Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Ostatnie jasełka” dla rodziców

Tradycyjnie nasz szkoła zakończyła pierwszy okres roku szkolnego 2019/2020 spotkaniem dla rodziców i przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez uczniów i panie: Urszulę Latacz, Renatę Opiłkę i Agatę Piwowarczyk.

Rodzice mogli podziwiać znakomitą grę aktorską, a także zastanowić się nad sensem wypowiadanych przez człowieka słów.

Jedno dobre słowo może zdziałać cuda… tymczasem my - ludzie używamy ich wciąż za mało…

Po przedstawieniu, wychowawcy klas przedstawili rodzicom wyniki klasyfikacji śródrocznej.

Organizatorki przedstawienia dziękują serdecznie:
- wszystkim aktorom i ich rodzicom
- pani Żanecie Zielnik-Kyć za wypożyczenie strojów
- panu dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za pomoc w skompletowaniu dekoracji i nieocenione wsparcie.

Zapraszamy do galerii zdjęć -> „Ostatnie jasełka” dla rodziców

Urszula Latacz

„5 posiłków to mniej niż 3”- spotkanie z dietetykiem

Początek roku to doskonały czas na wprowadzenie zdrowych zmian w życiu. W związku z tym 10.01.2020 r. nasza szkoła gościła dietetyka pana Arkadiusza Kucharskiego. Uczniowie klas III- VIII uczestniczyli w prelekcji „Zdrowe odżywianie”. 

Wspólnie z dietetykiem liczyli BMI, sprawdzali, jak to wygląda na siatkach centylowych. Dowiedzieli się, ile cukru jest w popularnych produktach spożywczych, jak się zdrowo odżywiać, co powinni jeść oraz czego unikać.

Po spotkaniu z dietetykiem wszyscy wiedzą, dlaczego 5 posiłków to mniej niż 3. Warto stosować zasady zdrowego odżywiania, bo jak mówi przysłowie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Agnieszka Koryto

Czytaj więcej: „5 posiłków to mniej niż 3”- spotkanie z dietetykiem

Kamil Ptak wyróżniony w konkursie literackim

Po raz pierwszy w tym roku Zespół Szkół w Gołaczewach zorganizował bardzo ciekawy konkurs plastyczno-literacki. Dotyczył on osoby i twórczości naszego noblisty i jednocześnie patrona szkoły w Gołaczewach - Władysława Stanisława Reymonta.

Trudność polegała na tym, że uczniowie szkoły podstawowej nie mają obowiązku poznania ani życiorysu, ani dzieł tego sławnego twórcy.

Dlatego też miło nam zakomunikować, że Kamil Ptak uczeń klasy VI naszej szkoły, otrzymał wyróżnienie w konkursie literackim.

Kamil napisał wiersz dotyczący życia pisarza i nawiązał do powieści pt. „Chłopi”.

Serdecznie gratulujemy.

Opiekunem merytorycznym Kamila była pani Urszula Latacz.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: Kamil Ptak wyróżniony w konkursie literackim

Wigilia szkolna

W tym roku odrobinę inaczej, bo bez przedstawienia jasełkowego, uczniowie naszej szkoły obchodzili Wigilię.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe miało na celu zintegrowanie zespołów klasowych, które przygotowały wspólną kolędę. Na sali drużyny z poszczególnych klas przygotowywały kartki świąteczne, kleiły łańcuchy choinkowe na czas i odpowiadały na pytania związane z Bożym Narodzeniem.

Ostatecznie jury w składzie: pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz, pani Barbara Rolka i pani Małgorzata Głowacka, postanowiło przyznać I miejsca następującym klasom:

II klasie wychowawca pani Justyna Żelazna
VI klasie wychowawca pan Jerzy Zyguła
VIII klasie wychowawca pani Urszula Latacz.

Świetna zabawa, świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim… mamy nadzieję, ze nasi uczniowie zanieśli ją do swoich domów.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Wigilia szkolna

Urszula Latacz, Barbara Rolka

I miejsce w Miejsko-Gminnym Przeglądzie Grup Jasełkowych

15 stycznia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w przeglądzie grup jasełkowych organizowanym przez Dom Kultury w Wolbromiu. Autorką scenariusza jasełek była pani Urszula Latacz, która wspólnie z paniami: Renatą Opiłką i Agatą Piwowarczyk przygotowały uczniów do występu.

Bardzo miło nam poinformować, że przedstawienie pt. „Ostatnie jasełka” zajęło I miejsce w kategorii klas IV-VIII.

Nasze tegoroczne jasełka to opowieść o tym jak często nie doceniamy ludzi, których spotykamy na swojej drodze, jak łatwo jest nam powiedzieć do człowieka coś przykrego, a zapominamy o mówieniu rzeczy miłych, pozytywnych. Morał jest jeden… postarajmy się chociaż raz, chociaż jednemu człowiekowi w trakcie dnia powiedzieć coś miłego, a nasze życie z pewnością stanie się piękniejsze.

Dziękujemy wszystkim aktorom, którzy spisali się doskonale, jesteście najlepsi!!!

Urszula Latacz

Czytaj więcej: I miejsce w Miejsko-Gminnym Przeglądzie Grup Jasełkowych