Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

konkurs szkolny

 • 30 listopada 2018 r. w naszej szkole przeprowadzony został etap szkolny XVII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt.: „100 lat niepodległej Polski”. W ramach konkursu 12 uczniów z klas I-III zaprezentowało wiersze o tematyce patriotycznej. Celem tegorocznej edycji konkursu, jest promowanie wśród najmłodszych uczniów idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa i narodu, pobudzanie wyobraźni dzieci, rozwijanie zdolności artystycznych, poszerzanie umiejętności obcowania z pięknem zawartym w utworach literackich, wyszukiwanie i promowanie młodych talentów. Ocenie podlegały: dobór tekstu i interpretacja, logiczne odtworzenie słów autora oparte na rozumieniu utworu, umiejętne wydobycie myśli przewodniej, staranna dykcja, bezbłędne pamięciowe opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

  Jury w składzie: pani Anna Osmęda, pani Aneta Osmęda, pani Renata Opiłka i pani Barbara Rolka wyłoniło następujących zwycięzców:

  I miejsceLaura Lis uczennica kl. II (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
  II miejsceAmelia Piputa uczennica kl. II (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
  III miejsceMilena Ogonek uczennica kl. II (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)

  Jury przyznało również wyróżnienie, które otrzymała:
  Maja Gawron – uczennica klasa III (opiekun – pani Anna Nawrot)

  Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pana Dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza ufundowane przez niego i Radę Rodziców pamiątkowe dyplomy i nagrody.

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnych etapach recytatorskich zmagań.

  Organizator etapu szkolnego konkursu, serdecznie dziękuje Radzie Rodziców i Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za ufundowanie nagród dla uczniów biorących udział w konkursie.

  Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Etap szkolny XVII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej - rozstrzygnięty!

  Agata Piwowarczyk

 • W maju w Szkole Podstawowej w Dłużcu przeprowadzono klasowe konkursy matematyczne dla klas IV – VIII. Głównym celem konkursów było zaangażowanie jak największej liczby uczniów by poprzez zabawę i rywalizację zachęcić ich do nauki matematyki. W tym celu wykorzystano platformę Kahoot! oraz program Smart Notebook dzięki którym konkursy okazały się emocjonującą potyczką dla wszystkich uczestników.

  A oto lista zwycięzców:
  Klasa IV
  Mistrz tabliczki mnożenia i dzielenia: Dawid Trawiński
  Wicemistrz tabliczki mnożenia i dzielenia: Gabriela Kuźniak, Bartosz Janosik

  Klasa V
  Mistrz ułamków: Kamil Ptak
  Wicemistrz ułamków : Kacper Guz, Norbert Przybylik

  Klasa VI
  Mistrz działań na liczbach dwucyfrowych: Jan Żaczkowski
  Wicemistrz działań na liczbach dwucyfrowych: Magdalena Szczęśniak, Joanna Pasich

  Klasa VII
  Mistrz działań na liczbach dwucyfrowych: Maciej Bomba
  Wicemistrz działań na liczbach dwucyfrowych: Michał Pasich, Aleksandra Bąchor

  Klasa VIII
  Mistrz matematyki szkoły podstawowej: Jakub Banaś
  Wicemistrz matematyki szkoły podstawowej: Gabriela Gamrat, Natalia Makowska

  Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim pozostałym dziękujemy za udział.

  Organizatorzy konkursów:
  Anna Świerczek-Mól, Stanisław Osmenda

 • 17 maja w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezja Juliana Kornhausera i Wisławy Szymborskiej.

  W eliminacjach wzięli udział: Magdalena Szczęśniak, Wiktoria Latacz, Karolina Żurek, Kamil Ptak i Kacper Marchajski.

  Jury w składzie: Barbara Rolka, Anna Osuch, Małgorzata Głowacka i Anna Kordaszewska po burzliwych obradach postanowiło, że naszą szkołę w zmaganiach na etapie gminnym reprezentować będą: Magdalena Szczęśniak, Wiktoria Latacz, Karolina Żurek oraz Kacper Marchajski.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia już 29 maja 2019.

  Urszula Latacz

 • Dziś w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs walentynkowy. Motywem przewodnim była oczywiście wszechobecna i ogólnie nam panująca miłość.

  Zadaniem każdej klasy było przygotowanie piosenki i wiersza dotyczących tego uczucia.

  Dzięki temu zespoły klasowe mogły się zintegrować i dobrze bawić.

  Po przesłuchaniu poszczególnych klas jury w składzie: pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz, pani Agata Piwowarczyk i pani Anna Osmęda, miało nie lada zadanie ocenić wybrane pary w konkurencjach sprawnościowych. Był więc taniec z balonem w kształcie serca i przebijanie balonów na czas.

  Mimo, że wszystkie klasy wykazały się doskonałym przygotowaniem wyłoniono zwycięzcę czyli klasę IV, która wspólnie z wychowawcą w nagrodę zje pizzę.

  Pozostałe klasy również otrzymały słodkie upominki. Dziękujemy za dobrą zabawę i świetne przygotowanie.

  Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Szkolny konkurs walentynkowy

  Urszula Latacz