Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aneta Osmęda

 • "Trick or Treat, Trick or Treat give me something nice to eat" - szkolne Halloween

  Na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznają tradycje i zwyczaje różnych świąt obchodzonych w krajach anglojęzycznych. Realizacja lekcji kulturowych wynika z podstawy programowej języka angielskiego. We wtorek 31 października uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Dłużcu zapoznali się ze zwyczajami Halloween. Na lekcjach odbywały się konkursy związane z "All Hallow`s Eve" m.in. zjadanie bez pomocy rąk wiszących na nitkach owoców. Symbolem tego święta jest lampion - dynia z wyciętymi oczami, nosem i ustami, ze świecą w środku, którą uczniowie mieli okazję zobaczyć.

  Na zakończenie Halloween uczniowie udali się do gabinetu Pana Dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza mówiąc: „Trick or Treat”, ale psikusów nie było, gdyż Pan Dyrektor był przygotowany i poczęstował wszystkich uczestników zabawy słodyczami.

  Halloween to doskonała okazja do zabawy i nauki nowego słownictwa.

  Aneta Osmęda

 • Nauczyciele Zespołu Szkół w Dłużcu w Wielkiej Brytanii

  W czerwcu 2016 roku zatwierdzony został do realizacji projekt, pt. „Języki otwierają drzwi do Europy” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Autorkami projektu były nauczycielki Zespołu Szkół w Dłużcu: Aneta Osmęda i Agnieszka Koryto. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania dla projektu wyniosła 10 671 euro.

   W ramach tego projektu w czerwcu 2017 roku pani Aneta Osmęda i pani Justyna Żelazna uczestniczyły w szkoleniu metodycznym, pt. „EFL Methodology in Practice. Diversified Classroom Activities” zorganizowanym przez Richard Language College w Bournemouth.

  Dyrektor ZS Dłużec pan Krzysztof Szczepankiewicz i wicedyrektor pan Jerzy Zyguła uczestniczyli w kursie dla dyrektorów szkół, który został zorganizowany przez Shadows Professional Development w Bournemouth.

  Zajęcia warsztatowe szkolenia metodycznego trwały od godz. 9.00 do 16.00. Przez cały czas trwania kursu, posługiwaliśmy się wyłącznie językiem angielskim, zarówno podczas zajęć szkoleniowych, jak i w życiu codziennym. Szkolenia prowadzone były przez doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli, którzy w niezwykle interesujący sposób oraz z poczuciem humoru, zapoznawali nas z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie nauczania języków obcych. Na zajęciach poznaliśmy nowe aktywizujące metody nauczania i formy pracy z uczniami, co mamy nadzieję wpłynie na efektywność nauczania oraz zwiększenie motywacji naszych uczniów do nauki języka angielskiego. Nowe pomysły na pewno zastosujemy na lekcjach. Kurs ten wpłynął również na wzbogacenie wiedzy związanej ze znajomością współczesnego życia społecznego i kulturowego Wielkiej Brytanii. 

 • W radosnych podskokach – czyli o wycieczce do Krakowa

  15 grudnia uczniowie klasy V i VII uczestniczyli w wycieczce do Krakowa zorganizowanej przez wychowawców klas p. Anetę Osmędę i p. Annę Świerczek-Mól. Ponieważ grudzień to okres przedświąteczny, w którym prezenty rozdaje Św. Mikołaj, a najbliżsi obdarowują się upominkami nasza wycieczka dokładnie wpasowała się w ten nastrój przynosząc uczniom oraz opiekunom wiele radości.

  Wizyta w Parku Trampolin okazała się niezapomnianym przeżyciem. Dwie godziny minęły wśród podskoków, hopsań, wybić, odbić, skoków do basenu z gąbkami, walki na piankowe makarony; pokonywaniu drabinek, sznurów, siatek zawieszonych nad basenem z piankowych sześcianów, w które bezpiecznie można było spadać (sprawdzone wielokrotnie :); zeskoków na wielką poduchę, miękko zasysającą delikwenta w swoje objęcia.  Wszystko z uśmiechem i nieposkromioną radością.

 • Wróżby andrzejkowe

  W czwartek 30 listopada zostały zorganizowane dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu Andrzejki z licznymi wróżbami. Pani Aneta Osmęda i Pani Anna Świerczek-Mól na czas zabawy stały się wróżkami. Każdy uczestnik andrzejkowej zabawy z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii Dzięki licznym wróżbom dziewczynki dowiedziały się jak na imię będzie miał ich przyszły mąż, natomiast chłopcy poznali imiona swoich przyszłych żon. Ponadto uczniowie wywróżyli sobie wspaniałą przyszłość – wygraną na loterii czy bycie sławnym. Uczniowie poznali również przyszłe zawody. Ciekawa przyszłość czeka jednak kilku chłopców z klasy IV, którzy według wróżb złożą śluby kapłańskie. Dzień minął pod znakiem dobrej zabawy, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

  Aneta Osmęda