Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sukcesy naszych uczniów

 • W ramach projektu #SuperKoderzy odbył się konkurs dla nauczycieli i uczniów biorących udział w projekcie. Celem konkursu było przedstawienie uczniów wyróżniających się zdolnościami programistycznymi będącymi jednocześnie entuzjastami nowych technologii. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu 120-sekundowego filmu prezentującego umiejętności wykorzystywania nowych technologii i programowania.

  Swoimi zainteresowaniami i wiedzą podzielił się Dawid Dygas z klasy V, który pokazał niektóre z możliwości robota LEGO MINDSTORMS EV3.

  Konkurs rozstrzygnięto początkiem lipca, za zwycięstwo Dawid otrzymał bon zakupowy do sklepu empik.com o wartości 250 zł.

  Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania pasji programistycznych.

  Jerzy Zyguła

 • Dnia 26.02.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Do zawodów stanęły 3 drużyny chłopców: Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 Wolbrom, SP Jeżówka oraz SP Łobzów. Z potyczki między tymi drużynami zwycięsko wyszła drużyna z Wolbromia przed Jeżówką i Łobzowem.

  Ciekawiej wyglądała sytuacja wśród dziewcząt, gdzie udział brało 6 drużyn : SP Dłużec, ZS-P nr1 Wolbrom, ZS nr 2 Wolbrom, SP Gołaczewy, SP Jeżówka i SP Łobzów. Rywalizacja wśród żeńskich ekip była bardzo zacięta, akcje długie i żadna z drużyn nie odpuszczała.

  Tak po wielu godzinach intensywnej gry można było wyróżnić miejsca na podium. Miejsce 3 zajęła drużyna z ZS nr 2 Wolbrom przed SP Gołaczewy. Ku uciesze  kibiców w finale dziewczęta z SP Dłużec pokonały dobrze dysponowane tego dnia dziewczęta z ZS- P nr 1 Wolbrom 2:0 kolejno: (25:21), (25:19). Mecz obfitował w długie akcje i małą ilość  błędów własnych co tworzyło spójne i miłe dla oka widowisko sportowe.

  Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek na szczeblu powiatowym.

  Jakub Kaliś

 • Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rejonowym Konkursie Profilaktyczno-Filmowym „Kocham Cię życie”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Pilicy. Trzy zespoły przygotowały filmy.

  Eryk Banyś, Jakub Banasiewicz, Szymon Bomba, Maciej Bomba, Filip Gorgoń, Sebastian Wydymus, Radosław Dybkowski oraz Kacper Graca nakręcili film pt. „Zasady zdrowego odżywiania i wychowania fizycznego”, za który otrzymali wyróżnienie.

  Katarzyna Janus, Sandra Palacz, Zuzanna Rams,, Amelia Latacz, Julita Gawron nagrały film pt. „Dbaj o siebie”, za który otrzymały wyróżnienie.

  Kamila Pietrzak, Aleksandra Bąchor, Klaudia Pluta i Natalia Kuś nagrały film pt. „Piramida zdrowego odżywiania” i zostały laureatkami II miejsca.

  Serdecznie gratulujemy każdej grupie, która podjęła trud nagrania filmu profilaktycznego i poszerzyła swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia.

  Dziękujemy gościnnej Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy oraz koordynatorce projektu pani Barbarze Sobocie.

  Opiekunem grup była pani Urszula Latacz

  Urszula Latacz

 • 10 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”.

  Uczniowie naszej szkoły w tegorocznej edycji konkursu zagarnęli przysłowiowy „worek nagród”.

  W grupie laureatów znaleźli się: Natalia Makowska kl. VIII, Oskar Świerczek kl. III GIM oraz Kamil Ptak kl. V. Wyróżnieni zostali: Zofia Trepka kl. IV, Kacper Marchajski kl. V, Jakub Banaś kl. VIII, Magdalena Kiwior kl. VIII, Weronika Żaczkowska kl. VIII.

