Ułatwienia dostępu

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Renata Opiłka

 • „Bo trzeba pamiętać…”

  W piątek 11.10.2019 r. nasi uczniowie z klas VII i VIII pod opieką pań Marzeny Krężel, Dominiki Marchaj i Renaty Opiłki byli na wycieczce w Oświęcimiu i Wadowicach.

  Wycieczka do Oświęcimia to podróż do jednego z najbardziej mrocznych okresów w dziejach ludzkości. Krematoria, komory gazowe, baraki oraz prawdziwe historie więźniów - była dla każdego trudna lekcja historii, którą trzeba znać, aby jej nie powtarzać. Młodzież w zadumie i skupieniu oglądała ekspozycje i słuchała opowieści przewodnika.
  W tym miejscu może powinnyśmy zadać sobie pytanie: Czy miejsca upamiętniające wydarzenia z przeszłości, będą przestrogą dla nas, współczesnych ludzi?

  Po krótkiej przerwie na posiłek pojechaliśmy do kolejnego punktu naszej wycieczki – Wadowic.

  Był słoneczny dzień, a wadowicki rynek urzekł nas swoim pięknem.

  Zwiedziliśmy Bazylikę NMP, tą wizytą oddając cześć naszemu Rodakowi – Św. Janowi Pawłowi II, a następnie Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego.

  Odwiedzając go mamy niepowtarzalną okazję poznać miejsce, w którym rozpoczęła się historia przyszłego papieża. Właśnie tu stawiał on swoje pierwsze kroki, poznawał świat i ludzi. W tym miejscu doświadczył życiowych tragedii związanych ze śmiercią matki i starszego brata. Muzeum pozwala poznać młodego człowieka, który w przyszłości będzie wzorem i autorytetem dla milionów ludzi na całym świecie.

  Dom Rodzinny Ojca Świętego to najstarsze muzeum upamiętniające życie Jana Pawła II. Zlokalizowane w autentycznych wnętrzach, w których wychowywał się Karol Wojtyła, dokumentuje jego życie do momentu, w którym opuścił Polskę na stałe.

  Pełni wrażeń, ale bogatsi o wiedzę i nieznane dotąd doświadczenia wróciliśmy do swoich domów.

  R. Opiłka
  M. Krężel
  D. Marchaj

 • „Nauczycielom w podzięce: za trud, za uśmiech, za serce…”

  W piątek 18.10.2019 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Przybyli na nią zaproszeni goście i przyjaciele szkoły:
  Poseł na Sejm Lidia Gądek i dyrektor biura poselskiego Tomasz Bargieł,
  Burmistrza Miasta i Gminy reprezentowała Pani dyrektor Dorota Świerczek,
  Ksiądz proboszcz Parafii Pw. Św. Mikołaja w Dłużcu Andrzej Michniewski,
  Pani Beata Wypasek nasza szkolna pielęgniarka,
  przedstawiciele Rady Rodziców z Panią Żanetą Zielnik-Kyć na czele
  oraz emerytowani nauczyciele pracujący kiedyś w naszej szkole.

  Zebranych powitał Pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz.

  W swoich krótkich przemówieniach goście podkreślili wagę i trud jaki każdego dnia niesie ze sobą praca z dziećmi, złożyli życzenia wszystkim pracującym w naszej szkole.

  Akademię uświetnił występ słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy VI i VIII.

  Autorką scenariusza przedstawiającego perypetie uczniów pewnej szkoły była Pani Urszula Latacz, a przygotowaniem zajęła się Pani Renata Opiłka.

  Tradycyjne z okazji DEN Burmistrz Miasta i Gminy doceniając pracę pedagogów przyznaje swoje nagrody. W tym roku szkolnym otrzymali je:
  Anna Świerczek-Mól
  Urszula Latacz
  Agnieszka Koryto
  Jerzy Zyguła

  Na akademii swoje nagrody dla pracowników naszej szkoły przyznał również Pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz. Otrzymali je:
  Agata Piwowarczyk
  Justyna Żelazna
  Renata Opiłka
  Anna Osmęda
  Stanisław Osmenda
  Małgorzata Głowacka
  Marzena Piputa
  Wioleta Ogonek
  Edyta Madej
  Lucyna Haberka

  Miłym akcentem kończącym całą uroczystość był słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców dla wszystkich uczniów, który sprawił im wiele radości.

