Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Etap szkolny XVII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej - rozstrzygnięty!

30 listopada 2018 r. w naszej szkole przeprowadzony został etap szkolny XVII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt.: „100 lat niepodległej Polski”. W ramach konkursu 12 uczniów z klas I-III zaprezentowało wiersze o tematyce patriotycznej. Celem tegorocznej edycji konkursu, jest promowanie wśród najmłodszych uczniów idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa i narodu, pobudzanie wyobraźni dzieci, rozwijanie zdolności artystycznych, poszerzanie umiejętności obcowania z pięknem zawartym w utworach literackich, wyszukiwanie i promowanie młodych talentów. Ocenie podlegały: dobór tekstu i interpretacja, logiczne odtworzenie słów autora oparte na rozumieniu utworu, umiejętne wydobycie myśli przewodniej, staranna dykcja, bezbłędne pamięciowe opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury w składzie: pani Anna Osmęda, pani Aneta Osmęda, pani Renata Opiłka i pani Barbara Rolka wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsceLaura Lis uczennica kl. II (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
II miejsceAmelia Piputa uczennica kl. II (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)
III miejsceMilena Ogonek uczennica kl. II (opiekun – pani Agata Piwowarczyk)

Jury przyznało również wyróżnienie, które otrzymała:
Maja Gawron – uczennica klasa III (opiekun – pani Anna Nawrot)

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pana Dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza ufundowane przez niego i Radę Rodziców pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnych etapach recytatorskich zmagań.

Organizator etapu szkolnego konkursu, serdecznie dziękuje Radzie Rodziców i Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za ufundowanie nagród dla uczniów biorących udział w konkursie.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Etap szkolny XVII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej - rozstrzygnięty!

Agata Piwowarczyk

„Milutka w malachitowym borze”

Dnia 26.11. 2018 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru „TAK”. Artyści przedstawili interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt.: „Milutka w malachitowym borze”. Uczestniczyły w nim przedszkolaki oraz uczniowie z klasy I-III.

Spektakl opowiadał o przygodach Milutki, która nie posłuchała mamy i wpuściła do domu Liska Sadełko. W trakcie wizyty sprytny złodziejaszek ukradł jej korale i uciekł. Pragnąc je odzyskać dziewczynka wyruszyła w podróż. Po drodze spotkała: Babę Jagę, Dziadka Borowego, gąski Sierotki Marysi oraz Krasnala Hałabałę. Przeżyła z nimi wiele wesołych i niezapomnianych przygód. Na szczęście cała historia dobrze się skończyła. A dzieci nauczyły się, że zawsze należy słuchać swoich rodziców.

Było to bardzo zabawne a jednocześnie pouczające przedstawienie, które zapewniło dzieciom dużo wesołej oraz aktywnej zabawy.

Aleksandra Gromadowska

Czytaj więcej: „Milutka w malachitowym borze”

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Wyśpiewana niepodległość”

W Szkole Podstawowej w Wierzchowisku odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika oraz Ośrodka Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki w Krakowie. druga edycja Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej „Wyśpiewana niepodległość”.

Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa pasjonatów pieśni patriotycznych, a w szczególności:
•    zespół instrumentalno-wokalny w składzie: Zofia Trepka – skrzypce, Maja Grabowska, Maja Pacia – śpiew.
•    zespół wokalny w składzie: Aleksandra Bąchor, Kamila Pietrzak, Emilia Witek.
•    soliści: Nikola Tabor oraz Kacper Machajski.
Masowy udział w konkursie oraz wysoki poziom prezentowanych utworów postawił zespół oceniający przed niezmiernie trudnym zadaniem. Nasi reprezentanci nie zawiedli! Kacper Marchajski zajął trzecie miejsce w kategorii klas V-VIII oraz gimnazjalnych, a uczennice klasy VII Aleksandra Bąchor, Kamila Pietrzak, Emilia Witek zostały wyróżnione w tej samej kategorii. GRATULACJE!

