Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

„Godka krakowska 2018” - o kultywowaniu tradycji i sukcesach naszych uczennic

17 czerwca silna reprezentacja naszej szkoły udała się do Modlnicy, gdzie odbywał się kolejny już festiwal gwary i tradycji krakowskiej „Godka Krakowska”.

W tym roku wzięliśmy udział w czterech konkursach. W fotograficznym: Wiktoria Ziółkowska, Anna Siejka i Oskar Świerczek. W teatralnym: Paulina Krzysztoforska, Angelika Nowak, Filip Nowak oraz w poetyckim: Kinga Graca i Angelika Nowak. Nasza szkoła wzięła też udział w konkursie na tradycyjny krakowski sernik, gdzie swoimi umiejętnościami wykazała się pani Wioleta Ogonek.

Miło nam poinformować, że tak jak w poprzednich edycjach festiwalu o zasięgu wojewódzkim, tak i teraz nasi uczniowie otrzymali cenne nagrody. Kinga Graca zajęła I miejsce w konkursie poetyckim, a Angelika Nowak otrzymała wyróżnienie.

Ponadto nasz sernik zajął III miejsce w konkursie.

Z głowami pełnymi pomysłów na następną edycję wracaliśmy do domów. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom festiwalu. A szczególne podziękowania składam na ręce pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza za pomoc, motywację i determinację, które doprowadziły, że uczestniczyliśmy w konkursach.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: „Godka krakowska 2018” - o kultywowaniu tradycji i sukcesach naszych uczennic

Powiatowy konkurs recytatorski i wyróżnienie dla Filipa Nowaka

W miesiącu maju uczniowie naszej szkoły reprezentowali ją na powiatowych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego, a byli to: Wiktoria Latacz, Nikola Tabor i Filip Nowak.

Jury konkursu postanowiło wyróżnić naszego ucznia Filipa Nowaka, w jego kategorii wiekowej nie przyznano żadnego miejsca, stąd to olbrzymi sukces ucznia klasy III a.

Filip to bardzo uzdolniony aktorsko młody człowiek, bez którego nie może obejść się żadne szkolne przedstawienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Urszula Latacz

III Międzyszkolny Rajd Szlakiem Jaskiniowców

Szkoła Podstawowa w Dłużcu
zaprasza uczniów gimnazjów Gminy Wolbrom
do udziału w III Międzyszkolnym Rajdzie Szlakiem Jaskiniowców
pod patronatem
Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pana Adama Zielnika oraz Posłanki na Sejm RP pani Lidii Gądek

Rajd ma na celu:
· poznanie walorów przyrodniczych i turystycznych naszej  „małej ojczyzny”,
· popularyzację w śród młodzieży turystyki pieszej i rowerowej,
· promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia,
· integrację młodzieży ze szkół w naszej gminie.
Organizator zapewnia poczęstunek, miłą atmosferę i niezapomniane wrażenia.

Zapraszamy do uczestnictwa!!

Wszystkie dokumenty jak: regulamin, karta zgłoszenia i inne związane z rajdem będą pojawiać się sukcesywnie na stronie naszej szkoły www.zsdluzec.pl w zakładce Strefa ucznia/III Międzyszkolny Rajd Szlakiem Jaskiniowców. Wszelkie pytania i uwagi prosimy kierować na adres mailowy szkoły umieszczając w tytule słowo „Rajd”.

Dokumenty do pobrania:

Zgłoszenie do rajdu:

Regulamin rajdu: Regulamin rajdu w formacie pdf

Harmonogram rajdu: Harmonogram rajdu pdf

Zgoda rodziców: Zgoda Rodziców na udział w rajdzie

II miejsce Anny Paci w Gminnym Konkursie Języka Niemieckiego

17 maja w Zespole Szkół w Gołaczewach odbył się VI Gminny Konkurs Języka Niemieckiego.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VII oraz klas II i III gimnazjum. Miał on na celu popularyzację języka niemieckiego, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów.

Naszą Szkołę reprezentowała Ania Pacia z klasy III gimnazjum, która zajęła zaszczytne II miejsce.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie szkolnym, który odbył się 26 kwietnia, udział wzięli również uczniowie z klasy II gimnazjum: Angelika Nowak, Katarzyna Janus, Oskar Świerczek i Zuzanna Rams.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!

Agnieszka Koryto

Wyjazd na Targi Edukacyjne do Krakowa

Dnia 22 marca 2018 roku uczniowie klasy II i III gimnazjum pod opieką wychowawców pani Renaty Opiłki i pani Urszuli Latacz oraz opiekunów pana Jerzego Zyguły i pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza uczestniczyli w Targach Edukacyjnych na terenie hali EXPO w Krakowie, w czasie których mogli zapoznać się z ofertami placówek edukacyjnych Małopolski. Była to już szósta edycja, którą odwiedziło 16 tysięcy małopolskich uczniów.

Festiwal Zawodów to – zwłaszcza dla gimnazjalistów, stojących przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia – okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół średnich. Uczniowie mogli nie tylko oglądać stoiska, ale również brać udział w warsztatach i pokazach - wszystko po to, by zachęcić absolwentów gimnazjów do wyboru promującej się szkoły.

Placówki edukacyjne na prezentację swojej oferty znalazły wiele ciekawych sposobów. Na zaaranżowanych stosownie do profilu stoiskach sami uczniowie pokazują, jakie praktyczne umiejętności zdobywają w swojej szkole. Młodzi stolarze na oczach widzów robią meble, ich artystycznie uzdolnieni koledzy je ozdabiają – rzeźbią i malują. Kucharze przygotowują wykwintne potrawy, kelnerzy podają do stołu, krawcy szyją, fryzjerzy czeszą. Mechanicy rozbierają i składają silniki aut i motocykli, informatycy prezentują programy komputerowe, mechatronicy i elektronicy sterują maszynami i robotami. Na stoisku poligrafów i specjalistów od mediów na poczekaniu powstają materiały reklamowe i sesje fotograficzne. Fizjoterapeuci i masażyści ochoczo prezentowali swoje możliwości w wykonywaniu masażu relaksacyjnego i leczniczego, z którego skwapliwie skorzystał nasz pan dyrektor.

Ogrom wrażeń, wiele możliwości bezpośrednich rozmów z przedstawicielami szkół, bogata oferta informacyjna, tego wszystkiego nasi uczniowie mogli doświadczyć.

Wyjazd odbył się dzięki funduszom z projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”.

Zapraszamy do Galerii zdjęć - Targi Edukacyjne w Krakowie

Jerzy Zyguła

„Ważna jest pamięć, bo bez pamięci nie ma przyszłości…” finał Ogólnopolskiego Konkursu „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”

W dniu 18 maja 2018 r. w Nowym Sączu odbyło się uroczyste zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”.

Konkurs miał na celu upamiętnienie postaci gen. brygady pilota Stanisława Skalskiego jednego z najwybitniejszych polskich pilotów samolotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię; postaci ks. ppłk. Jana Leona Ziółkowskiego ostatniego kapelana Kozielska zamordowanego w Katyniu; postaci gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego dowódcy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego; oraz 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Patronat Honorowy nad Konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy multimedialnej, plastycznej lub modelarskiej.

O naszej szkole mówiono tam w samych superlatywach, a uczniowie odnieśli duże sukcesy.
•    Anna Pacia i Anna Siejka zostały laureatkami w kategorii: prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego).
•    Oskar Świerczek został laureatem w dwóch kategoriach:
praca modelarska (upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego) oraz prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego)
- opiekunem naukowym był Pan Stanisław Osmenda.

Za swój sukces Oskar wyróżniony został nagrodą wycieczki do Brukseli.

Uczennice wyróżnione:
Kinga Skorupka - prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego),
Magdalena Kiwior - kategoria: prezentacja multimedialna (upamiętniająca postać ks. ppłk Jana Leona Ziółkowskiego) - opiekun naukowy Stanisław Osmenda.

W przygotowaniu prac konkursowych uczniów wspierali Renata Opiłka i Stanisław Osmenda.

Renata Opiłka

Czytaj więcej: „Ważna jest pamięć, bo bez pamięci nie ma przyszłości…” finał Ogólnopolskiego Konkursu „Przywrócić...