Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Wycieczka do ZOO

Doskonała pogoda, wyborne humory i świetna zabawa to najkrótszy opis wycieczki do Chorzowa.

15 maja dzieci z oddziału przedszkolnego i z klasy pierwszej uczestniczyły w wyjeździe do ZOO w Chorzowie.

Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obserwowali i fotografowali oglądane zwierzęta. Ulubieńcem grupy został paw, wspaniale prezentujący swój królewski ogon i chora żyrafa.

Jednak dopiero zabawa w Parku Linowym wyzwoliła prawdziwe pokłady energii wszystkich uczestników wyjazdu, którzy niezmordowanie pokonywali podniebny tor przeszkód, by po jego przejściu zjechać na linie.

Po wysiłku, doskonałym relaksem okazała się lodowa uczta i polowanie na najciekawszą pamiątkę z wycieczki.

Wszyscy w doskonałych humorach wrócili do szkoły.

Izabela Ławik

Czytaj więcej: Wycieczka do ZOO

Przygoda z robotyką…

W dniach 8 – 9 maja 2018 roku uczniowie klas I – III uczestniczyli w ramach projektu „Innowacyjna szkoła- innowacyjna praca” w dwudniowej wycieczce do Poronina. Dzieci zostały zakwaterowane w ośrodku „Limba”. W pierwszym dniu po przyjeździe i obiedzie dzieci uczestniczyły w czterogodzinnych warsztatach z robotyki, podczas których pod czujnym okiem instruktorów rozwijali swoje umiejętności konstruktywnego myślenia. Po zakończonych i wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na kolację. Niestety pogoda nie pozwoliła nam na zbyt długi spacer, jednak dla uczestników naszej szkoły została zorganizowana. Było wiele radości. Po całym dniu pełnym wrażeń zmęczeni uczniowie udali się do swoich pokoi. W dniu wyjazdu przed śniadaniem pogoda sprzyjała uczestnikom i pozwoliła na krótki spacer wśród pięknych widoków Tatr. Po obfitym śniadaniu, dzieci udały się na dwugodzinne warsztaty z robotyki. Czas upłynął im ciekawie i szybko. Zafascynowani nową wiedzą udali się na obiad i wyruszyli w podróż powrotną. Oczywiście, nie obyło się bez zakupu pamiątek w drodze do domu.

Agnieszka Sobota

Czytaj więcej: Przygoda z robotyką…

Zrozumieć poezję na swój sposób, czyli o szkolnym etapie Konkursu Recytatorskiego

26 kwietnia odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego. W jury zasiedli: pan dyrektor Krzysztof Szczepankieiwcz, pani Anna Osuch i pani Aleksandra Głowacka.

Recytatorzy właśnie tego dnia przedstawili swoją interpretację wcześniej wybranych wierszy. Były więc momenty śmiechu, ale również zadumy. W ilości uczestników prym wiodła klasa VI.

W tym dniu wystąpili: Gabriela Gądek, Kamil Ptak, Kacper Marchajski, Magdalena Szczęśniak, Wiktoria Latacz, Maciej Bomba, Szymon Bomba, Mariusz Kowalczyk, Kamila Pietrzak, Emilia Witek, Aleksandra Bąchor, Krystian Latacz, Klaudia Pluta, Filip Gorgoń, Michał Pasich.

Po obradach jury wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i czekolady, a ci, którzy stanęli na podium dodatkowe książki.

I miejsce zajęła Wiktoria Latacz (opiekun Urszula Latacz)
II miejsce Kacper Marchajski (opiekun Anna Osmęda)
III miejsce Kamil Ptak (opiekun Anna Osmęda).

Wiktoria będzie reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

Życzymy powodzenia.

Urszula Latacz, Anna Osmęda

Czytaj więcej: Zrozumieć poezję na swój sposób, czyli o szkolnym etapie Konkursu Recytatorskiego

Mistrzowie matematyki

W dniach 23 – 27 kwietnia 2018 r. w SP Dłużcu przeprowadzono cykl konkursów matematycznych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi IT. Konkursy odbywały się w  klasach IV - VII przy zaangażowaniu wszystkich uczniów.

W klasie IV uczniowie walczyli o miano Mistrza tabliczki mnożenia i dzielenia, w kl V o tytuł Mistrza ułamków zwykłych, w kl VI współzawodnictwo odbywało się pod hasłem Mistrz ułamków dziesiętnych, a w w klasie VII wyłoniliśmy Mistrza potęgowania i pierwiastkowania. Konkursy miały na celu rozwijanie zdolności matematycznych, zmobilizowanie wszystkich uczniów do powtórzenia przydatnych wiadomości, przybliżenie wybranych działów matematycznych, budzenie nawyku zdrowego współzawodnictwa.

Konkursy przeprowadzone z wykorzystaniem platformy Kahoot! wzbudziły wiele emocji i pozwoliły poczuć smak współzawodnictwa wszystkim uczniom, a przede wszystkim zafundowały każdemu dobra zabawę z matematyką, a jak powszechnie wiadomo najlepiej uczy się przez zabawę. :)

 

Czytaj więcej: Mistrzowie matematyki

Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym

11 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dłużcu obył się Dzień otwarty dla zrekrutowanych na przyszły rok szkolny przedszkolaków.

W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji i zabaw. Rozpoczęliśmy od pomalowania farbami papierowego domku. Udało nam się również wykonać piękne kwiaty wyklejane bibułą- prezenty dla rodziców. Przyszli uczniowie wykazali się ogromną zwinnością i sprawnością fizyczną podczas zabaw ruchowych, ćwiczeń z szarfami i woreczkami gimnastycznymi. Powtórzyliśmy najważniejsze zwroty w języku angielskim i nauczyliśmy się nowej piosenki „One little finger”. Przedszkolakom nie sprawiły kłopotu zajęcia umysłowe oraz ćwiczenia z fiszkami.

W nagrodę za aktywny i liczny udział w dniu otwartym wszyscy zebrani goście wybrali się na szkolny plac zabaw, gdzie uśmiechów i radości było co nie miara.

Na pożegnanie każdy przyszły przedszkolak otrzymał od Pana Dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza pamiątkowe medale „Przedszkolaka na medal” oraz dyplomy. 

Nasze grono pedagogiczne bardzo dziękuje przybyłych gościom za wizytę i z niecierpliwością czeka na bliższe poznanie przedszkolaków w przyszłym roku szkolnym.

Justyna Żelazna

Czytaj więcej: Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym

Konkurs przyrodniczy „Na tropach przyrody”

Uczniowie klasy V i VI wzięli udział w konkursie przyrodniczym „ Na tropach przyrody”.
Pierwszy etap składał się z 30 zadań testowych i stanowił eliminacje do etapu II.
W nim wzięli udział ci uczniowie, którzy uzyskali minimum 80% możliwych do uzyskania punktów.
W tej części uczestnicy zmagali się już z zadaniami otwartymi.
Etap III – pytania były losowane przez uczniów, którzy ustnie na nie odpowiadali na forum klasy.
Najlepsi przyrodnicy to: 

Klasa V
I miejsce – Wiktoria Latacz i Magdalena Szczęśniak
II miejsce – Joanna Pasich
III miejsce – Karolina Żurek

Klasa VI
I miejsce – Emilia Witek
II miejsce – Krystian Latacz
III miejsce – Michał Pasich

Wszystkim uczniom gratuluję uzyskanych wyników oraz doskonałej wiedzy i życzę jeszcze wielu sukcesów.
Renata Opiłka