  Urszula Latacz, Renata Opiłka

 • „W drodze... Król Jan III Sobieski”

  W sobotę 16.11.2019 r. poczet sztandarowy i przedstawiciele uczniów naszej szkoły wzięli udział w uroczystym wjeździe pomnika Króla Jana III Sobieskiego do Krakowa.

  Od soboty prezentowany jest on na placu przed Bazyliką o. Franciszkanów na lawecie, co symbolizuje, że wciąż jest w drodze i czeka na ostatnią wyprawę do Wiednia. Symboliczne jest także jego umieszczenie naprzeciwko okna papieskiego: „ Ma to związek z bardzo głęboką wiarą króla Jan III Sobieskiego, który zorganizował odsiecz, by ratować wartości chrześcijańskie, które są filarami Europy…” – mówił Piotr Zapart przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika na Kahlenbergu w Wiedniu.

  - Chcemy, żeby wszyscy wiedzieli, że ten pomnik już jest, że Polacy chcą go przekazać w darze Europie, bo bardzo zależy nam na przywróceniu pamięci o Janie III Sobieskim – jednym z najsłynniejszych europejskich władców, który walczył dla ratowania wartości chrześcijańskich – powiedział.

  - Ani przedtem, ani teraz nie rozważamy innej, docelowej lokalizacji pomnika niż Wiedeń, uznając, że miejscem najbardziej godnym dla króla jest wiedeński Kahlenberg – dodał.
  Przypomniał, że po zwycięstwie pod Wiedniem król, parafrazując słowa Juliusza Cezara, powiedział: "Przybyliśmy, zobaczyliśmy, Bóg zwyciężył", odwołując się tymi słowy do napisu umieszczonego na banerze, który prezentowali nasi uczniowie.

  Pomnik autorstwa rzeźbiarza prof. Czesława Dźwigaja przedstawia Sobieskiego na koniu z atrybutami władzy na czele zwycięskiej husarii. Ma 3 metry wysokości i około 7,5 m długości. Na zakończenie uroczystości nasza delegacja złożyła wiązankę kwiatów.

  Renata Opiłka, Marzena Krężel, Marzena Piputa

 • Do Hymnu!

  W piątek 08.11.2019 r. o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego, tym samym uczciliśmy Święto Odzyskania Niepodległości.

  Już drugi rok nasza szkoła bierze udział w akcji, której celem jest kształtowanie wspólnoty w kontekście historycznym, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego.

  Jest to działanie, które pozytywnie wpływa na integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

  Renata Opiłka

 • Dzień Patrona

  „Bądźcie pozdrowieni Ludzie Sobieskiego,
  Sławcie jego imię i zasługi jego.
  Mam nadzieję, że szacunek macie dla patrona,
  Któren był persona wielce zasłużona.”

  Jako uczniowie szkoły noszącej imię tego wielkiego Króla chcemy wypełniać to przesłanie.

  Pamięć o królu i jego osiągnięciach podtrzymujemy min. organizując Dzień Patrona.

  Celem konkursów organizowanych z tej okazji  było poszerzenie wiedzy na temat osobowości i wizerunku patrona szkoły. Oto ich wyniki:

  Konkurs klasowy na najładniejszą gazetkę o tematyce związanej z osobą patrona szkoły – Królem Janem Sobieskim
  I miejsce – klasa VII
  II miejsce – klasa VIII
  III miejsce – klasa V i VI

  Konkurs plastyczny
  Portret króla Jana III Sobieskiego lub jego żony Marysieńki kl. I – III
  I miejsce – Kacper Kordaszewski, Daniel Laskowski i Eliza Gruszka
  II miejsce – Kacper Kantak, Natalia Krukowiecka i Dawid Madej
  III miejsce – Oliwia Wrońska, Alicja Laskowska i Malwina Urbańska

  Wyróżnienie:
  Filip Bomba
  Filip Bąchór – Gamrat
  Kamila Sojka
  Kornelia Konieczna

 • Filip Dachowski i Dawid Dygas z wizytą w Sejmie

  Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Sejmu, którego celem jest kształtowanie postaw obywatelskich, szerzenie wśród młodzieży wiedzy o zasadach funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a także aktywizowanie młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych.