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Wyśpiewana niepodległość”

„Jesteśmy prawdziwymi przedszkolakami”

31  października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektora szkoły Krzysztofa Szczepankiewicza, który przejętym maluszkom życzył, by każdy dzień spędzony w przedszkolu wypełniony był radością i zabawą.

Następnie zebrani na sali goście mogli podziwiać program artystyczny, przygotowany przez wychowawcę grupy Aleksandrę Gromadowską. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły specjalnie na tę okazję przygotowany układ taneczny.  Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie  przyrzeczenia, którego maluszki zobowiązały się przestrzegać. Aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor. Dzieci z powagą oczekiwały na wypowiedzenie znaczących słów: „Pasuję Cię na przedszkolaka”. Na zakończenie otrzymały dyplomy i słodkie upominki.

Dla dzieci i ich rodziców był to niezapomniany dzień, pełen emocji oraz miłych wrażeń.

Aleksandra Gromadowska
Anna Osmęda

Czytaj więcej: „Jesteśmy prawdziwymi przedszkolakami”

Uczniowie klasy I i II z wizytą w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach - Szopienicach

30 października 2018 r. uczniowie klasy I i II wzięli udział w zajęciach profilaktyczno–edukacyjnych, które odbyły się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach – Szopienicach.  Program edukacyjno-informacyjno-prewencyjny prowadzony przez pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  jest skierowany do dzieci i młodzieży i polega na ciągłym podnoszeniu wiedzy i świadomości społecznej dotyczącej określonych zagrożeń i propagowaniu podstawowych zasad zachowania w przypadku niebezpieczeństwa. Sympatyczni panowie strażacy: asp. Dawid Kwinta i st. kap. Karol Pałka z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo–gaśniczy, jak również narzędzia, którymi strażacy posługują się podczas akcji najczęściej. Uczniowie podziwiali ogromne samochody, z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów. Strażacy udzielili uczniom szczegółowych wskazówek dotyczących tego jak należy zachować się na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Drugim etapem pobytu w siedzibie straży była „Mała strażnica” – miejsce, w którym uczniowie mieli okazję poczuć się jak strażacy, zobaczyć sprzęt, przebrać się w  mundury strażackie, pobawić się miniaturowym wozem  strażackim, obejrzeć cykl filmów edukacyjnych, a także, co było szczególnie dla nich atrakcyjne wejść do pomieszczenia edukacyjnego tzw. „Spalonego pokoju”, w którym mogli zobaczyć skutki prawdziwego pożaru, a także usłyszeć trzaski palącego się drewna, syreny samochodów strażackich, jak również zobaczyć wydobywający się dym imitujący prawdziwy pożar. Na zakończenie każdy z uczestników wycieczki otrzymał książeczkę, której tematyka nawiązywała do wiedzy zdobytej podczas zajęć.

Wychowawcy klas składają na ręce Pana Karola Pałki szczególne podziękowanie za umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w profesjonalnych zajęciach edukacyjnych z zakresu upowszechniania wśród najmłodszych wiedzy i umiejętności przydatnych w sytuacjach zagrożenia.

Dziękujemy również bardzo serdecznie Pani Katarzynie Pałce i Pani Marzenie Pipucie za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas wycieczki.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Wycieczka do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Agata Piwowarczyk, Justyna Żelazna

Dyskoteka Andrzejkowa

Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując w dniu 22 listopada dyskotekę z licznymi wróżbami. Opiekunowie imprezy: Agnieszka Koryto, Urszula Latacz, Aneta Osmęda i Jerzy Zyguła zadbali, aby wszystkie dzieci dobrze się bawiły. Każdy uczestnik andrzejkowej zabawy z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Dzięki licznym wróżbom dziewczynki dowiedziały się jak na imię będzie miał ich przyszły mąż, natomiast chłopcy poznali imiona swoich przyszłych żon. Wróżby andrzejkowe pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ponadto uczniowie z uśmiechem na twarzy bawili się w rytmach ulubionej muzyki. Dzień minął pod znakiem dobrej zabawy.

Aneta Osmęda

Czytaj więcej: Dyskoteka Andrzejkowa