Jakub Kaliś

• W dniu 14.03.2019 Szkoła Podstawowa w Dłużcu kolejny już raz miała okazję być organizatorem Igrzysk dzieci w piłce siatkowej.

Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny chłopców z klas 4-6 ze szkół w Wolbromiu, Łobzowie, Jeżówce i Dłużcu.

W kategorii dziewcząt klas 4-6 były to drużyny gospodarzy w Dłużca, gość z Wolbromia oraz Łobzowa.

Grano systemem „każdy z każdym”.

Siatka dla chłopców zawieszona na wysokości 224 cm, a dla dziewcząt 215 cm.

Atmosfera na boisku jak i na trybunach była bardzo gorąca. Rywalizacja sportowa bardzo zacięta i ciekawa.

W kategorii chłopców zwycięstwo odniosła drużyna z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wolbromiu w finale ogrywając gospodarzy. W meczu o 3 miejsce wygrali chłopcy z Łobzowa przed Jeżówką.

Rywalizacja wśród dziewczynek przyniosła zwycięstwo drużynie z Łobzowa przed Wolbromiem. Na najniższym stopniu podium stanęły dziewczynki z Dłużca.

Gratulujemy wygranym drużynom i życzymy wielu sukcesów w tej dyscyplinie sportu.

Jakub Kaliś

• Dnia 26.02.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Do zawodów stanęły 3 drużyny chłopców: Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 Wolbrom, SP Jeżówka oraz SP Łobzów. Z potyczki między tymi drużynami zwycięsko wyszła drużyna z Wolbromia przed Jeżówką i Łobzowem.

Ciekawiej wyglądała sytuacja wśród dziewcząt, gdzie udział brało 6 drużyn : SP Dłużec, ZS-P nr1 Wolbrom, ZS nr 2 Wolbrom, SP Gołaczewy, SP Jeżówka i SP Łobzów. Rywalizacja wśród żeńskich ekip była bardzo zacięta, akcje długie i żadna z drużyn nie odpuszczała.

Tak po wielu godzinach intensywnej gry można było wyróżnić miejsca na podium. Miejsce 3 zajęła drużyna z ZS nr 2 Wolbrom przed SP Gołaczewy. Ku uciesze  kibiców w finale dziewczęta z SP Dłużec pokonały dobrze dysponowane tego dnia dziewczęta z ZS- P nr 1 Wolbrom 2:0 kolejno: (25:21), (25:19). Mecz obfitował w długie akcje i małą ilość  błędów własnych co tworzyło spójne i miłe dla oka widowisko sportowe.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek na szczeblu powiatowym.

Jakub Kaliś

• Dnia 04.03.2019 roku w Gimnazjum nr 3 w Olkuszu odbyła się kolejna edycja Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Były to zawody rangi powiatu. Naszym dziewczętom towarzyszyły drużyny z Olkusza, Rodak, Krzykawy i Bukowna. Grano systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na sportowo wysokim poziomie. Świadczyć może o tym fakt że szeregi drużyny z Rodak zasiliło kilka zawodniczek  doświadczonych grami w młodszej drużynie Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Niemniej jednak nie pomogło to w osiągnięciu miejsca na podium. I tak 3 miejsce przypadło gospodarzom z Olkusza, 2 zaś pogromczyniom gospodarzy - zespołowi z Dłużca.

1 miejsce zdobyły niepokonane dziewczęta z Bukowna.

Jesteśmy dumni z dobrego występu naszych dziewcząt. Raz jeszcze udowodniły charakter i wolę walki.

Gratulujemy!

Jakub Kaliś

• Dnia 08.02.2019 r. w ramach Jurajskiej Ligi Siatkówki rozegrany został mecz między drużynami z Włodowic oraz drużyną z Dłużca.

Pierwszy set nie zapowiadał się ciekawie dla naszych dziewcząt,  ponieważ otwarcie 1:9 nie wróżył nic dobrego.

Jednak po „czasie” siatkarki z Dłużca zaczęły prezentować wyższy poziom gry. Zagrywka oraz kilka obron i skutecznych kontrataków przyczyniło się do zmniejszenia strat, a w konsekwencji do przewagi kilku punktów. I tak pierwszy set zakończył się wygraną gospodyń 25:20.

Drugi set rozpoczął się wynikiem 0:5. Jednak podobnie jak w secie pierwszym siatkarki Szkoły Podstawowej w  Dłużcu wróciły do dobrej dyspozycji i zaczęły odrabiać straty. Równa i dobra gra dziewcząt pozwoliła na wygrana także w secie drugim 25:18.

Cały mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla naszej drużyny, co daje do kolekcji 3 punkty w klasyfikacji generalnej.

Trudno wyróżnić indywidualnie którąś z zawodniczek. Każda z nich pokazała się z dobrej strony. Waleczność,  brak  błędów własnych oraz konsekwentne wykonywanie wskazówek trenera były kluczem do sukcesu.
    Skład: Palacz Sandra, Palacz Oliwia, Rams Zuzanna, Janus Katarzyna, Nowak Angelika, Gamrat Gabriela, Ziółkowska Wiktoria, Makowska Natalia, Tabor Nikola, Straszak Izabela, Kiwior Magdalena, Latacz Amelia, Gawron Julita.

Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas kolejnego meczu.