  SDiM liczy 460 posłów, organizacja izby jest wzorowana na procedurach obowiązujących w prawdziwym sejmie, co ma przybliżać uczestnikom zasady polskiego parlamentaryzmu. Debata plenarna i poprzedzające ją prace komisji odbywają się według wcześniej uchwalonej ordynacji wyborczej.

  Posiedzenie dziecięcego sejmu jest poprzedzone przygotowaniem podczas posiedzenia komisji projektu uchwały przez autorów najwyżej ocenionych projektów.

  Projekt uchwały jest poddawany dyskusji, a następnie głosowany podczas obrad SDiM. Posiedzenie kończy się przekazaniem uchwały SDiM na ręce członka Prezydium Sejmu RP.

  Uchwała SDiM jest apelem młodzieży do dorosłych (polityków, władz lokalnych, szkół, organizacji) w zakresie aktualnej tematyki sesji.

  Udział w posiedzeniu oraz głosowanie nad uchwałą mają wyłącznie wymiar edukacyjny – ich celem jest w szczególności przybliżenie młodzieży zasad procesu legislacyjnego.

  Zadanie rekrutacyjne dla kandydatów na posłów w tym roku polegało na zrealizowaniu projektu, którego temat brzmiał tak jak tytuł tegorocznej sesji: "Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne?".

  Uczniowie mieli wybrać bohatera, a następnie wykonać: film, słuchowisko, audycję radiową lub stronę internetową poświęconą wybranej osobie i sporządzić sprawozdanie.

  Wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem uczniowie klasy VIII  Filip Dachowski i Dawid Dygas. Ich praca została zauważona, a autorzy znaleźli się w gronie laureatów.

  Nagrali oni audycję radiową, a Ich bohater to  - Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, mjr Wojska Polskiego, dowódca 5. Brygady Wileńskiej AK, jeden z najwybitniejszych dowódców partyzanckich polskiego podziemia niepodległościowego.

 • Finał Powiatowego Konkursu Historyczno-Literacko-Plastycznego po raz kolejny w naszej szkole

  28 listopada 2019 po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy laureatów 3 konkursów organizowanych w tym roku z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i upamiętnienia bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem.

  Swoją obecnością zaszczycili nas:

  Pani Lidia Gądek – Poseł na Sejm VII i VIII kadencji
  Pan Waldemar Kolanko – Sekretarz Miasta i Gminy Wolbrom reprezentujący pana Burmistrza Adama Zielnika
  Pan Tomasz Bargieł – Radny powiatowy
  Pani Barbara Marchajska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Chełmie
  Pani Ewa Kądziołka-Przyjemska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku
  Pan Robert Kozłowski – dyrektor Zespołu Szkół w Gołaczewach
  Pan Waldemar Smoter – dyrektor Zespól Szkół nr 2 w Wolbromiu
  oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice laureatów.

  Na początku uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Pani Lida Gądek podkreślała jak ważną jest pamięć o historii i umiejętność cieszenia się wolnością. Pan Waldemar Kolanko podziękował za organizację tak ważnej inicjatywy patriotycznej, a pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz za pracę, zaangażowanie i wsparcie jakim otaczają uczniów nauczyciele i rodzice.

  Kolejnym elementem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez panie: Urszulę Latacz i Renatę Opiłkę oraz wszystkich uczniów klasy VII wraz z Emilią Witek, Sebastianem Wydymusem, Filipem Dachowskim i Kacprem Marchajskim.

  Po części artystycznej nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, a uczynili to pani Lidia Gądek, pan Waldemar Kolanko i pan Krzysztof Szczepankiewicz.

 • Kolejny sukces Kacpra Marchajskiego

  Uczniowie klasy VII Kacper Marchajski i Norbert Przybylik wzięli udział  w Konkursie „Król Kazimierz Wielki i jego czasy”.

  Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu oraz Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk.

