Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Szkolny zestaw podręczników 2018/2019

Podręczniki do klasy I, II, III, IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie otrzymają w ramach rządowego programu zapewnienia bezpłatnego dostępu do materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych. Jedynie podręczniki do oddziałów przedszkolnych, religii i wychowania do życia w rodzinie nie zapewnia program ministerialny. Rodzice nabywają je we własnym zakresie. W klasach IV-VI szkoły podstawowej lekcje języka niemieckiego są lekcjami dodatkowymi i również do tego przedmiotu podręczniki muszą być zakupione przez rodziców.

Szkolny zestaw podręczników 2018/2019 do zakupu przez rodziców wersja docx

 

Klasa czwarta w projekcie Majsterkowicze 2.0.

Nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Fundacji Orange #SuperKoderzy. Jest on adresowany do uczniów w wieku 9–12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii.

Szkoły uczestniczące w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z pięciu ścieżek tematycznych, z których każda zawiera materiały dydaktyczne na dwanaście lekcji przygotowanych zgodnie z podstawą programową.

Uczniowie naszej szkoły będą realizować ścieżkę pt. Majsterkowicze 2.0. na której zbudują i zaprogramują roboty. W ramach projektu zakupione zostaną zestawy edukacyjne EDUBOX LOFI ROBOT.

Sukces ten zawdzięczamy klasie czwartej, która przygotowała pod opieką wychowawcy pana Jerzego Zyguły filmik, do którego roboty z tworzyw sztucznych i innych materiałów wykonali uczniowie przy wsparciu rodziców.

Poniżej można obejrzeć konkursowy filmik.

 

 Jerzy Zyguła

Czytaj więcej: Klasa czwarta w projekcie Majsterkowicze 2.0.

Egzamin na kartę rowerową

Dnia 19 czerwca 2018 roku odbył się egzamin na kartę rowerową. Do sprawdzenia wiedzy z przepisów ruchu drogowego i umiejętności praktycznych w poruszaniu się na rowerze przystąpiło 22 uczniów z klasy czwartej i piątej szkoły podstawowej.

Egzamin składał się z dwóch części, pierwszą był test sprawdzający wiedzę teoretyczną złożony z 25 pytań. W części praktycznej uczniowie zdawali egzamin na placu manewrowym przygotowanym na dziedzińcu szkolnym. Egzamin przeprowadził Jerzy Zyguła nauczyciel zajęć technicznych.

Wszystkim, którzy ukończyli egzamin z wynikiem pozytywnym gratulujemy wiedzy teoretycznej i umiejętności jazdy na rowerze oraz życzymy bezpiecznej jazdy.

Jerzy Zyguła

Czytaj więcej: Egzamin na kartę rowerową

„Do widzenia przyjaciele…” uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca o godzinie 10.00 klasa III a rozpoczęła uroczystość zakończenia roku szkolnego „tradycyjnym” polonezem, do którego przygotowała ich pani Marzena Krężel. Następnie, po uroczystym przekazaniu sztandaru nowemu pocztowi w składzie: Oskar Świerczek, Angelika Nowak i Zuzanna Rams, głos zabrał dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz. Powitał on gości, w osobach:

Księdza Andrzeja Michniewskiego,
Pani Poseł Lidii Gądek,
Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pana Adama Zielnika,
Społecznego Doradcy Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pani Bożeny Koniecznej,
 Sołtysa wsi Dłużec - pana Mariana Barczyka,
Sołtysa wsi Strzegowa - pana Czesława Gbyliczka,
Pana Sebastiana Woźniaka,
Przedstawicieli Rady Rodziców.

Pan dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom za rok ciężkiej pracy, pogratulował sukcesów wszystkim uczniom i życzył udanych wakacji. Do jego słów dołączyła się Pani Poseł Lidia Gądek, która podkreśliła niesamowitą atmosferę panującą w naszej szkole oraz to, że mimo iż jesteśmy placówką „wiejską” nie mamy się czego wstydzić, bowiem nasi uczniowie mają takie same warunki i możliwości jak dzieci w dużych miastach. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że nasza absolwentka - Oliwia Bryzik, została właśnie  stypendystką organizacji American Secondary Schools for International Students and Teachers (opiekun pani Aneta Osmęda).

O tym, że jesteśmy szkołą sukcesu i, że o Dłużcu jest głośno mówił również Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik, który przy okazji uhonorował dyplomami uczniów, którzy odnieśli w mijającym roku szkolnym sukcesy sportowe i naukowe na szczeblu co najmniej powiatowym. Dodatkowo pamiątkowe statuetki otrzymały: Anna Pacia i Magdalena Kiwior.

