Ułatwienia dostępu

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

W związku z wprowadzonym ograniczeniem funkcjonowania szkół od dnia 31 stycznia do dnia 25 lutego 2022 roku w klasach 5, 6, 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Dłużcu kształcenie odbywać się będzie z zastosowaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia zdalne dla klas 5-8 realizowane będą według dotychczasowego planu lekcji.

Oddziały przedszkolne i klasy I-IV odbywają zajęcia tak jak dotychczas w formie stacjonarnej w budynku szkoły z zachowaniem dotychczasowych procedur bezpieczeństwa.

W związku ze zdalnym nauczaniem klas 5-8 zmieni się harmonogram odwozu uczniów.

Harmonogram dowozów:
Kursy poranne bez zmian.
Kurs 1 Dłużec – Domaniewice – Załęże – Dłużec Rędziny – Dłużec
Kurs 2 Dłużec – Kąpiele Wielkie – Strzegowa – Dłużec

Harmonogram odwozów:
Kursy popołudniowe – wydłużenie trasy o Kąpiele Wielkie i Kąpiołki.
Kurs 1 12:40
Dłużec – Domaniewice – Załęże – Dłużec Rędziny – Dłużec
Kurs 2 13:10
Dłużec – Kąpiele Wielkie – Kąpiołki – Strzegowa –– Dłużec

Informacje będą na bieżąco przekazywane poprzez dziennik elektroniczny i stronę internetową szkoły.

Dyrektor szkoły: Krzysztof Szczepankiewicz

Laboratoria przyszłości

Nasza szkoła bierze udział  w programie "Laboratoria Przyszłości". Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach "Laboratoriów Przyszłości" organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Więcej o programie w linku poniżej:

https://www.gov.pl/web/laboratoria

W ramach projektu otrzymaliśmy kwotę 60 tys. złotych. Do końca roku 2021 wydaliśmy 60% otrzymanej dotacji na:
- drukarkę 3D Banach School z ekoSystemem wraz z filamentami w podstawowych kolorach,
- gimbal,
- statyw z akcesoriami Manfrotto Compact Advanced,
- aparat fotograficzny Nikon Z50 wraz z akcesoriami,

- oświetlenie do realizacji nagrań w postaci lampy pierscieniowej RING YN-508 Bicolor 3200-5500K,
- materiały do studia nagrań: blendy i Grenn Screen,
- dwa mikrofony bezprzewodowe Boya BY-WM4 PRO-K2,
- mikrofon dynamiczny i kierunkowy wraz z akcesoriami,
- zestawy BeCreo z mikrokontrolerem,
- zestawy konstrukcyjne do edukacji STEAM,
- zestaw modelarski Unimat,
- roboty edukacyjne MBot 2.

Jerzy Zyguła

 

Powrót uczniów do nauki stacjonarnej

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w naszej szkole tak jak dotychczas odbywać się będzie w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dowozy i odwozy uczniów realizowane będą zgodnie z harmonogramem obowiązującym przed zawieszeniem nauki stacjonarnej.

#Superkoderzy ponownie zagościli w naszej szkole

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość brania udziału w ogólnopolskim programie Fundacji Orange #Superkoderzy. Realizacja projektu w związku z pandemią trwała 2 semestry i zakończyła się w grudniu 2021 roku.

Tym razem uczniowie klasy 7 i 8 klasy wybrali ścieżkę „Konstruktorzy Gier”. W ramach tego projektu młodzi programiści poznali środowisko programistyczne wykorzystujące język C i mikrokontroler Arduino Uno. Do zajęć wykorzystano zestaw LOFI Robot CODEBOX.

Od marca do grudnia 2021 roku siedemnaścioro uczniów i uczennic naszej szkoły poznawało tajniki środowiska Arduino IDE. W oparciu o mikrokontroler tworzyli skrypty pozwalające sterować diodami świecącymi, buzerrem, czujnikiem odległości, czujnikiem natężenia światła, silnikiem serwo i wyświetlaczem LED 8 x 8. Finalnym efektem było stworzenie dwóch gier bazujących na refleksie i zręczności pozwalającym na zdrową rywalizację i rozwijanie pomysłowości.

W trakcie nauki zdalnej udało się zrealizować cześć zajęć wykorzystując pulpit zdalny, pozostałe odbyły się w trybie stacjonarnym.

Dzięki projektowi uczniowie mieli możliwość podniesienia swoich kompetencji informatycznych, zaznajomienie się z programowaniem w języku tekstowym i poznanie bardzo popularnego środowiska Arduino IDE. Szkoła pozyskała 5 zestawów LOFI Robot CODEBOX, które będą wykorzystywane na lekcjach informatyki i techniki.

Jerzy Zyguła

Czytaj więcej: #Superkoderzy ponownie zagościli w naszej szkole

Konkurs matematyczny z nagrodami

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany na nowym portalu edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz do studentów i osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!

Do zmagań o miano Mistrza Matematyki przystąpić można TUTAJ.

Konkurs potrwa od 21 stycznia do 27 marca 2022 r.

Najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe! Organizatorzy podają również, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych.

Serdecznie zachęcamy do udziału i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!

https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki