Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego- XVIII Edycja”

W dniu 06.02.2018  roku w naszej szkole odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”.

Do konkursu przystąpili uczniowie klasy II oraz III:
- Julia Bratek (klasa II)
-  Maja Nowak (klasa II)
- Kacper Gamrat (klasa II)
- Bartłomiej Sajdak (klasa II)
- Aleksandra Gamrat (klasa II)
- Amanda Witek (klasa III)
- Magdalena Krzysztoforska (klasa III)
- Gabriela Kuźniak (klasa III)

Konkurs składał się z dwóch części (dyktanda, testu) oraz zadania dodatkowego. Uczniowie zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami ortograficznymi.

Po weryfikacji prac przez  Komisję do etapu gminnego zostali zakwalifikowani:
• Julia Bratek- uczennica klasy II, która zajęła I miejsce i otrzymała tytuł Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej w Dłużcu,
• Magdalena Krzysztoforska - uczennica klasy III, która zajęła II miejsce i otrzymała tytuł Wicemistrza Ortografii Szkoły Podstawowej w Dłużcu,
• Maja Nowak - uczennica klasy II, która zajęła III miejsce i otrzymała tytuł Wicemistrza Ortografii Szkoły Podstawowej w Dłużcu.

Etap gminny odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu w dniu 20.03.2018 roku.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a zwycięzcom  życzymy dalszych sukcesów!

Anna Nawrot, Agnieszka Sobota

Czytaj więcej: „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego- XVIII Edycja”

Powiatowy Konkurs Matematyczny „Dexter”

Dnia 31 stycznia 2018 roku uczniowie z klasy II oraz III przystąpili do szkolnego etapu Powiatowego Konkursu Matematycznego „Dexter”. W konkursie brali udział uczniowie:

• Amelia Madej (klasa II)
• Stanisław Pasich (klasa II)
• Bartłomiej Sajdak (klasa II)
• Julia Bratek (klasa II)
• Maja Nowak (klasa II)
• Dawid Trawiński (klasa III)
• Gabriela Kuźniak (klasa III)
• Magdalena Krzysztoforska (klasa III)
• Zofia Trepka (klasa III)
• Maciej Inglot (klasa III)
• Bartosz Janosik (klasa III)
• Maja Grabowska (klasa III)
• Aleksandra Kołodziejczyk (klasa III)
• Nikola Posyłek (klasa III)

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Matematyczny „Dexter”

Dzień Babci i Dziadka

 Styczeń to wyjątkowy miesiąc dla seniorów, bowiem  tym czasie obchodzą Oni swoje Święta: „Dzień Babci” i „Dzień Dziadka”. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłużcu również zadbali o to, aby te szczególne dni spędzić w sposób zjawiskowy. Przygotowali specjalne przedstawienia, których widzami były nasze kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie.

Uroczystości rozpoczęła klasa II, która zaprosiła gości 22 stycznia. Następnie 24 stycznia swoje umiejętności prezentowała grupa 3-4 latków. Dzień później swoją sztukę przedstawiała klasa III.

Spektakle z pewnością przypadły słuchaczom do gustu, o czym świadczyć mogły serdeczne uśmiechy i gromkie brawa. Nie zabrakło także łez wzruszenia, które zakręciły się w niejednym oku. Najważniejszy jest jednak fakt, że dzięki wierszom maluchy przekazały jak ogromną rolę w życiu wnuków odgrywają babcie oraz dziadkowie. To właśnie za wyrozumiałość, troskę i miłość dzieci obdarowały ich własnoręcznie zrobionym prezentami.

Po zakończeniu uroczystości gości spotkali się przy wspólnym stole, na którym znalazł się słodki poczęstunek, przygotowany przez niezastąpionych Rodziców.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Dzień Babci i Dzień Dziadka w oddziale przedszkolnym 3-4-latków

Dzień Babci i Dziadka w klasie 2

Justyna Żelazna

Bal karnawałowy

W piątkowe przedpołudnie, 9 lutego 2018 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów z naszej szkoły: oddział 3-4 latków, zerówki oraz kl. 1-3. Sala lustrzana zamieniła się w krainę magii w której panowały wróżki, księżniczki, policjanci, zwierzęta oraz postacie z ulubionych bajek. Przy radosnej muzyce dzieci bawiły się wspólnie z rówieśnikami, ale również z rodzicami i nauczycielami. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach i tańcach. Radość gościła na twarzach wszystkich uczestników.

Agnieszka Sobota

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

Artystyczne sukcesy naszych uczniów!

1.02.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach odbył się finał V edycji konkursu plastycznego pt.: „Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej”. Honorowy patronat nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty. Na konkurs wpłynęło 248 prac z 21 szkół. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Dominik Pandel kl. IVI miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
Martyna Pawłowska  kl. IV II miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
Kamil Ptak kl. IVII miejsce (opiekun Agata Piwowarczyk)
Grzegorz Siejka kl. IVwyróżnienie (opiekun Agata Piwowarczyk)

Konkursy plastyczne umożliwiają uczniom wyzwolenie aktywności twórczej, gromadzenie doświadczeń i przeżyć estetycznych, artystycznych i społecznych. Rozwijają wyobraźnię ucznia i jego kreatywność. Wpływają na rozwój jego osobowości, umożliwiają wypowiedź w różnych rodzajach ekspresji, przyczyniają się do prawidłowego rozwoju psychiki, poprzez wyzwalanie pozytywnych emocji.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych artystycznych projektach.

Agata Piwowarczyk

Czytaj więcej: Artystyczne sukcesy naszych uczniów!

Interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt.: „Nadchodzi Pippi”.

8 lutego do naszej szkoły przyjechał teatrzyk „Tak” z Krakowa. Przedstawiał interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt.: „Nadchodzi Pippi”. Sztuka dedykowana była dla uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas najmłodszych.

Główną bohaterką była wesoła, rezolutna i sprytna Pippi, postać inspirowana powieścią Astrid Lindgren. Mieszkała sama w ogromnej wilii i czekała na powrót swojego ukochanego taty. Podczas jego nieobecności bawiła się z wieloma przyjaciółmi, ucząc ich nowych słówek w języku angielskim: nazw zwierząt, przyborów szkolnych oraz dni tygodnia. Udało jej się także z pomocą naszych uczniów wyczarować szamana z egzotycznego lasu. Na koniec przeniosła widzów do amerykańskiej szkoły, gdzie nauczyła tańca cza-cza.

Uczniowie spędzili z uroczą dziewczynką miłe i zabawne chwile. Udało im się także poznać nowe słowa w języku angielskim. To spotkanie z pewnością będzie dla wszystkich radosnym wspomnieniem.

Justyna Żelazna

Czytaj więcej: Interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt.: „Nadchodzi Pippi”.