Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020

Podręczniki do klasy I, II, III, IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie otrzymają w ramach rządowego programu zapewnienia bezpłatnego dostępu do materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych. Jedynie podręczniki do oddziałów przedszkolnych, religii i wychowania do życia w rodzinie nie zapewnia program ministerialny. Rodzice nabywają je we własnym zakresie. W klasach IV-VI szkoły podstawowej lekcje języka niemieckiego są lekcjami dodatkowymi i również do tego przedmiotu podręczniki muszą być zakupione przez rodziców.

Podręczniki do wychowania do życia w rodzinie nie będą wymagane w roku szkolnym 2019/2020.

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020 do zakupu przez rodziców wersja docx

Do oddziału przedszkolnego 5/6-latków prosimy rodziców o zakup jeszcze książki do języka angielskiego. Aktualna wersja książek do zakupu przez rodziców poniżej.

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020 do zakupu przez rodziców wersja 2 docx

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020 wersja pdf

Ósmoklasiści z Dłużca najlepsi w powiecie!

Rok szkolny 2018/2019 był rokiem pełnym wyzwań, wyzwań zupełnie nowych, wśród których dominowało przygotowanie naszych uczniów do dwóch różnych egzaminów. Mamy tutaj na myśli egzamin gimnazjalny  oraz przeprowadzany po raz pierwszy egzamin ósmoklasisty.

Bardzo milo nam poinformować, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu wykazali się niezwykła pracowitością i wspólnie osiągnęli bardzo duży sukces egzaminacyjny.

O tym, że nasi gimnazjaliści piszą dobrze swoje egzaminy świadczy nie tylko tegoroczne II miejsce w gminie z historii i III miejsce w gminie z języka polskiego, ale przede wszystkim dodatni wskaźnik EWD klasyfikujący naszą szkołę jako szkołę sukcesu.

Ale tym razem chcielibyśmy zwrócić uwagę na sukces naszych ósmoklasistów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki z każdej części egzaminu:

Język polski - średnia 78% - I miejsce w Gminie Wolbrom, II miejsce w powiecie olkuskim
Matematyka - średnia 61% - I miejsce w Gminie Wolbrom, I miejsce w powiecie olkuskim
Język angielski - średnia 69% - I miejsce w Gminie Wolbrom.

Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy sukcesów w szkołach średnich, do których jak wiemy dostali się bez problemu.

Gratulujemy również nauczycielom: pani mgr inż. Annie Świerczek-Mól, pani Anecie Osmędzie, pani Dominice Marchaj i pani Urszuli Latacz, bez zaangażowania których ten sukces nie byłby możliwy.

Atmosfera, odpowiednie metody nauczania, dobry kontakt miedzy uczniem a nauczycielem, świetnie wyposażone sale lekcyjne, współpraca, uśmiech, zaangażowanie, pasja… to wszystko oferuje swoim uczniom Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: Ósmoklasiści z Dłużca najlepsi w powiecie!