Ułatwienia dostępu

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Agata Piwowarczyk

 • Dzień Patrona

  „Bądźcie pozdrowieni Ludzie Sobieskiego,
  Sławcie jego imię i zasługi jego.
  Mam nadzieję, że szacunek macie dla patrona,
  Któren był persona wielce zasłużona.”

  Jako uczniowie szkoły noszącej imię tego wielkiego Króla chcemy wypełniać to przesłanie.

  Pamięć o królu i jego osiągnięciach podtrzymujemy min. organizując Dzień Patrona.

  Celem konkursów organizowanych z tej okazji  było poszerzenie wiedzy na temat osobowości i wizerunku patrona szkoły. Oto ich wyniki:

  Konkurs klasowy na najładniejszą gazetkę o tematyce związanej z osobą patrona szkoły – Królem Janem Sobieskim
  I miejsce – klasa VII
  II miejsce – klasa VIII
  III miejsce – klasa V i VI

  Konkurs plastyczny
  Portret króla Jana III Sobieskiego lub jego żony Marysieńki kl. I – III
  I miejsce – Kacper Kordaszewski, Daniel Laskowski i Eliza Gruszka
  II miejsce – Kacper Kantak, Natalia Krukowiecka i Dawid Madej
  III miejsce – Oliwia Wrońska, Alicja Laskowska i Malwina Urbańska

  Wyróżnienie:
  Filip Bomba
  Filip Bąchór – Gamrat
  Kamila Sojka
  Kornelia Konieczna

 • Etap szkolny Powiatowego Konkursu Matematycznego DEXTER – rozstrzygnięty!

  Dnia 13 lutego 2020 roku w naszej szkole przeprowadzony został etap szkolny Powiatowego Konkursu Matematycznego DEXTER. W tym roku do matematycznego pojedynku stanęli uczniowie klasy III a wśród nich:
  1. Laura Lis
  2. Amelia Piputa
  3. Maksymilian Borowiec
  4. Jakub Pałka
  5. Piotr Rus

  Po weryfikacji prac przez Komisję Gminną do II etapu konkursu zakwalifikowali się:
  1. Maksymilian Borowiec
  2. Laura Lis
  3. Jakub Pałka

  Wymieni uczniowie zmierzą się z najlepszymi matematykami w etapie gminnym, który odbędzie się 12 marca 2020 roku w Zespole Szkół w Wolbromiu ul. Pod Lasem.

  Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

  Agata Piwowarczyk

 • Finał Powiatowego Konkursu Historyczno-Literacko-Plastycznego po raz kolejny w naszej szkole

  28 listopada 2019 po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy laureatów 3 konkursów organizowanych w tym roku z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i upamiętnienia bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem.

  Swoją obecnością zaszczycili nas:

  Pani Lidia Gądek – Poseł na Sejm VII i VIII kadencji
  Pan Waldemar Kolanko – Sekretarz Miasta i Gminy Wolbrom reprezentujący pana Burmistrza Adama Zielnika
  Pan Tomasz Bargieł – Radny powiatowy
  Pani Barbara Marchajska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Chełmie
  Pani Ewa Kądziołka-Przyjemska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku
  Pan Robert Kozłowski – dyrektor Zespołu Szkół w Gołaczewach
  Pan Waldemar Smoter – dyrektor Zespól Szkół nr 2 w Wolbromiu
  oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice laureatów.

  Na początku uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Pani Lida Gądek podkreślała jak ważną jest pamięć o historii i umiejętność cieszenia się wolnością. Pan Waldemar Kolanko podziękował za organizację tak ważnej inicjatywy patriotycznej, a pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz za pracę, zaangażowanie i wsparcie jakim otaczają uczniów nauczyciele i rodzice.

  Kolejnym elementem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez panie: Urszulę Latacz i Renatę Opiłkę oraz wszystkich uczniów klasy VII wraz z Emilią Witek, Sebastianem Wydymusem, Filipem Dachowskim i Kacprem Marchajskim.

  Po części artystycznej nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, a uczynili to pani Lidia Gądek, pan Waldemar Kolanko i pan Krzysztof Szczepankiewicz.

 • Jesteśmy już uczniami! Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

  W dniu zakończenia roku szkolnego - 25 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.

