Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bal karnawałowy

22 lutego w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbył się Bal Karnawałowy, w którym wzięły udział dzieci i z oddziałów przedszkolnych, które bardzo pięknie się przebrały. Dlatego wśród nich można było spotkać: wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do sali balowej. Jej wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przy rytmach muzyki, dzieci spędziły ostatnie chwile karnawału. Po zabawie uczestnicy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Agnieszka Sobota
Aleksandra Gromadowska
Anna Osmęda
Paulina Glowacka

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

„Mały Mistrz Ortografii” – 2019

Dnia 5 lutego 2019 roku odbył się szkolny etap Konkursu „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego”. Do konkursu przystąpili uczniowie:

• Jakub Pałka - klasa II
• Oliwer Ziółkowski - klasa II
• Wiktor Wydymus - klasa II
• Amelia Piputa - klasa II
• Jakub Rolka - klasa II
• Maja Nowak - klasa III
• Amelia Madej - klasa III
• Kacper Gamrat - klasa III
• Maja Gawron - klasa III
• Ariadna Kyć - klasa III
• Julia Bratek - klasa III

Po weryfikacji prac przez Gminną Komisję do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie z klasy III SP:

Maja Nowak
Amelia Madej
Kacper Gamrat

Eliminacje Gminne odbędą się dnia 7 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Dłużcu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

Anna Nawrot

Czytaj więcej: „Mały Mistrz Ortografii” – 2019

Kolejna edycja Mistrzostw Szkoły w Sportach Umysłowych

W drugi dzień ferii zimowych odbyła się w naszej szkole w kolejna edycja „Mistrzostw Szkoły w Sportach Umysłowych”. Tym razem uczniowie rywalizowali w królewskiej dyscyplinie jaką są szachy. Zapewne trudne warunki pogodowe sprawiły, że w zawodach wystąpiła zaledwie jedna trzecia uczniów, którzy zadeklarowali udział w zawodach. Bezapelacyjnym zwycięzcą został uczeń klasy szóstej Michał Haberka. Uczeń wygrał wszystkie pojedynki w tym niektóre w postaci tzw. „szewskiego mata”! Michał przyznał, że w szachy ze swoim Ojcem gra od dziecka! Zapewne Tacie Michała trzeba by było przyznać osobną nagrodę. Kolory srebrnego i brązowego medalu decydowały się w ostatniej rundzie. Natalia Makowska z klasy ósmej bezlitośnie wykorzystała przewagę figur dając mata po dwudziestominutowej walce ze swoim przeciwnikiem zajmując drugie miejsce. Trzecie miejsce wywalczył Karol Krężel z klasy VI.

Wyrazy szacunku należą się dyrektorowi naszej szkoły panu Krzysztofowi Szczepankiewiczowi. Od zawsze wspierał inicjatywę rozgrywania zawodów w sportach umysłowych i za każdym razem nie skąpił środków na nagrody dla uczestników tej imprezy!

Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Kolejna edycja Mistrzostw Szkoły w Sportach Umysłowych

Matematyczny „DEXTER” – 2019

Dnia 31 stycznia 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Matematycznego „Dexter”. Do konkursu przystąpili uczniowie z klasy III SP:

Amelia Madej
Julia Bratek
Hubert Przybylik
Maja Nowak
• Kacper Gamrat

Po weryfikacji prac przez Komisję Gminną do II etapu zakwalifikowali się:

Kacper Gamrat
Amelia Madej
Julia Bratek

Wymieni uczniowie zmierzą się w etapie gminnym, który odbędzie się 28 lutego 2019 roku w Zespole Szkół w Wolbromiu ul. Pod Lasem 1.

Gratuluję wszystkim uczestnikom, a zwycięzcą życzę dalszych sukcesów.

Anna Nawrot

Czytaj więcej: Matematyczny „DEXTER” – 2019

„Jesień w lesie, grzyby niesie”

17 grudnia 2018 roku odbyło się podsumowanie VIII edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego o tematyce „Jesień w lesie, grzyby niesie”, który był zorganizowany przez Inspekcję Sanitarną w Olkuszu w ramach akcji oświatowo-zdrowotnej „Profilaktyka zatruć grzybami”.  

Nagrody otrzymali uczniowie klasy III SP w następujących kategoriach:
1. Praca przestrzenna - I miejsce zdobył Bartłomiej Sajdak,
2. Nowość – I miejsce zdobyła Maja Nowak,
3. Plakat - II miejsce zdobyła Amelia Madej.

Uczniowie wzięli udział w prezentacjach na temat: segregacji odpadów, drzew iglastych oraz ptaków, które można spotkać na terenie okolic Olkusza. Następnie aktywnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych, dotyczących segregacji odpadów. Dzięki temu pogłębili swoją wiedzę o środowisku naturalnym.

Anna Nawrot

Czytaj więcej: „Jesień w lesie, grzyby niesie”

Magiczna codzienność czyli o sukcesie Wiktorii Latacz w Gminnym Konkursie Poetyckim

Poezja to trudna dziedzina sztuki, dlatego też każdy nauczyciel cieszy się, gdy jego uczniowie podejmują próby jej tworzenia. W naszej szkole uczestnictwo w konkursach literackich i poetyckich to tradycja. Tak też było i tym razem, gdy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wolbromiu ogłosił Gminny Konkurs Poetycki „Codzienność”. Zadaniem uczestników było stworzenie wiersza o tej właśnie tematyce. Trudu konkursowego podjęły się: Natalia Makowska z klasy VIII, Joanna Pasich i Wiktoria Latacz z klasy VI.

29 stycznia dziewczęta wraz z polonistką zostały zaproszone na finał konkursu, na którym dowiedziały się, że II miejsce w kategorii wiekowej IV-VI zajęła Wiktoria Latacz.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: Magiczna codzienność czyli o sukcesie Wiktorii Latacz w Gminnym Konkursie Poetyckim