Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Milutka w malachitowym borze”

Dnia 26.11. 2018 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru „TAK”. Artyści przedstawili interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt.: „Milutka w malachitowym borze”. Uczestniczyły w nim przedszkolaki oraz uczniowie z klasy I-III.

Spektakl opowiadał o przygodach Milutki, która nie posłuchała mamy i wpuściła do domu Liska Sadełko. W trakcie wizyty sprytny złodziejaszek ukradł jej korale i uciekł. Pragnąc je odzyskać dziewczynka wyruszyła w podróż. Po drodze spotkała: Babę Jagę, Dziadka Borowego, gąski Sierotki Marysi oraz Krasnala Hałabałę. Przeżyła z nimi wiele wesołych i niezapomnianych przygód. Na szczęście cała historia dobrze się skończyła. A dzieci nauczyły się, że zawsze należy słuchać swoich rodziców.

Było to bardzo zabawne a jednocześnie pouczające przedstawienie, które zapewniło dzieciom dużo wesołej oraz aktywnej zabawy.

Aleksandra Gromadowska

Czytaj więcej: „Milutka w malachitowym borze”

„Jesteśmy prawdziwymi przedszkolakami”

31  października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektora szkoły Krzysztofa Szczepankiewicza, który przejętym maluszkom życzył, by każdy dzień spędzony w przedszkolu wypełniony był radością i zabawą.

Następnie zebrani na sali goście mogli podziwiać program artystyczny, przygotowany przez wychowawcę grupy Aleksandrę Gromadowską. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły specjalnie na tę okazję przygotowany układ taneczny.  Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie  przyrzeczenia, którego maluszki zobowiązały się przestrzegać. Aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor. Dzieci z powagą oczekiwały na wypowiedzenie znaczących słów: „Pasuję Cię na przedszkolaka”. Na zakończenie otrzymały dyplomy i słodkie upominki.

Dla dzieci i ich rodziców był to niezapomniany dzień, pełen emocji oraz miłych wrażeń.

Aleksandra Gromadowska
Anna Osmęda

Czytaj więcej: „Jesteśmy prawdziwymi przedszkolakami”

Uczniowie klasy I i II z wizytą w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach - Szopienicach

30 października 2018 r. uczniowie klasy I i II wzięli udział w zajęciach profilaktyczno–edukacyjnych, które odbyły się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach – Szopienicach.  Program edukacyjno-informacyjno-prewencyjny prowadzony przez pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  jest skierowany do dzieci i młodzieży i polega na ciągłym podnoszeniu wiedzy i świadomości społecznej dotyczącej określonych zagrożeń i propagowaniu podstawowych zasad zachowania w przypadku niebezpieczeństwa. Sympatyczni panowie strażacy: asp. Dawid Kwinta i st. kap. Karol Pałka z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo–gaśniczy, jak również narzędzia, którymi strażacy posługują się podczas akcji najczęściej. Uczniowie podziwiali ogromne samochody, z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów. Strażacy udzielili uczniom szczegółowych wskazówek dotyczących tego jak należy zachować się na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Drugim etapem pobytu w siedzibie straży była „Mała strażnica” – miejsce, w którym uczniowie mieli okazję poczuć się jak strażacy, zobaczyć sprzęt, przebrać się w  mundury strażackie, pobawić się miniaturowym wozem  strażackim, obejrzeć cykl filmów edukacyjnych, a także, co było szczególnie dla nich atrakcyjne wejść do pomieszczenia edukacyjnego tzw. „Spalonego pokoju”, w którym mogli zobaczyć skutki prawdziwego pożaru, a także usłyszeć trzaski palącego się drewna, syreny samochodów strażackich, jak również zobaczyć wydobywający się dym imitujący prawdziwy pożar. Na zakończenie każdy z uczestników wycieczki otrzymał książeczkę, której tematyka nawiązywała do wiedzy zdobytej podczas zajęć.

Wychowawcy klas składają na ręce Pana Karola Pałki szczególne podziękowanie za umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w profesjonalnych zajęciach edukacyjnych z zakresu upowszechniania wśród najmłodszych wiedzy i umiejętności przydatnych w sytuacjach zagrożenia.