  Kacper Marchajski został wyróżniony w  kategorii  – plakat z przesłaniem. Jego praca budzi zachwyt oraz skłania do refleksji. Jesteśmy dumny, że po raz kolejny odniósł sukces i godnie reprezentował imię naszej szkoły.

  Zarówno Kacprowi, jak i Norbertowi gratulujemy udziału w konkursie oraz dziękujemy za zaangażowanie i czas poświęcony na wykonanie prac. Pomimo trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się młodzież, udowodnili, że można twórczo spędzać czas wolny i rozwijać swoje pasje.

  Renata Opiłka

 • Mamy posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży... kolejne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu

  Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem edukacyjnym i obywatelskim mającym na celu
  propagowanie postaw patriotycznych wśród młodych ludzi oraz popularyzowanie i upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach historycznych.

  Głównym organizatorem konkursu jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Instytutem Pamięci Narodowej – Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

  Na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej jednym z patronów 2021 roku został ustanowiony kardynał Stefan Wyszyński.

  Temat tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży zachęcał młodych ludzi, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie, do przyjrzenia się bliżej postaci Prymasa Tysiąclecia oraz sięgnięcia do jego nauk.

  Uczestnicy zrealizowali zadanie:

  "Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia".

  W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?

  W dniu ogłoszenia wyników okazało się, że mamy 4 posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży.

  Uczennice klasy VIII Magdalena Szczęśniak i Karolina Żurek uzyskały tytuł laureata w kategorii praca plastyczna.

  Martyna Pawłowska i Kacper Marchajski uczniowie kl. VII, znaleźli się w grupie najlepszych zespołów (IV miejsce w Polsce).

  To właśnie Martyna i Kacper w dniu 02.06.2021 r. razem z Panem dyrektorem Krzysztofem Szczepankiewiczem udali się na galę finałową do Warszawy.

 • Miłość do ojczyzny może okazać każdy, czyli o uroczystościach rocznicowych w naszej szkole

  15 listopada w ramach lekcji wychowawczej starsze klasy naszej szkoły wzięły udział w konkursie patriotycznym.

  Jury w składzie: pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz oraz panie: Agata Piwowarczyk, Iwona Chojnacka i Anna Osmęda oceniało klasy w dwóch kategoriach: plakat upamiętniający rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wykonanie piosenki patriotycznej.

  Wszyscy uczniowie doskonale przygotowali się do rywalizacji, tym bardziej, że nagrodą dla zwycięskich klas był grudniowy tydzień bez sprawdzianów lub kartkówek.

  W ciągu godziny w naszej szkole rozbrzmiewała muzyka i śpiew, które świadczą o wielkim patriotyzmie uczniów i ich nauczycieli.

  Zazwyczaj podczas akademii rocznicowych swoje zdolności recytatorskie prezentują wybrani, tym razem zaangażowani zostali wszyscy uczniowie.

  Po konkurencji wyniki są następujące:
  I miejsce – klasa IV
  II miejsce – klasa V
  III miejsce – klasa VI.
  Gratulujemy i cieszymy się z tak dużego zaangażowania całej społeczności szkolnej.

  Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Konkurs patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

  Urszula Latacz, Renata Opiłka

   

 • Norbert Przybylik, absolwent Szkoły Podstawowej w Dłużcu z wizytą w Parlamencie Europejskim…

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłużcu już od kilku lat biorą licznie udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym  „PRZYWRÓCIĆ GŁOS NIEZŁOMNYM, NIEOBECNYM NA LEKCJACH HISTORII”.
  Jako szkoła mamy tu licznych laureatów oraz wyróżnionych uczniów.

  W tym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 14 uczniów, a wyróżnienia uzyskali:
  Julia Grojec – praca plastyczna
  Maja Cebo – praca plastyczna
  Amelia Madej – praca plastyczna
  Zofia Trepka – praca plastyczna
  Kacper Marchajski – praca plastyczna

  W roku szkolnym 2020/2021 troje uczniów naszej szkoły zostało laureatami:
  Norbert Przybylik, który zajął jedno z czołowych miejsc
  Martyna Pawłowska
  Kacper Marchajski
  Mieliśmy również uczniów wyróżnionych:
  Amelię Madej i Kamila Ptak.
  Ze względu na obostrzenia pandemiczne nie odbyła się gala finałowa, a laureaci otrzymali nagrody książkowe i upominki.

