Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Wszystkie kwiaty dla mamy i taty”

„Wszystkie kwiaty dla mamy i taty” - pod takim tytułem 6 czerwca 2019 roku odbyło się radosne spotkanie Rodziców i Dzieci z grupy Motylki. Wszystkie dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Rodzice z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swe pociechy. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Aleksandra Gromadowska

Czytaj więcej: „Wszystkie kwiaty dla mamy i taty”

Wycieczka do Przybynowa

22 maja 2019 r. uczniowie klasy I i II wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Skałką” w Przybynowie, będącego jedną z największych zagród edukacyjnych w Polsce.

Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję:
• wziąć udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Skąd się bierze mleko?” i „Co z tego będzie gdy kura na grzędzie?”,
• obejrzeć Skansen Wsi Jurajskiej,
• zwiedzić „Zwierzyniec”, będący imponującym małym prywatnym ZOO,
• odbyć przejażdżkę kolejką „Jurajski Express”.

Podczas wycieczki nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, i smacznych, grillowanych kiełbasek. Mimo deszczowej pogody uczniowie w radosnych nastrojach wrócili do domu pełni wrażeń i ciekawych wspomnień.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Wycieczka do Przybynowa

Agata Piwowarczyk
Justyna Żelazna

Poezja Juliana Kornhausera i Wisławy Szymborskiej - eliminacje szkolne

17 maja w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezja Juliana Kornhausera i Wisławy Szymborskiej.

W eliminacjach wzięli udział: Magdalena Szczęśniak, Wiktoria Latacz, Karolina Żurek, Kamil Ptak i Kacper Marchajski.

Jury w składzie: Barbara Rolka, Anna Osuch, Małgorzata Głowacka i Anna Kordaszewska po burzliwych obradach postanowiło, że naszą szkołę w zmaganiach na etapie gminnym reprezentować będą: Magdalena Szczęśniak, Wiktoria Latacz, Karolina Żurek oraz Kacper Marchajski.

Gratulujemy i życzymy powodzenia już 29 maja 2019.

Urszula Latacz

Dzień Europy

Tegoroczny Dzień Europy obchodziliśmy pod hasłem „The show must go on - rozwijanie umiejętności językowych poprzez teatr”, które jest równocześnie tytułem realizowanego w naszej szkole unijnego projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Uroczystość prowadziła przewodnicząca szkoły Zuzanna Rams. Po krótkim przypomnieniu, dlaczego świętuje się Dzień Europy, uczniowie klasy I, IV oraz VI zaprezentowali się w przedstawieniach i piosenkach w języku angielskim i niemieckim. Pieczę nad przygotowaniem uczniów sprawowali: pani Agnieszka Koryto, pani Justyna Żelazna, pani Dominika Marchaj, pani Anna Osmęda, pani Anna Świerczek-Mól oraz pan Krzysztof Szczepankiewicz.

Uczniowie klasy I przedstawili muzyczne show w trzech częściach: „Hello, how are you?”, „Baby shark” oraz „Let’s go to the zoo”.

Uczniowie klasy IV pokazali swoje umiejętności językowe w sztuce teatralnej „Ich suche einen Freund”. W roli głównej wystąpił Dawid Trawiński, który wcielił się w postać kota, uparcie szukającego przyjaciela. W pozostałych rolach wystąpili: Kinga Kawula - rybka, Zosia Trepka - pies, Emilia Szota - papuga, Gabriela Kuźniak - królik, Maja Pacia - świnka morska, Maja Grabowska - chomik, Magdalena Krzysztoforska - jednorożec, Nikola Posyłek - wąż, Aleksandra Kołodziejczyk oraz Amanda Witek - koty. Ponad to uczniowie klasy IV wykonali utwór „Fliegerlied”, zapraszając  wszystkich do wspólnej zabawy.

Natomiast uczniowie klasy VI, poza zabawnymi scenkami rodzajowymi, zaprezentowali również ciekawostki oraz powody, dla których warto uczyć się języków obcych.

Serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji uroczystości dla pana Stanisława Osmendy, pani Agnieszki Soboty oraz pani Marzeny Piputy.

Agnieszka Koryto

Czytaj więcej: Dzień Europy

Maja Nowak Wicemistrzem Ortografii Powiatu Olkuskiego

10 maja w Szkole Podstawowej w Bolesławiu odbył się uroczysty finał  XIX edycji konkursu ortograficznego „Mały Mistrz Powiatu Olkuskiego”. Zaproszono na niego wszystkich uczestników etapu powiatowego, by podsumować zmagania młodych ludzi z ortografią i wręczyć nagrody.

Miło nam poinformować, że tytuł Wicemistrza Ortografii Powiatu Olkuskiego otrzymała uczennica klasy III Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu - Maja Nowak.

Ortografia to trudna sztuka, z którą każdy ma problemy. Maja swoim osiągnięciem udowodniła, że warto ćwiczyć, nie poddawać się, dużo czytać i współpracować ze swoim nauczycielem - panią Anną Nawrot. Właśnie te czynności przyczyniły się do jej sukcesu.

Naszej uczennicy serdecznie gratulujemy.

Anna Nawrot

Czytaj więcej: Maja Nowak Wicemistrzem Ortografii Powiatu Olkuskiego

KOMUNIKAT – zmiana terminu przeprowadzenia testów z projektu „Małopolskie Talenty - I i II etap edukacyjny – Gmina Wolbrom”

Szanowni Państwo

Przeprowadzenie testów uzdolnień do projektu „Małopolskie Talenty – I i II etap edukacyjny - Gmina Wolbrom” realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.5. Wsparcie uczniów zdolnych Typ projektu C. – Rozwój uzdolnień oraz pogłębianie zainteresowań i aktywności edukacyjnej uczniów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 we wszystkich szkołach z terenu Gminy Wolbrom odbędzie się 17.06.2019 r o godz. 9:00

Redakcja