  Stanisław Osmenda

 • 6 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach odbył się VI finał Konkursu Plastycznego pt.: „Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej”. Honorowy patronat nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego. Na konkurs wpłynęło 335 prac z 26 szkół. Wśród zwycięzców i wyróżnionych po raz kolejny znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

  W kategorii uczniowie klas I-III
  I miejsce - Angelika Latacz uczennica kl. I
  (opiekun pani Justyna Żelazna)
  Wyróżnienie - Hanna Pawłowska  uczennica kl. I (opiekun pani Justyna Żelazna)

  W kategorii uczniowie klas IV-VI
  I miejsce - Kacper Marchajski – uczeń klasy V (opiekun pani Agata Piwowarczyk)
  Wyróżnienie - Zofia Trepka – uczennica klasy IV (opiekun pani Agata Piwowarczyk)

  W kategorii uczniowie klas VII-VIII
  Wyróżnienie – Aleksandra Bąchor – uczennica klasy VII (opiekun pani Agata Piwowarczyk)

  Wszystkim uczestnikom konkursu i laureatom serdecznie gratulujemy.

  Agata Piwowarczyk

 • 4 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobzowie odbył się uroczysty finał Konkursu Plastycznego pt. „Najpiękniejszy stroik wielkanocny”. Inicjatorem konkursu było Stowarzyszenie Edukacyjne Sowa, które  zrealizowało go w ramach zadania publicznego pt. „Święta wielkanocne w tradycjach ludowych”. Honorowy patronat nad konkursem objął Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka i Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik. Na konkurs wpłynęło 215 prac. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

  Paweł Wójcik kl. V(opiekun Agata Piwowarczyk)
  Martyna Pawłowska kl. V (opiekun Agata Piwowarczyk)
  Norbert Przybylik kl. V(opiekun Agata Piwowarczyk)
  Kamil Ptak kl. V (opiekun Agata Piwowarczyk)

  Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Pan Adam Zielnik postanowił nagrodzić 3 najpiękniejsze prace przyznając specjalną NAGRODĘ BURMISTRZA.

  Jednym z trzech laureatów tej nagrody jest Paweł Wójcik - uczeń klasy V.

  Naszym plastykom serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.

  Agata Piwowarczyk

 • 26 marca najbardziej utalentowani znawcy ortografii w Gminie Wolbrom przekroczyli progi Urzędu Miasta i Gminy, aby odebrać zasłużone nagrody. Wręczali je: w imieniu pana burmistrza Adama Zielnika - pani dyrektor Dorota Świerczek oraz organizator Gminnego Etapu Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii” - dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz.

  Pierwsze miejsce i tytuł „Małego Mistrza Ortografii Gminy Wolbrom” zdobyła:
  Maja Nowak uczennica klasy III SP w Dłużcu (opiekun Pani Anna Nawrot)

  Drugie miejsce i tytuł „Małego Wicemistrza Ortografii Gminy Wolbrom” zdobyła:
  Lena Tujko uczennica klasy II ZSP w Wolbromiu (opiekun Pani Izabela Klimek)

  Trzecie miejsce i tytuł „Małego Wicemistrza Ortografii Gminy Wolbrom” zdobył :
  Karol Marszałek uczeń klasy III ZS nr 2 w Wolbromiu (opiekun Pani Maria Szczygieł)

  Czwarte miejsce zajęła:
  Barbara Jałowiec uczennica klasy III ZS w Gołaczewach (opiekun Pani Katarzyna Ziarnik)

  Wyżej wymienieni uczniowie będą walczyć  o tytuł „Małego Mistrza Ortografii Powiatu Olkuskiego” w finale, który odbędzie się 26 kwietnia 2019 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Bolesławiu.

  Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za kolejny sukces.

  Anna Nawrot

 • 10 maja w Szkole Podstawowej w Bolesławiu odbył się uroczysty finał  XIX edycji konkursu ortograficznego „Mały Mistrz Powiatu Olkuskiego”. Zaproszono na niego wszystkich uczestników etapu powiatowego, by podsumować zmagania młodych ludzi z ortografią i wręczyć nagrody.

  Miło nam poinformować, że tytuł Wicemistrza Ortografii Powiatu Olkuskiego otrzymała uczennica klasy III Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu - Maja Nowak.

