepło, wsparcie i bezgraniczną miłość. Dziadkowie to nieoceniony skarb w życiu każdego dziecka. Szczególna nić porozumienia i wyjątkowy autorytet sprawiają, że są oni często bohaterami dzieciństwa, powiernikami młodzieńczych tajemnic
  i życiowym punktem odniesienia.

  Wychowawca klasy I serdecznie dziękuje rodzicom uczniów za przygotowanie dzieciom pięknych kostiumów i poczęstunku dla zaproszonych gości.
  Szczególne podziękowanie kieruje również na ręce Pani Janiny Borowiec za wypożyczenie gipsowych figurek jasełkowych, które stanowiły przepiękną oprawę przedstawienia.

  Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie pierwszej

  Agata Piwowarczyk

 • Jesteśmy już uczniami! Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

  30 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście:
  Pani Poseł na Sejm Lidia Gądek,
  Pan Piotr Zapart przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu,
  Pani Aleksandra Ściańska przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom,
  Proboszcz tutejszej parafii ks. Andrzej Michniewski,
  Sołtys wsi Dłużec Marian Barczyk,
  Pielęgniarka szkolna pani Beata Wypasek, nauczyciele i rodzice uczniów klasy I.

  Przybyłych na uroczystość gości powitał dyrektor szkoły Pan Krzysztof Szczepankiewicz, który wygłosił krótkie przemówienie skierowane do uczniów klasy I.

  Ceremonia ślubowania, na stałe wpisana do szkolnego kalendarza, stanowi oficjalne potwierdzenie przyjęcia pierwszoklasistów do grona braci uczniowskiej. W tym roku program artystyczny uroczystości przygotowała wychowawczyni klasy I pani Agata Piwowarczyk, a uroczystość poprowadziła Pani Urszula Latacz. Dzieci, w obecności przybyłych na uroczystość gości zaprezentowały krótki program artystyczny, na który składały się wierszyki i piosenki a następnie, złożyły przysięgę na sztandar szkoły. Treść wypowiadanej głośno roty to deklaracja dzieci, pragnących uczyć się, rozwijać swoje talenty, szanować dorosłych oraz siebie nawzajem. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz i ubrany w strój szlachecki Pan Piotr Zapart. Następnie pasowani na uczniów pierwszoklasiści złożyli  pamiątkowe odciski palców w kronice szkolnej. Dyplomy i prezenty, będące pamiątką uroczystości wręczył uczniom Pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewiczi wychowawca klasy, Pani Agata Piwowarczyk. W tym dniu nasze urocze pierwszaki obdarowane zostały hojnie przez swoich rodziców słodkimi „rogami obfitości”. Uwieńczeniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia, po wykonaniu których uczniowie wraz z wychowawcą i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Wszystkim pierwszoklasistom życzymy dużo siły i wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy, jak również wielu radości i szczęśliwych chwil przeżytych
  w murach naszej szkoły.

  Wychowawca klasy składa również podziękowanie pracownikom obsługi szkoły za udzieloną pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

  Agata Piwowarczyk

  Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Ślubowanie klasy pierwszej

 • Niedługo Święta… Przedszkolaki i uczniowie klasy I z wizytą w Fabryce Bombek i Ozdób Choinkowych „Decora” w Miechowie

  Z myślą o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, 1grudnia 2017 r. zorganizowana została wycieczka do Fabryki Bombek i Ozdób Choinkowych  „Decora”.
  w Miechowie. Podczas wycieczki dzieci z oddziału przedszkolnego „6-latków” i klasy I miały okazję zapoznać się z funkcjonowaniem zakładu produkcyjnego, specjalizującego się w  ręcznej produkcji szklanych ozdób choinkowych, w różnych wielkościach i kształtach. Zwiedzanie zakładu dzieci rozpoczęły od dmuchalni, w której ze szklanych rurek różnej grubości podczas procesu dmuchania szkła uzyskuje się pożądany kształt bombki. Następnie przeszły do srebrzalni, gdzie bombki uzyskują srebrny podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji. Kolejnym etapem zwiedzania zakładu była wizyta w malarni, w której wykwalifikowany zespół dekoratorów nadaje bombce wyjątkowy i unikatowy wygląd. Ostatnim ogniwem procesu produkcyjnego, które dzieci miały okazję zobaczyć było pakowanie ozdób choinkowych w piękne pudełeczka.

  Bardzo atrakcyjną częścią wycieczki do miechowskiej fabryki okazał się również udział w warsztatach plastycznych, podczas których dzieci miały okazję pomalowania swojej bombki specjalistycznymi farbami i ozdobienia jej kolorowymi brokatami. Zwiedzając zakład dzieci dowiedziały się również, że miechowska fabryka cieszy się uznaniem wśród bardzo szerokiej rzeszy odbiorców zarówno w kraju jak i za granicą. Zakład na życzenie klienta wykonujemy również ozdoby wg przedstawionego indywidualnego projektu.

  Agata Piwowarczyk

 • OBCHODY DNIA PATRONA LEKCJĄ PATRIOTYZMU

  Obchody Dnia Patrona w naszej szkoły na dobre wpisały się do szkolnego kalendarza. To swoiste imieniny naszej szkoły, obchodzone są zawsze bardzo nastrojowo. Święto to ma propagować znajomość najważniejszych faktów z życia patrona, przypominać o wartościach przez niego wyznawanych oraz promować je wśród młodzieży.

  Każdego roku stajemy do tego zadania jak do wielkiego wyzwania. Przyznajemy, że trudno wymyślić coś nowego i przede wszystkim atrakcyjnego, kiedy w poprzednim roku wydawało się nam, że to już koniec naszej kreatywności. Jednak co trzy głowy – to nie jedna i jakoś się to udało paniom Renacie Opiłka, Urszuli Latacz  i Agacie Piwowarczyk.

  Uroczystość Dnia Patrona odbyła się na sali gimnastycznej 18.09.2017 r. Po raz pierwszy zorganizowano akcję szkolną „Przerwa z patronem”.

  Na dwóch długich przerwach uczniowie II i III klasy gimnazjum przygotowali  krótką prezentację oraz referat, przybliżający postać króla Jana III Sobieskiego,  które zaprezentowali na forum szkolnym.

  Jak w każdym roku ogłoszone zostały różnorodne konkursy.

  Zaangażowanie uczniów przerosło oczekiwania wszystkich. Wiemy, że jeśli dziecko samodzielnie coś wykona, dotknie, zobaczy czuje się szczęśliwe, a jednocześnie wynosi z tego naukę. Osiągnęliśmy zatem założony cel – nasze wspólne działania dały uczniom satysfakcję i  pozwoliły  bliżej poznać czasy, w których żył nasz patron król Jan III Sobieski. Pan dyrektor mgr Krzysztof Szczepankiewicz wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe.

  Na Jego ręce składamy w imieniu nagrodzonych i organizatorek serdeczne podziękowania za te upominki, które sprawiły dużo radości obdarowanym.