  W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Pan Piotr Zapart przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu, Przyjaciel Szkoły Pani Lidia Gądek, pielęgniarka szkolna pani Beata Wypasek, nauczyciele i rodzice uczniów klasy I.

  Przybyłych na uroczystość gości powitał dyrektor szkoły Pan Krzysztof Szczepankiewicz, który wygłosił krótkie przemówienie skierowane do uczniów klasy I. Następnie głos zabrali zaproszeni goście Pani Lidia Gądek i Pan Piotr Zapart.

  Ceremonia ślubowania, na stałe wpisana do szkolnego kalendarza, stanowi oficjalne potwierdzenie przyjęcia pierwszoklasistów do grona braci uczniowskiej. W tym roku ze względów pandemicznych uroczystość ta nie mogła odbyć się w październiku, dlatego wyjątkowo została przeprowadzona podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Program artystyczny uroczystości przygotowała wychowawczyni klasy I pani Agata Piwowarczyk, a uroczystość poprowadziła Pani Urszula Latacz. Dzieci, w obecności przybyłych na uroczystość gości zaprezentowały krótki program artystyczny, na który składały się wierszyki i piosenki a następnie, złożyły przysięgę na sztandar szkoły. Treść wypowiadanej głośno roty to deklaracja dzieci, pragnących uczyć się, rozwijać swoje talenty, szanować dorosłych oraz siebie nawzajem. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz i ubrany w strój szlachecki Pan Piotr Zapart.

 • Pielęgnujemy dorobek Wielkiego Króla czyli Dzień Patrona Szkoły

  Dzień Patrona obchodzimy w naszej szkole bardzo uroczyście, bo chcemy pielęgnować pamięć o Wielkim Królu, promować ideały, które nasz patron wcielał w życie i ,dzięki którym z sukcesem realizował swoje pasje.

  Jan III Sobieski – człowiek wszechstronnie wykształcony, odważny i charyzmatyczny – to wzorzec osobowy dla współczesnych, poszukujących dróg życiowych nastolatków.

  Z okazji święta patrona, dzieci i młodzież naszej szkoły otrzymała zaproszenie do udziału w licznych konkursach.

  Wiemy, że jeśli dziecko samodzielnie coś wykona, dotknie, zobaczy, czuje się szczęśliwe, a jednocześnie wynosi z tego naukę. Osiągnęliśmy zatem założony cel – nasze wspólne działania dały uczniom satysfakcję i pozwoliły bliżej poznać czasy, w których żył nasz patron król Jan III Sobieski.

  Pan dyrektor mgr Krzysztof Szczepankiewicz wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe.
  Na Jego ręce składamy w imieniu nagrodzonych serdeczne podziękowania za te upominki, które sprawiły dużo radości obdarowanym.

  Konkurs klasowy na najładniejszą gazetkę o tematyce związanej z osobą Króla Jana III Sobieskiego
  I miejsce – klasa VI
  II miejsce – klasa IV
  III miejsce – klasa V

  Konkurs klasowy „Sobieski w wierszu i piosence”
  I miejsce – klasa VI
  II miejsce – klasa VII
  III miejsce – klasa IV i V

 • Wycieczka do Smart Planet Kids

  28  października uczniowie klas II i III uczestniczyli w wycieczce do Smart Kids Planet, czyli Centrum Mądrej Zabawy, które mieści się w Katowicach. Miejsce to zostało podzielone na strefy, a  każda z nich daje możliwość kreatywnej zabawy, eksperymentowania, ćwiczenia percepcji, motoryki i wyobraźni.

  Dzieciom najbardziej podobała się strefa, w której nauczyły się, czym jest recykling i dlaczego należy segregować śmieci. Etap po etapie wykonywały proces recyklingu- zaczynając od sortowania, przez czyszczenie chemiczne i suszenie odpadów, po wytłaczanie. Empiryczne poznanie tego procesu sprawiło, że dzieci chętniej wprowadzają poznane nawyki w życie. Wielką kreatywnością wykazały się również, gdy tworzyły na tablicy rozmaite świetlne rysunki oraz budowały różne konstrukcje z piankowych klocków.

  Uczniowie wrócili zachwyceni i bogaci w nowe doświadczenia. Dla nas nauczycieli jest to doskonałe potwierdzenie teorii, że dzieci najlepiej i najwięcej uczą się poprzez zabawę.

  Anna Osmęda, Agata Piwowarczyk, Anna Osuch