  Ortografia to trudna sztuka, z którą każdy ma problemy. Maja swoim osiągnięciem udowodniła, że warto ćwiczyć, nie poddawać się, dużo czytać i współpracować ze swoim nauczycielem - panią Anną Nawrot. Właśnie te czynności przyczyniły się do jej sukcesu.

  Naszej uczennicy serdecznie gratulujemy.

  Anna Nawrot

 • 29 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Olkuszu odbyła się gala finałowa VIII Powiatowego Konkursu na Twórczość Literacką. W tym roku temat pracy brzmiał: „Ja i mój świat na drogach wolności”.

  Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII naszej szkoły - Natalia Makowska - zajęła III miejsce.

  Wszyscy kojarzą słowo wolność z jej odzyskaniem przez nasz naród w 1918 roku. Natalia napisała opowiadanie o tym jak ważna dla młodego człowieka jest wolność osobista  i jak bardzo często my dorośli ograniczamy wolność młodzieży. Nie miała wcale na myśli zakazów i nakazów, które są niezbędne, aby wychować…Ta młoda, zdolna dziewczyna zwróciła uwagę na to, że bardzo często rodzice wpływają na wybory swoich dzieci, a raczej nie dają im wyboru, próbują im ułożyć życie od początku do końca.

  Współpraca z Natalią jest przyjemnością i niejednokrotnie szkołą życia za co jej serdecznie dziękuję jako jej opiekun merytoryczny.

  Urszula Latacz

 • 14 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wolbromiu odbył się etap gminny XVII edycji Powiatowego Konkursu „Omnibus”. Wzięli w nim udział laureaci pierwszych miejsc klas I- III Szkoły Podstawowej w Dłużcu: Julia Grojec, Maksymilian Borowiec i Kacper Gamrat.

  W ramach konkursu zwycięscy etapów szkolnych zmagali się z zadaniami w odpowiednich kategoriach wiekowych. Celem tych zmagań  było praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy oraz  umiejętności praktycznych  i teoretycznych w każdej z klas.

  Komisja gminna wyłoniła zwycięzców, którzy wezmą udział w etapie powiatowym. Uczennica naszej szkoły zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej i otrzymała tytuł:

  OMNIBUS GMINY WOLBROM – JULIA GROJEC

  Uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pana Dyrektora Tomasza Kołodzieja pamiątkowe dyplomy. Julia Grojec będzie reprezentowała Gminę Wolbrom w  etapie powiatowy konkursu dnia 25 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Olkuszu.

  Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

 • Rok szkolny 2018/2019 był rokiem pełnym wyzwań, wyzwań zupełnie nowych, wśród których dominowało przygotowanie naszych uczniów do dwóch różnych egzaminów. Mamy tutaj na myśli egzamin gimnazjalny  oraz przeprowadzany po raz pierwszy egzamin ósmoklasisty.

  Bardzo milo nam poinformować, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu wykazali się niezwykła pracowitością i wspólnie osiągnęli bardzo duży sukces egzaminacyjny.

  O tym, że nasi gimnazjaliści piszą dobrze swoje egzaminy świadczy nie tylko tegoroczne II miejsce w gminie z historii i III miejsce w gminie z języka polskiego, ale przede wszystkim dodatni wskaźnik EWD klasyfikujący naszą szkołę jako szkołę sukcesu.

  Ale tym razem chcielibyśmy zwrócić uwagę na sukces naszych ósmoklasistów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki z każdej części egzaminu:

  Język polski - średnia 78% - I miejsce w Gminie Wolbrom, II miejsce w powiecie olkuskim
  Matematyka - średnia 61% - I miejsce w Gminie Wolbrom, I miejsce w powiecie olkuskim
  Język angielski - średnia 69% - I miejsce w Gminie Wolbrom.

  Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy sukcesów w szkołach średnich, do których jak wiemy dostali się bez problemu.

  Gratulujemy również nauczycielom: pani mgr inż. Annie Świerczek-Mól, pani Anecie Osmędzie, pani Dominice Marchaj i pani Urszuli Latacz, bez zaangażowania których ten sukces nie byłby możliwy.

