Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Agnieszka Koryto

 • „5 posiłków to mniej niż 3”- spotkanie z dietetykiem

  Początek roku to doskonały czas na wprowadzenie zdrowych zmian w życiu. W związku z tym 10.01.2020 r. nasza szkoła gościła dietetyka pana Arkadiusza Kucharskiego. Uczniowie klas III- VIII uczestniczyli w prelekcji „Zdrowe odżywianie”. 

  Wspólnie z dietetykiem liczyli BMI, sprawdzali, jak to wygląda na siatkach centylowych. Dowiedzieli się, ile cukru jest w popularnych produktach spożywczych, jak się zdrowo odżywiać, co powinni jeść oraz czego unikać.

  Po spotkaniu z dietetykiem wszyscy wiedzą, dlaczego 5 posiłków to mniej niż 3. Warto stosować zasady zdrowego odżywiania, bo jak mówi przysłowie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

  Agnieszka Koryto

 • „Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Dłużcu uczestnikami kursu na Malcie”

  Dyrektor szkoły Krzysztof Szczepankiewicz, Agnieszka Koryto i Anna Świerczek-Mól wzięli udział w kursie „English Language Development”. Organizatorem kursu była szkoła językowa The Link School of English w miejscowości Swieqi na Malcie. Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Zagraniczna Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej”, którego celem było podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry oświatowej. Kurs finansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

  Zajęcia odbywały się w małych, międzynarodowych grupach. Uczestnicy doskonalili przede wszystkim umiejętność konwersacji w języku angielskim. Dzięki temu przełamali barierę językową oraz opanowali go na poziomie, który ułatwiał porozumiewanie się zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jak i zawodowej. Nawiązali nowe znajomości z pozostałymi członkami kursu pochodzącymi z Japonii, Kolumbii, Włoch oraz Turcji. Mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, ponieważ na zakończenie pisali test sprawdzający, aby uzyskać certyfikat ukończenia kursu. Wszyscy uczestnicy zdali go pozytywnie. Dodatkowym atutem kursu na Malcie było funkcjonowanie przez całą dobę w środowisku i społeczności anglojęzycznej. Codzienne zakupy, rozmowy z mieszkańcami wyspy to doskonały trening, który pozwolił wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Ponadto brak bariery językowej sprawia, że człowiek staje się odważny i otwarty na nową kulturę. Poznaje ją, zwiedzając miejsca nierozerwalnie związane z historią danego kraju. Uczestnikom kursu udało się podziwiać piękno miast: La Valetta, Mdina, Marsaxlokk a także wysp Gozo oraz Comino.

 • Dziesięć tysięcy kroków do Jaskini Jasnej

  Tyle kroków zrobili uczniowie klasy IV i V uczestnicząc w dniu 24.09.2019 r pod opieką wychowawców p. Anny Świerczek-Mól i p. Agnieszki Koryto w rajdzie pieszym. Celem wycieczki było poznanie walorów turystycznych najbliższej okolicy. Wśród strzegowskich pól pod niewielkim wzgórzem porośniętym drzewami kryje się bardzo ładna i ciekawa jaskinia zwana Jaskinią Jasną. Jest to jedna z największych jaskiń w okolicy, której główną część stanowi obszerna dobrze oświetlona komora. Jej piękno uwieczniliśmy na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

  A. Świerczek-Mól, A. Koryto

 • Mikołajki w klasie IV, V i VI

  5. 12. 2019 r. uczniowie klasy IV, V i VI wraz z paniami Anną Świerczek-Mól, Barbarą Rolką i Agnieszką Koryto obchodzili Dzień Świętego Mikołaja w Domu Kultury w Wolbromiu. W związku z tym uczestniczyli w widowiskowym seansie filmowym produkcji Walt Disney Pictures i Roth Films „Czarownica II”. Mieli również przyjemność spotkać Świętego Mikołaja i jego pomocników, którzy przywitali ich słodkimi upominkami.

  6 grudnia uczniowie nie przegapili okazji, aby kontynuować świętowanie. Dla uczniów każdej klasy był to szczególny dzień, o czym świadczyły mikołajowe czapki, a nawet kompletne stroje. Na uwagę zasługuje zachowanie uczniów klasy V. Zosia Trepka jako Pani Mikołajowa i Dawid Trawiński jako Św. Mikołaj z własnej inicjatywy obdarowywali słodyczami całą społeczność szkolną.

  Oczekiwane cały rok Mikołajki w naszej szkole minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły wszystkim uczniom dużo radości.

  Agnieszka Koryto, Anna Świerczek-Mól, Barbara Rolka

 • Muzeum w Oświęcimiu - wycieczka inna niż wszystkie…

  „Oświęcim jest miejscem, którego nie można tylko zwiedzać.
  Trzeba przy odwiedzinach pomyśleć z lekiem o tym, gdzie leżą granice nienawiści.”
  Jan Paweł II

  16 września uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielami: Agnieszką Koryto, Urszulą Latacz i Jerzym Zygułą, odbyli podróż w przeszłość, dzięki wizycie w Muzeum Auschwitz-Birkenau.

  Wizyta w tym przerażającym miejscu poprzedzona była lekcjami języka polskiego, które przygotowały uczniów merytorycznie i emocjonalnie.

  Powoli i w skupieniu odwiedzaliśmy kolejne więzienne bloki i baraki… zadawaliśmy pytania, by potem w ciszy rozpatrywać jaki los „ludzie zgotowali ludziom”.

  Wycieczki w to miejsce są inne niż te, które mają służyć relaksowi i rozrywce. Młodzi ludzie poznają przeszłość, historię i zdobywają świadomość tego, że nienawiść prowadzi do rzeczy okrutnych.

  Nasi uczniowie zdali ten egzamin przede wszystkim dzięki swojej postawie podczas zwiedzania.

  Mamy też nadzieję, że słowa Świętego Jana Pawła II pozostaną w nich na zawsze.

  Agnieszka Koryto, Urszula Latacz, Jerzy Zyguła

 • Obchody Europejskiego Dnia Języków w SP w Dłużcu

  Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września.

  Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie.

  Nasza szkoła uczestniczyła również w obchodach tego święta. Celem było wzbudzenie większego zainteresowania językami obcymi, uświadomienie korzyści płynących z ich nauki oraz kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.

  Z tej okazji odbył się konkurs na plakat edukacyjny. Uczniowie przygotowywali w grupach plakaty promujące wcześniej wylosowane kraje Europy. Klasa IV propagowała Francję, klasa V - Austrię, klasa VI - Szwecję i Wielką Brytanię, klasa VII - Hiszpanię, klasa VIII Niemcy i Włochy.

  Podczas pracy nad plakatami uczniowie nie tylko poszerzyli wiadomości odnośnie danego kraju, nabyli również cenne umiejętności takie, jak: tworzenie koncepcji plakatu, dokonywanie przemyślanego wyboru odpowiednich materiałów, współpraca w grupie, konstruktywna dyskusja, czy zawieranie kompromisów.

  Jury zdecydowało o przyznaniu I miejsca klasie VII za plakat „Hiszpania”, II miejsce – kl. VI za plakat „Szwecja” i III miejsce kl. IV za plakat „Francja”.

  Serdeczne gratulacje!

  Renata Opiłka, Agnieszka Koryto. Dominika Marchaj, Justyna Żelazna

 • Sukces muzyczny Kacpra

  Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Kacper Marchajski z klasy VII zdobył wyróżnienie w II Powiatowym Muzyczno-Recytatorskim Turnieju Językowym „Lingwistyczna Wieża Babel” (edycja online) zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 4 im. KEN w Olkuszu.

  Kacper zaśpiewał francuski przebój „Dernière danse”. To jego kolejny sukces wokalny w języku francuskim.

  Serdeczne gratulacje!

  Agnieszka Koryto

 • Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu w I Powiatowym Muzyczno-Recytatorskim Turnieju Językowym – "LINGWISTYCZNA WIEŻA BABEL"

  12. 12. 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu: Emilia Witek, Wiktoria Latacz, Filip Dachowski, Kamil Ptak oraz Kacper Marchajski reprezentowali naszą szkołę w konkursie językowym, zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu. Miał on na celu propagowanie nauki języków obcych, rozwijanie zainteresowań, zamiłowań artystycznych oraz zdolności językowych uczniów szkół podstawowych klas VI- VIII oraz szkół ponadpodstawowych. W konkursie wzięło udział 50 uczniów z naszego powiatu, przedstawiając utwór muzyczny, poezję lub fragment prozy w wybranym języku obcym: angielskim, niemieckim, francuskim lub rosyjskim.

  W kategorii utwór muzyczny Emilia Witek zaprezentowała przebój Adele „Someone like you”, Filip Dachowski pięknie przedstawił niemieckojęzyczny utwór Donikkl: „Fliegerlied”, a Kacper Marchajski zachwycił jury piosenką w języku francuskim „Dernière danse” Indila.

  W kategorii recytacja wystąpiła Wiktoria Latacz z wierszem w języku angielskim „Spring night” Sary Teasdale oraz Kamil Ptak z wierszem w języku niemieckim "Max und Moritz" Wilhelma Buscha.

  Uczniowie byli przygotowywani przez panie: Dominikę Marchaj i Agnieszkę Koryto.
  Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania i gratulacje, jury nagrodziło dwóch uczniów z naszej szkoły. Kamil Ptak zajął zaszczytne II miejsce, a Kacper Marchajski swoim wykonaniem a capella wywalczył III miejsce.

  Agnieszka Koryto, Dominika Marchaj

 • Wycieczka mikołajkowa

  9 grudnia 2021 r. uczniowie klasy trzeciej i siódmej wzięli udział w wycieczce do Domu Kultury w Wolbromiu oraz do Fabryki Bombek „Decora” w Miechowie.

  Pierwszym punktem programu był seans filmowy pt. „Wilk, lew i ja”.  Niesamowita historia przyjaźni między dwójką dzikich zwierząt i młodą dziewczyną dostarczyła wielu wrażeń.

  Następnie uczniowie udali się do Miechowa, gdzie zwiedzili Fabrykę Bombek. Zapoznali się tam z wieloetapowym procesem powstawania ozdób choinkowych: począwszy od szklanej rurki, poprzez wydmuchiwanie kształtu, srebrzenie, lakierowanie i dekorowanie. Na zakończenie mieli również możliwość stworzenia własnych arcydzieł. Każdy uczestniczący w warsztatach udekorował bombkę według własnego pomysłu. Własnoręcznie malowane bombki to nie jedyne pamiątki z wizyty w tym wyjątkowym miejscu. Firmowy sklepik zachwycał unikatowymi ozdobami choinkowymi i nie sposób było przejść obok nich obojętnie.

  Wycieczka wprawiła wszystkich uczestników w świąteczny nastrój.

  Agnieszka Koryto, Anna Osmęda