Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziesięć tysięcy kroków do Jaskini Jasnej

Tyle kroków zrobili uczniowie klasy IV i V uczestnicząc w dniu 24.09.2019 r pod opieką wychowawców p. Anny Świerczek-Mól i p. Agnieszki Koryto w rajdzie pieszym. Celem wycieczki było poznanie walorów turystycznych najbliższej okolicy. Wśród strzegowskich pól pod niewielkim wzgórzem porośniętym drzewami kryje się bardzo ładna i ciekawa jaskinia zwana Jaskinią Jasną. Jest to jedna z największych jaskiń w okolicy, której główną część stanowi obszerna dobrze oświetlona komora. Jej piękno uwieczniliśmy na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

A. Świerczek-Mól, A. Koryto

Czytaj więcej: Dziesięć tysięcy kroków do Jaskini Jasnej

„Zemsta” Aleksandra Fredry w DK Wolbrom

23 września uczniowie klas najstarszych mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Zemsta” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji z Wrocławia. Doskonale przygotowane przedstawienie przypomniało treść lektury klasie 8, która za kilka miesięcy będzie zdawała egzamin oraz wprowadził w treść komedii uczniów klasy 7.

Bardzo dużo emocji wzbudził występ naszego ucznia Piotra Michnikowskiego, który został poproszony na scenę przez Rejenta i zagrał murarza.

Trudny dla młodych czytelników tekst został przedstawiony przez aktorów w sposób sugestywny i w miarę zrozumiały… reszta należeć będzie do nauczyciela – polonisty.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: „Zemsta” Aleksandra Fredry w DK Wolbrom

Pielęgnujemy dorobek Wielkiego Króla czyli Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona obchodzimy w naszej szkole bardzo uroczyście, bo chcemy pielęgnować pamięć o Wielkim Królu, promować ideały, które nasz patron wcielał w życie i ,dzięki którym z sukcesem realizował swoje pasje.

Jan III Sobieski – człowiek wszechstronnie wykształcony, odważny i charyzmatyczny – to wzorzec osobowy dla współczesnych, poszukujących dróg życiowych nastolatków.

Z okazji święta patrona, dzieci i młodzież naszej szkoły otrzymała zaproszenie do udziału w licznych konkursach.

Wiemy, że jeśli dziecko samodzielnie coś wykona, dotknie, zobaczy, czuje się szczęśliwe, a jednocześnie wynosi z tego naukę. Osiągnęliśmy zatem założony cel – nasze wspólne działania dały uczniom satysfakcję i pozwoliły bliżej poznać czasy, w których żył nasz patron król Jan III Sobieski.

Pan dyrektor mgr Krzysztof Szczepankiewicz wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe.
Na Jego ręce składamy w imieniu nagrodzonych serdeczne podziękowania za te upominki, które sprawiły dużo radości obdarowanym.

Konkurs klasowy na najładniejszą gazetkę o tematyce związanej z osobą Króla Jana III Sobieskiego
I miejsce – klasa VI
II miejsce – klasa IV
III miejsce – klasa V

Konkurs klasowy „Sobieski w wierszu i piosence”
I miejsce – klasa VI
II miejsce – klasa VII
III miejsce – klasa IV i V

Czytaj więcej: Pielęgnujemy dorobek Wielkiego Króla czyli Dzień Patrona Szkoły

Zaczynamy rok szkolny 2019/2020 w naszej szkole

Punktualnie o godzinie 9.30 2 września w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, zebrani na sali gimnastycznej odśpiewali hymn narodowy i wysłuchali przemówienia pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza.

Gospodarz naszej szkoły powitał również gości, którzy zaszczycili swoją obecnością tak ważną uroczystość, a byli to: pani poseł Lidia Gądek, ksiądz Andrzej Michniewski, pani dyrektor MOOS Dorota Świerczek, radny pan Czesław Gbyliczek, dyrektor biura poselskiego i radny powiatowy pan Tomasz Bargieł, prezes OSP Dłużec pan Mieczysław Piputa.

Zaproszeni goście złożyli uczniom, ich rodzicom, dyrekcji i gronu pedagogicznemu najlepsze życzenia na nowy rok szkolny.

Następnie uczniowie: Eryk Banyś, Kacper Marchajski, Wiktoria Latacz, Emilia Witek, Filip Dachowski, Karolina Żurek i Magdalena Szczęśniak zaprezentowali przygotowany wspólnie z panią Urszulą Latacz program artystyczny. Upamiętniał on tragiczne wydarzenia sprzed osiemdziesięciu lat oraz zawierał życzenia wszelkiej pomyślności dla całej społeczności szkolnej.

Kolejnym elementem uroczystości było zapoznanie uczniów z ich wychowawcami, a będą to:
oddział przedszkolny 3-4 latki mgr Izabela Ławik
oddział przedszkolny 5-6 latki mgr Lidia Komperda
klasa 1 mgr Anna Osmęda
klasa 2 mgr Justyna Żelazna
klasa 3 mgr Agata Piwowarczyk
klasa 4 mgr inż. Anna Świerczek-Mól
klasa 5 mgr Agnieszka Koryto
klasa 6 mgr Jerzy Zyguła
klasa 7 mgr Renata Opiłka
klasa 8 mgr Urszula Latacz.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na pierwszą w tym roku lekcję wychowawczą, na której omówiono zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Oby ten rok był pełen pasji, uśmiechu, sukcesów, spełnionych marzeń. Powodzenia.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Urszula Latacz

Nowy dziennik elektroniczny w naszej szkole

Szanowni Państwo

Od bieżącego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu funkcjonuje dziennik elektroniczny UONET+ firmy Vulcan.

Aby rodzic ucznia lub uczeń mógł uzyskać dostęp do dziennika elektronicznego powinien podać wychowawcy klasy swój adres e-mail, który jest loginem i służy do zalogowania się do dziennika.

Strona logowania do dziennika elektronicznego https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminawolbrom

Instrukcja pierwszego logowania.

E-dziennik dla rodziców i uczniów - instrukcje

https://www.vulcan.edu.pl/programy/e-dziennik-uonet-87#gotosekcja1631