  Atmosfera, odpowiednie metody nauczania, dobry kontakt miedzy uczniem a nauczycielem, świetnie wyposażone sale lekcyjne, współpraca, uśmiech, zaangażowanie, pasja… to wszystko oferuje swoim uczniom Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu.

  Urszula Latacz

 • Dnia 04.03.2019 roku w Gimnazjum nr 3 w Olkuszu odbyła się kolejna edycja Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Były to zawody rangi powiatu. Naszym dziewczętom towarzyszyły drużyny z Olkusza, Rodak, Krzykawy i Bukowna. Grano systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na sportowo wysokim poziomie. Świadczyć może o tym fakt że szeregi drużyny z Rodak zasiliło kilka zawodniczek  doświadczonych grami w młodszej drużynie Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Niemniej jednak nie pomogło to w osiągnięciu miejsca na podium. I tak 3 miejsce przypadło gospodarzom z Olkusza, 2 zaś pogromczyniom gospodarzy - zespołowi z Dłużca.

  1 miejsce zdobyły niepokonane dziewczęta z Bukowna.

  Jesteśmy dumni z dobrego występu naszych dziewcząt. Raz jeszcze udowodniły charakter i wolę walki.

  Gratulujemy!

  Jakub Kaliś

 • Dzięki uprzejmości głównego organizatora Rejonowego Konkursu Pieśni Patriotycznej „Ocalić od zapomnienia” pani Barbary Soboty, nauczycielki Szkoły Podstawowej w Pilicy, reprezentacja naszej szkoły miała okazję wykazać się w tym festiwalu. Zgodnie z regulaminem w konkursie mogli wziąć udział tylko soliści. Ostatecznie w szranki rywalizacji z naszej szkoły stanęli:

  Kacper Marchajski z zapomnianą piosenką „Pieśń powstańców 1863”,
  Filip Dachowski wykonując przy własnym akompaniamencie na gitarze kultową pieśń czasów SOLIDARNOŚCI „Mury” Jacka Kaczmarskiego,
  Emilia Witek z piosenką „Kolęda Warszawska”.

  Poziom konkursu szczególnie w kategorii klas V-VIII sięgał zenitu! Tym bardziej cieszy fakt, że wszyscy nasi uczniowie opuścili gościnne mury Szkoły Podstawowej w Pilicy z nagrodami. Kacper wywalczył drugie miejsce, a Emilia i Filip zastali wyróżnieni.

  Szczególne podziękowania należą się pani Katarzynie Mendak, która poświęcając swój prywatny czas podjęła się akompaniować na saksofonie do piosenki Kacpra Marchajskiego. W kuluarach, ciekawe były rozmowy opiekunów i organizatorów na tematy nie tylko związane z konkursem. Duże wrażenie na rozmówcach wywarły opowieści dyrektora Szkoły Podstawowej w Pilicy pana Leszka Soboty nawiązujące do historii Ziemi Pileckiej i jej otoczenia. Tak trzymać!

  Stanisław Osmenda

 • Dnia 10 czerwca 2019 roku odbyło się wręczenie nagrody dla Ewy Koniecznej uczennicy klasy trzeciej gimnazjum za zajęcie II miejsca w etapie regionalnym ogólnopolskiego konkursu „Jakie znasz zawody?”.  Pomysłodawcą i organizatorem jest Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie, a realizatorem Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

  Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy ze szczególnym uwzględnieniem zawodów rzemieślniczych.

  Uroczystość odbyła się w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Wolbromiu. Ewa otrzymała nagrodę z rąk zastępcy prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości pana Tadeusza Dąbrowskiego.

  Zadaniem konkursowym było stworzenie krótkiego filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego. Dzięki uprzejmości pana Leszka Sosnowskiego właściciela zakładu fotograficznego w Wolbromiu Ewa nakręciła film dotyczący pracy fotografa.

  Gratulujemy sukcesu i ciekawej przygody filmowej.