 • Pielęgnujemy dorobek Wielkiego Króla czyli Dzień Patrona Szkoły

  Dzień Patrona obchodzimy w naszej szkole bardzo uroczyście, bo chcemy pielęgnować pamięć o Wielkim Królu, promować ideały, które nasz patron wcielał w życie i ,dzięki którym z sukcesem realizował swoje pasje.

  Jan III Sobieski – człowiek wszechstronnie wykształcony, odważny i charyzmatyczny – to wzorzec osobowy dla współczesnych, poszukujących dróg życiowych nastolatków.

  Z okazji święta patrona, dzieci i młodzież naszej szkoły otrzymała zaproszenie do udziału w licznych konkursach.

  Wiemy, że jeśli dziecko samodzielnie coś wykona, dotknie, zobaczy, czuje się szczęśliwe, a jednocześnie wynosi z tego naukę. Osiągnęliśmy zatem założony cel – nasze wspólne działania dały uczniom satysfakcję i pozwoliły bliżej poznać czasy, w których żył nasz patron król Jan III Sobieski.

  Pan dyrektor mgr Krzysztof Szczepankiewicz wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe.
  Na Jego ręce składamy w imieniu nagrodzonych serdeczne podziękowania za te upominki, które sprawiły dużo radości obdarowanym.

  Konkurs klasowy na najładniejszą gazetkę o tematyce związanej z osobą Króla Jana III Sobieskiego
  I miejsce – klasa VI
  II miejsce – klasa IV
  III miejsce – klasa V

  Konkurs klasowy „Sobieski w wierszu i piosence”
  I miejsce – klasa VI
  II miejsce – klasa VII
  III miejsce – klasa IV i V

 • Podarujcie im odrobinę ciepła!

  Zbliża się zima.

  W schronisku dla zwierząt RAFIK w Bolesławiu na swoje domy czeka dużo czworonogów.

  Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie odpowiedzieli na prośbę pracowników schroniska, którzy zwrócili się o pomoc w zorganizowaniu zbiórki karmy, kocy, smyczy, obroży i wszystkiego co może przydać się takim „bezdomniaczkom”. 

  Każdy, kto lubi zwierzęta nie pozostał obojętny na ten apel.

  W szkole udało się zebrać całkiem pokaźną ilość karmy i wszystkiego co pomoże pracownikom stworzyć choć namiastkę prawdziwego domu dla podopiecznych.

  Pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz osobiście przekazał zgromadzone artykuły pracownikom Olkuskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt podczas sobotniego Parkrunu.

  Renata Opiłka

 • Spotkanie mikołajkowe w OREW

  Już po raz ósmy nasi uczniowie wraz z panem dyrektorem Krzysztofem Szczepankiewiczem oraz paniami: Urszulą Latacz i Renata Opiłką odwiedzili gościnne mury OREW Wolbrom.

  Przygotowaliśmy prezenty w formie kartek i słodyczy, a także program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy VIII i uczennic z klasy VII.

  Spotkanie uświetnił śpiew Emilii Witek i gra na gitarach: Sebastiana Wydymusa i Filipa Dachowskiego.

  Za każdym razem gdy jesteśmy w tym magicznym miejscu w okresie świątecznym ogarnia nas niesamowite ciepło i wzruszenie. Nasi uczniowie doskonale integrują się z podopiecznymi OREW-u podczas wspólnej dyskoteki i z wypiekami na twarzy opowiadają pozostałym uczniom o tym jak tam jest cudownie.

  Tak było i dziś… dlatego jesteśmy dumni z naszych uczniów z ich wielkiego talentu i serca, jakie potrafią pokazać innym.

  Urszula Latacz, Renata Opiłka

 • SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM

  Mamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głoś Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

  Konkurs miał na celu upamiętnienie postaci generała brygady pilota Stanisława Skalskiego  jednego z najwybitniejszych  polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię; Cudu nad Wisłą w 100. rocznicę wydarzeń oraz upamiętnienie postaci generała broni Józefa Hallera – wielkiego twórcy Niepodległej.

