Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aleksandra Gromadowska

 • Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, dlatego bardzo uroczyście było obchodzone w Szkole Podstawowej w Dłużcu. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały program artystyczny, na który zaprosiły ukochane Babcie i Dziadków.

  11 lutego 2019 r. uczniowie klasy III wystawili spektakl  pt. ,,Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Z wielkim zaangażowaniem wcielili się w rolę postaci baśniowych i przenieśli widzów w magiczny świat. Po zakończonym przedstawieniu pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz, życzył zaproszonym gościom dużo zdrowia oraz tego by wnuczęta dostarczały im powodów do dumy i radości.

  Następnego dnia, dzieci z oddziału przedszkolnego 5 i 6 latków zaprezentowały krótką inscenizację pt. „Dziadek, stołek i rosołek”. Mali artyści wyrazili swoją miłość recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami.

  W środę 13 lutego 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 3 i 4 latków wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie oraz szczerze wyraziły swoje przywiązanie oraz szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. W tym dniu wystąpił również Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Nowe Horyzonty” działający przy wolbromskim Domu Kultury. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami, a wspólne odśpiewanie ,,Sto lat” wywołało wzruszenie wśród zgromadzonych na sali osób.

  Każda uroczystość kończyła się poczęstunkiem, który został przygotowany przez rodziców.

  Bez wątpienia były to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, pełne wzruszeń, uśmiechów oraz radości.

  Agnieszka Sobota, Paulina Głowacka, Aleksandra Gromadowska, Anna Nawrot, Anna Osmęda

 • „Wszystkie kwiaty dla mamy i taty” - pod takim tytułem 6 czerwca 2019 roku odbyło się radosne spotkanie Rodziców i Dzieci z grupy Motylki. Wszystkie dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

  Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Rodzice z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swe pociechy. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

  Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

  Aleksandra Gromadowska

 • 22 lutego w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbył się Bal Karnawałowy, w którym wzięły udział dzieci i z oddziałów przedszkolnych, które bardzo pięknie się przebrały. Dlatego wśród nich można było spotkać: wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana,...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do sali balowej. Jej wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przy rytmach muzyki, dzieci spędziły ostatnie chwile karnawału. Po zabawie uczestnicy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

  Agnieszka Sobota
  Aleksandra Gromadowska
  Anna Osmęda
  Paulina Glowacka

 • Jak co roku 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. W naszych oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy ten dzień w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku. Piękna pogoda pozwoliła, aby nasze obchody odbyły się na szkolnym placu zabaw. Dzieci z grupy „Motylki” oraz „Misie” przeniosły się do Zaczarowanej Krainy, gdzie królowały bańki mydlane, uśmiech i dobra zabawa.

  Atrakcje oraz program artystyczny zagwarantowała grupa artystyczna „Ochy i achy” z Olkusza. Dzieci uczestniczyły w zabawach z chustą Klanzy, tunelem, bańkami mydlanymi. Brały udział w następujących konkursach: wyścigi samochodzików, łowienie rybek, chodzenie na szczudłach. Artyści przedstawili również pokaz baniek mydlanych różnych wielkości. Główną atrakcją dla najmłodszych był zamek dmuchany.

  Dla każdego uczestnika przygotowany został słodki poczęstunek. Mimo, że ten dzień szybko się skończył, mamy nadzieję, że wspomnienia na długo pozostaną w pamięci dzieci.

  Aleksandra Gromadowska
  Agnieszka Sobota

 • Dnia 15 marca 2019 roku nasi najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych „Motylki” i „Misie” uczestniczyli w spektaklu ekologicznym pt. „Czarownica Niska Emisja”. Wyjazd odbył się z inicjatywy Pana Burmistrza Adama Zielnika oraz Ekodoradcy Pani Katarzyny Barczyk-Łyczak. Była to niesamowita przygoda, w którą bohaterowie zabrali widzów. Podczas tej podróży dzieci dowiedziały się o takich kwestiach, jak segregacja śmieci czy przyczyny zanieczyszczeń środowiska. Nasi najmłodsi z wielkim zaangażowaniem śledzili losy głównych bohaterów Róży, Mlecza i Węża, którzy chcieli ochronić Ziemię przed Czarownicą Niską Emisją. Przedstawienie zostanie na pewno nie tylko w  naszej pamięci, lecz wspólnie będziemy dbać o nasze środowisko.

  Agnieszka Sobota    
  Aleksandra Gromadowska