Dziękujemy również bardzo serdecznie Pani Katarzynie Pałce i Pani Marzenie Pipucie za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas wycieczki.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Wycieczka do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Agata Piwowarczyk, Justyna Żelazna

Dyskoteka Andrzejkowa

Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując w dniu 22 listopada dyskotekę z licznymi wróżbami. Opiekunowie imprezy: Agnieszka Koryto, Urszula Latacz, Aneta Osmęda i Jerzy Zyguła zadbali, aby wszystkie dzieci dobrze się bawiły. Każdy uczestnik andrzejkowej zabawy z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Dzięki licznym wróżbom dziewczynki dowiedziały się jak na imię będzie miał ich przyszły mąż, natomiast chłopcy poznali imiona swoich przyszłych żon. Wróżby andrzejkowe pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ponadto uczniowie z uśmiechem na twarzy bawili się w rytmach ulubionej muzyki. Dzień minął pod znakiem dobrej zabawy.

Aneta Osmęda

Czytaj więcej: Dyskoteka Andrzejkowa

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

22 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. W tej uroczystości wzięli udział:
- Pani Poseł na Sejm Lidia Gądek,
- Pan Piotr Zapart przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu,
- Sołtys wsi Dłużec pan Marian Barczyk,
- Pielęgniarka szkolna pani Beata Wypasek
oraz nauczyciele i rodzice uczniów klasy I.

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od powitania gości oraz przemówień tychże osób. Pierwszoklasiści zostali serdecznie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu. Życzono im sukcesów i samych radosnych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.

Następnie zebrani na sali mogli podziwiać program artystyczny, przygotowany przez wychowawcę klasy I panią Justyną Żelazną. Uroczystość poprowadziła pani Urszula Latacz. Najmłodsi uczniowie szkoły wyrecytowali piękne wiersze oraz zaśpiewali piosenki, przygotowane specjalnie na tę okazję. W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Zdenerwowanie uczniów udzieliło się również ich rodzicom. Wzruszeni wspierali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu.

Pierwszoklasiści złożyli oficjalną przysięgę na sztandar szkoły. Treść wypowiadanej głośno roty to deklaracja dzieci, pragnących uczyć się, rozwijać swoje talenty, szanować dorosłych oraz siebie nawzajem.

Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz i ubrany w strój szlachecki Pan Piotr Zapart. Kolejno pasowani uczniowie złożyli odciski palców w kronice szkolnej. Dyplomy pamiątkowe wręczył uczniom Pan Dyrektor oraz wychowawca klasy. Od zawsze pamiętających i wspierających Rodziców, dzieci otrzymały okazałe „rogi obfitości”.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie uwiecznili ten wspaniały moment podczas sesji zdjęciowej, potem wraz z rodzinami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez rodziców.

Jesteśmy przekonani, że ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Ślubowanie klasy pierwszej

Justyna Żelazna

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Wyśpiewana niepodległość”

W Szkole Podstawowej w Wierzchowisku odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika oraz Ośrodka Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki w Krakowie. druga edycja Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej „Wyśpiewana niepodległość”.

Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa pasjonatów pieśni patriotycznych, a w szczególności:
•    zespół instrumentalno-wokalny w składzie: Zofia Trepka – skrzypce, Maja Grabowska, Maja Pacia – śpiew.
•    zespół wokalny w składzie: Aleksandra Bąchor, Kamila Pietrzak, Emilia Witek.
•    soliści: Nikola Tabor oraz Kacper Machajski.
Masowy udział w konkursie oraz wysoki poziom prezentowanych utworów postawił zespół oceniający przed niezmiernie trudnym zadaniem. Nasi reprezentanci nie zawiedli! Kacper Marchajski zajął trzecie miejsce w kategorii klas V-VIII oraz gimnazjalnych, a uczennice klasy VII Aleksandra Bąchor, Kamila Pietrzak, Emilia Witek zostały wyróżnione w tej samej kategorii. GRATULACJE!

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Wyśpiewana niepodległość”