Kolejnym punktem programu uroczystości było wręczenie nagród i świadectw z wyróżnieniem dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, a byli to:

Klasa 1 (wychowawca mgr Agata Piwowarczyk):
Maksymilian Borowiec, Jakub Rolka, Milena Ogonek, Laura Lis, Amelia Piputa, Piotr Rus, Jakub Pałka, Jessica Turek, Oliwier Ziółkowski, Jakub Biały, Wiktor Wydymus, Jakub Komperda, Martyna Pieklak, Filip Wiktor, Aleksandra Kuś, Weronika Rosół

Klasa 2 (wychowawca mgr Anna Nawrot):
Amelia Madej, Kacper Gamrat, Maja Nowak, Julia Bratek, Ariadna Kyć, Szymon Straszak, Bartłomiej Sajdak

Klasa 3 (wychowawca mgr Agnieszka Sobota):
Magdalena Krzysztoforska, Zofia Trepka, Amanda Witek, Dawid Trawiński, Kinga Kawula, Gabriela Kuźniak

Klasa 4 (wychowawca mgr Jerzy Zyguła):
Ptak Kamil, Dygas Dawid, Pawłowska Martyna, Marchajski Kacper, Bryzik Emilia, Siejka Grzegorz, Wójcik Paweł, Dachowski Filip, Haberka Jakub, Pieklak Adam, Ogonek Igor

Klasa 5 (wychowawca mgr Aneta Osmęda):
Pasich Joanna, Latacz Wiktoria, Szczęśniak Magdalena, Żurek Karolina, Krężel Karol, Żaczkowski Jan

Klasa 6 (wychowawca mgr Elżbieta Kalarus):
Bomba Szymon, Bomba Maciej, Bąchor Aleksandra, Witek Emilia, Banyś Eryk, Banasiewicz Jakub, Pasich Michał, Kamila Pietrzak

Klasa 7 (wychowawca mgr inż. Anna Świeczek- Mól):
Natalia Makowska, Gabriela Gamrat, Magdalena Kiwior, Oliwia Palacz, Jakub Banaś

Klasa II a (wychowawca mgr Renata Opiłka):
Angelika Nowak, Szymon Mędrek, Oskar Świerczek, Zuzanna Rams, Katarzyna Janus, Sandra Palacz

Klasa III a (wychowawca mgr Urszula Latacz):
Kinga Graca, Kinga Skorupka, Dawid Haberka, Anna Siejka, Paulina Krzysztoforska, Filip Nowak, Paulina Zamorowska, Kamila Karolczyk, Marta Ogonek, Anna Pacia.

Wspólnie ze swoimi dziećmi listy gratulacyjne odebrali rodzice tegorocznych absolwentów osiągających wysokie wyniki w nauce.
Dodatkowo statuetką Absolwentki Roku i Nagrodą Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu w wysokości 500 złotych uhonorowana została Anna Pacia.

Nagrodę za wyniki w nauce (II średnia w klasie) oraz sukcesy w konkursach recytatorskich, teatralnych i zawodach sportowych - tablet ufundowany przez firmę FIBER - otrzymał Filip Nowak.

Czytaj więcej: „Do widzenia przyjaciele…” uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Szkolny konkurs wiedzy o historii mistrzostw świata w piłce nożnej i udziału w nich reprezentacji Polski

Dnia 18 czerwca 2018 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy o historii mistrzostw świata w piłce nożnej i udziału w nich reprezentacji Polski. Do zmagań przystąpiły cztery 3-osobowe drużyny z klas:
IV - Jakub Laskowski, Jakub Haberka i Filip Dachowski,
VII - Jakub Banaś, Kacper Kuźniak i Damian Szota,
2a - Angelika Nowak, Szymon Mędrek i Oskar Świerczek,
3a - Anna Pacia, Dawid Haberka i Dawid Witek.
Uczniowie odpowiadali na 32 dwa pytania wykorzystując tablety i aplikację Kahoot. Rywalizacja była bardzo zacięta a o miejscach na podium zdecydował jeden punkt i szybkość udzielania odpowiedzi.

Wyniki indywidualne:
I miejsce – Jakub Banaś klasa VII
II miejsce – Dawid Haberka klasa 3a
III miejsce – Anna Pacia klasa 3a

Rywalizacja drużynowa:
I miejsce – klasa 3a
II miejsce – klasa 2a
III miejsce – klasa 7

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą futbolową, a najmłodsi uczniowie z klasy czwartej zaimponowali nie tylko znajomością historii piłki nożnej ale też odwagą w podjęciu rywalizacji ze starszymi kolegami i koleżankami.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kibicowania reprezentacji Polski.

Jerzy Zyguła

Czytaj więcej: Szkolny konkurs wiedzy o historii mistrzostw świata w piłce nożnej i udziału w nich reprezentacji...

Musical „Grease”

Tegoroczny Dzień Promocji Szkoły Podstawowej w Dłużcu odbył się pod hasłem „Języki otwierają drzwi do Europy.”  Musical „Grease” w wykonaniu uczniów klasy I pod opieką pani Anety Osmędy wzbudził wiele emocji. W rolę Johna Travolty wcielił się Jakub Komperda. Olivię Newton-John zagrała Laura Lis. Dzieci z klasy I zatańczyły do piosenek „You`re the one that I want” i „Summer Nights”. Występ uczniów doczekał się owacji na stojąco od pozytywnie zaskoczonej publiczności.

Aneta Osmęda