  Jerzy Zyguła

 • 13. 03. 2019 r. w Zespole Szkół Pod Lasem w Wolbromiu odbył się V Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego „DACHL-Landeskunde.” Wzięło w nim udział 15 uczniów z gmin Wolbrom i Klucze. Uczestnicy konkursu nie tylko rozwinęli swoje umiejętności językowe, ale również poszerzyli wiedzę krajoznawczą o krajach niemieckojęzycznych.

  Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie szkolnym udział wzięli: Angelika Nowak, Katarzyna Janus, Gabriela Gamrat, Natalia Makowska oraz Oskar Świerczek. W etapie finałowym Szkołę Podstawową w Dłużcu reprezentowały Angelika Nowak oraz Gabriela Gamrat.

  Angelika Nowak zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  Agnieszka Koryto

 • W kwietniu odbył się XVI Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki „Polski wrzesień 1939 – pokolenie Kolumbów” organizowany z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  Po eliminacjach przeprowadzonych w szkole reprezentowali ją:
  Magdalena Kiwior
  Natalia Makowska
  Weronika Żaczkowska
  Oskar Świerczek

  Finał konkursu odbył się  w I LO w Olkuszu i nasi uczniowie uzyskali tam:

  Magdalena Kiwior II miejsce w kategorii plakat
  Oskar Świerczek III miejsce w kategorii quiz historyczno - literacki.

  Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i życzę dalszych sukcesów.

  Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/lo1olkusz/posts/1275911165911629

  Renata Opiłka

 • Angelika Nowak zajęła III miejsce w VII Miejsko-Gminnym Konkursie Języków Obcych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom dla uczniów klas VII-VII Szkoły Podstawowej oraz klas III oddziałów gimnazjalnych gminy Wolbrom. Organizatorami konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Wolbromiu. Do konkursu z języka niemieckiego przystąpili uczniowie z pięciu szkół z gminy Wolbrom. Z naszej szkoły zakwalifikowały się trzy uczennice: Angelika Nowak kl. III gimnazjum, Katarzyna Janus III gimnazjum (zajęła V miejsce) i Gabriela Gamrat kl. VIII.

  Serdeczne gratulacje!!!

  Agnieszka Koryto

 • W tym roku szkolnym uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum zmagali się w ramach konkursu literackiego z tematem: Moja interpretacja tytułu książki Jakuba Kornhausera „Wolność krzepi”.

  Temat trudny, ale nie dla uczniów szkół z naszej gminy, dlatego też jury miało nie lada problem z rozstrzygnięciem. Pomysłowość, różnorodność sposobów podjęcia tematu, oryginalność cytatów, przykładów jak młodzi ludzie widzą wolność sprawiła, że zachwytom nad tekstami nie było końca. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

  I miejsce Ewa Konieczna, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Urszula Latacz
  II miejsce Natalia Pałka, Zespół Szkół w Gołaczewach, opiekun pani Izabela Pieczyrak
  II miejsce Natalia Trzaska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Anna Klich
  III miejsce Natalia Makowska, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Urszula Latacz
  III miejsce Martyna Gajda, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Porębie Dzierżnej, opiekun pani Agnieszka Salomon

  Wyróżnienia:
  Maria Rolka, Zespół Szkół w Gołaczewach, opiekun pani Izabela Pieczyrak
  Kamila Zagajewska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Anna Klich
  Kinga Ogonek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich, opiekun pani Anna Osmęda

  Laureatom gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczestników na uroczyste wręczenie nagród i spotkanie z panem Jakubem Kornhauserem, które odbędzie się 17 czerwca 2019 roku o godzinie 14.00 w Domu Kultury w Wolbromiu.

  Urszula Latacz

 • 29 maja 2019 w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyła się trzecia edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja Juliana Kornhausera i Wisławy Szymborskiej”, którą uroczyście otworzył pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz.

  Jury w składzie: pani Katarzyna Barczyk-Łyczak - przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom, pani Agata Pabian - przedstawiciel Miejskiej Biblioteki w Wolbromiu i pani Anna Osuch – nauczyciel - bibliotekarz oceniało recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych.