  • Pawłowska Martyna kl.VII i Norbert Przybylik kl. VII LAUREACI praca modelarska (upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego)

  • Kacper Marchajski kl. VII LAUREAT kategoria: praca plastyczna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Hallera)

  Dla laureatów konkursu jak co roku przewidziano wyjazd studyjny do Strasburga (uzależniony od sytuacji epidemiologicznej).

  UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI

  • Amelia Madej kl.V kategoria: praca plastyczna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Hallera)
  • Kamil Ptak kl. VII kategoria: praca modelarska (upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego)

  Ponad to na konkurs przesłano też prace uczniów:

  • prezentacje multimedialne upamiętniającej Cud nad Wisłą w 100. rocznicę wydarzeń - Nowak Maja kl. V i Gamrat Kacper kl. V
  • pracę plastyczną (upamiętniającą postać gen. broni Józefa Hallera)- Dachowski Filip kl. VII

 • Szkoła do hymnu

  W tym roku po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu".

  10 listopada 2021 r. o godz. 11:11 uczniowie wszystkich klas uroczyście odśpiewali cały hymn państwowy.

  Inicjatorem akcji są: Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży, którzy zaprosili szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do odśpiewania w środę o symbolicznej godzinie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych, jest również jednym z działań rozwijających ich świadomość narodową i kształcących postawę patriotyczną.
  W tym roku szkolnym nasz hymn uświetniła grą na instrumencie uczennica klasy VII - Maja Grabowska.

  Szkoła do hymnu - występ uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu

   Renat Opiłka, Urszula Latacz, Marzena Krężel

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 - pożegnanie absolwentów

  25 czerwca o godzinie 8.00 uczniowie klasy VIII powrócili do pięknej tradycji kultywowanej w naszej szkole przed pandemią- mianowicie do zatańczenia poloneza.

  Po wykonaniu pięknego układu przygotowanego przez panią Marzenę Krężel nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły. Nowy skład pocztu sztandarowego stanowią: Kamil Ptak, Martyna Pawłowska i Emilia Bryzik.

  Następnie pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz powitał zebranych i złożył wszystkim życzenia wakacyjne przypominając o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

  Polonez klasy VIII na zakończenie roku szkolnego 2020/2021

  Kolejnym punktem było wręczenie nagród i świadectw z biało-czerwonym paskiem tym uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym wyróżniali się zarówno wzorowym zachowaniem jak i bardzo dobrymi wynikami w nauce. Byli to:

  Klasa IV
  Jakub Biały
  Maksymlian Borowiec
  Jakub Komperda
  Jakub Pałka
  Laura Lis
  Milena Ogonek
  Amelia Piputa
  Jakub Rolka
  Piotr Rus
  Oliwier Ziółkowski

 • Z wizytą w Chęcinach

  W piątek 05.11.2021r. uczniowie klas IV,V i VI  wraz z opiekunami: panią Renatą Opiłką, panią Urszulą Latacz i panem dyrektorem Krzysztofem Szczepankiewiczem byli na ciekawej wycieczce w Chęcinach.

  Pierwszym punktem, naszego wyjazdu okazały się zachowane w bardzo dobrym stanie ruiny Zamku Królewskiego.

  Potężne baszty dominują nad okolicą i widoczne są już z trasy biegnącej do Krakowa, bo znajduje się  on na grzbiecie skalistego wzgórza (367 m. n.p.m.).

  Na zamku można było przenieść się w czasy średniowiecza.

  Powitał nas przewodnik w historycznym stroju, na dziedzińcu stały narzędzia tortur, był skarbiec pełen  kosztowności, a na krużgankach i w baszcie można było podziwiać galerię zdjęć. Chętni weszli na wieżę, tam mieści się punkt widokowy, skąd przy ładnej pogodzie widać wierzchołki Tatr.

  Następnie udaliśmy się do znajdującego się w niewielkiej odległości Centrum Nauki Leonardo da Vinci, to drugi co do wielkości, po warszawskim Centrum Kopernik, park nauki w Polsce.

  To było symboliczne połączenie tradycji z nowoczesnością. Za jednym razem otrzymaliśmy możliwość poznania historii i najnowszych technologii.