Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

uroczystości szkolne

 • „Wiemy, kim jesteśmy, lecz nie wiemy, kim będziemy” - ślubowanie uczniów klasy pierwszej

  21 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. W tej uroczystości wzięli udział:
  - Pani Poseł na Sejm Lidia Gądek,
  - Pan Piotr Zapart przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu,
  - Pani dyrektor Dorota Świerczek,
  - Ksiądz proboszcz Parafii Pw. Św. Mikołaja w Dłużcu Andrzej Michniewski,
  - Pielęgniarka szkolna pani Beata Wypasek,
  - Przewodnicząca Rady Rodziców pani Żaneta Zielnik-Kyć,
  oraz nauczyciele i rodzice uczniów klasy I.

  Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od powitania gości oraz przemówień tychże osób.

  Życzyli oni przejętym pierwszoklasistom, by zdobywanie wiedzy przychodziło im z łatwością, a każdy szkolny dzień wypełniony był tylko radosnymi chwilami.

  Następnie zebrani na sali mogli podziwiać program artystyczny, przygotowany przez wychowawcę klasy I panią Annę Osmędę. Uroczystość poprowadziła pani Urszula Latacz.

  Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie sobie  poradziły. Z przejęciem recytowały wiersze, głośno i wyraźnie śpiewały piosenki, za co publiczność nagrodziła ich dużymi brawami.

  Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści obiecali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, godnie reprezentować imię naszej szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczyciel.

  Po złożeniu ślubowania zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz i ubrany w strój szlachecki Pan Piotr Zapart. Pierwszoklasiści złożyli również odciski palców w kronice szkoły.

  Pamiątkowe dyplomy oraz prezenty uczniom wręczył Pan Dyrektor oraz wychowawca klasy. Natomiast rodzice podarowali dzieciom ,,rogi obfitości”, a przewodnicząca Rady Rodziców pani Żaneta Zielnik-Kyć na ich szyi zawiesiła piękny medal. 

  Na zakończenie uroczystości szczególnie wzruszająca okazała się przemowa pani Katarzyny Kantak, która w tym ważnym dniu reprezentowała rodziców uczniów klasy I. Podziękowała wychowawcy klasy za przygotowanie ślubowania oraz Panu Dyrektorowi za serce i wysiłek, który wkłada w wykonywanie trudnej oraz odpowiedzialnej pracy na rzecz szkoły.

  Po zakończeniu akademii uczniowie i rodzice pozowali do pamiątkowych zdjęć. Potem udali się na słodki poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców.

  Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

  Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

  Anna Osmęda

 • Zaczynamy rok szkolny 2019/2020 w naszej szkole

  Punktualnie o godzinie 9.30 2 września w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, zebrani na sali gimnastycznej odśpiewali hymn narodowy i wysłuchali przemówienia pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza.

  Gospodarz naszej szkoły powitał również gości, którzy zaszczycili swoją obecnością tak ważną uroczystość, a byli to: pani poseł Lidia Gądek, ksiądz Andrzej Michniewski, pani dyrektor MOOS Dorota Świerczek, radny pan Czesław Gbyliczek, dyrektor biura poselskiego i radny powiatowy pan Tomasz Bargieł, prezes OSP Dłużec pan Mieczysław Piputa.

  Zaproszeni goście złożyli uczniom, ich rodzicom, dyrekcji i gronu pedagogicznemu najlepsze życzenia na nowy rok szkolny.

  Następnie uczniowie: Eryk Banyś, Kacper Marchajski, Wiktoria Latacz, Emilia Witek, Filip Dachowski, Karolina Żurek i Magdalena Szczęśniak zaprezentowali przygotowany wspólnie z panią Urszulą Latacz program artystyczny. Upamiętniał on tragiczne wydarzenia sprzed osiemdziesięciu lat oraz zawierał życzenia wszelkiej pomyślności dla całej społeczności szkolnej.

  Kolejnym elementem uroczystości było zapoznanie uczniów z ich wychowawcami, a będą to:
  oddział przedszkolny 3-4 latki mgr Izabela Ławik
  oddział przedszkolny 5-6 latki mgr Lidia Komperda
  klasa 1 mgr Anna Osmęda
  klasa 2 mgr Justyna Żelazna
  klasa 3 mgr Agata Piwowarczyk
  klasa 4 mgr inż. Anna Świerczek-Mól
  klasa 5 mgr Agnieszka Koryto
  klasa 6 mgr Jerzy Zyguła
  klasa 7 mgr Renata Opiłka
  klasa 8 mgr Urszula Latacz.

  Po części oficjalnej uczniowie udali się na pierwszą w tym roku lekcję wychowawczą, na której omówiono zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

  Oby ten rok był pełen pasji, uśmiechu, sukcesów, spełnionych marzeń. Powodzenia.

  Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Urszula Latacz