  Po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców, a są to w kategorii wiekowej klasy IV-VI:

  I miejsce Kacper Marchajski, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Anna Osmęda
  II miejsce Anna Bernaś, Szkoła Podstawowa w Chełmie, opiekun pani Jolanta Pałka
  II miejsce Zofia Pasich, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Katarzyna Pacia
  III miejsce Aleksandra Strzałka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Gabriela Pluta
  III miejsce Kamil Płowiec, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Anna Klich

  Wyróżnienia:
  Karolina Żurek, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Urszula Latacz
  Oliwia Ambrożkiewicz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich, opiekun pani Anna Osmęda
  Julia Duch, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich, opiekun pani Anna Osmęda

  W kategorii wiekowej klasy VII-III gimnazjum:
  I miejsce Natalia Rolka, Szkoła Podstawowa w Chełmie, opiekun pani Jolanta Pałka
  I miejsce Zofia Kwiatkowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Katarzyna Pacia
  II miejsce Natalia Kuś, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Katarzyna Pacia
  III miejsce Nikola Świerczek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich, opiekun pani Anna Osmęda
  III miejsce Krzysztof Mąkol, Szkoła Podstawowa w Chełmie, opiekun pani Jolanta Pałka

  Wyróżnienia:
  Karolina Mąkol, Szkoła Podstawowa w Gołaczewach, opiekun pani Izabela Pieczyrak
  Filip Ciempka, Szkoła Podstawowa w Gołaczewach, opiekun pani Izabela Pieczyrak
  Alicja Kozieł, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Katarzyna Pacia
  Natalia Makowska, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Urszula Latacz

  W czasie przerw uczestnicy konkursu i ich opiekunowie mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez zaprzyjaźnionych rodziców oraz z napojów ufundowanych prze firmę:
  COM-4 YOU - Pandel Mirosław. Sponsorom serdecznie dziękujemy!!!

  Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród i spotkanie z panem Jakubem Kornhauserem, które odbędzie się 17 czerwca o godzinie 14.00 w Domu Kultury w Wolbromiu.

  Urszula Latacz

 • W tym roku szkolnym uczniowie Gminy Wolbrom zmagali się z dwoma tematami prac plastycznych.

  Zadanie konkursowe dla uczniów klas IV-VI polegało na wykonaniu ilustracji przedstawiającej jedno z miejsc  opisanych w ostatniej książce Jakuba Kornhausera pt. „Wolność krzepi” a były to to:

  - Gmach Główny Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  - Dworek Rutkowskich w Krakowie - Bronowicach
  - Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Racławicach
  - Willa Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie - Mścicach
  - Dom rodzinny i Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach

  Zadanie konkursowe dla klas VII-VIII i klas gimnazjalnych brzmiało:
  Narysuj Twoją interpretację tytułu książki Juliana Kornhausera „Wolność krzepi”.

  Miło nam poinformować, że znamy już zwycięzców, którzy pochylili się nad tymi trudnymi tematami.

  Oto lista laureatów:

  Konkurs plastyczny kategoria wiekowa IV-VI
  I miejsce Alicja Konieczna, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Anna Kaziród
  I miejsce Kacper Marchajski, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Agata Piwowarczyk
  II miejsce Oliwia Pabian, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Ewa Chaberka
  III miejsce Domnika Kuś, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Ewa Chaberka

  Wyróżnienia:
  Kamil Ptak, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Agata Piwowarczyk
  Jakub Sosnowski, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Anna Kaziród
  Nadia Nocoń, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Anna Kaziród

  Kategoria wiekowa klasy VII-III gimnazjum
  I miejsce Kaja Skalska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Anna Kaziród
  II miejsce Magdalena Kiwior, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Agata Piwowarczyk
  III miejsce Sandra Stojek, Szkoła Podstawowa w Jeżówce, opiekun pani Agata Wójcik

  Wyróżnienia:
  Weronika Madej, Szkoła Podstawowa w Jeżówce, opiekun pani Agata Wójcik
  Weronika Gamrot, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Ewa Chaberka