Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs Plastyczny pt.: „Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej” – rozstrzygnięty! Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny laureatami konkursu!

6 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach odbył się VI finał Konkursu Plastycznego pt.: „Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej”. Honorowy patronat nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego. Na konkurs wpłynęło 335 prac z 26 szkół. Wśród zwycięzców i wyróżnionych po raz kolejny znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii uczniowie klas I-III
I miejsce - Angelika Latacz uczennica kl. I
(opiekun pani Justyna Żelazna)
Wyróżnienie - Hanna Pawłowska  uczennica kl. I (opiekun pani Justyna Żelazna)

W kategorii uczniowie klas IV-VI
I miejsce - Kacper Marchajski – uczeń klasy V (opiekun pani Agata Piwowarczyk)
Wyróżnienie - Zofia Trepka – uczennica klasy IV (opiekun pani Agata Piwowarczyk)

W kategorii uczniowie klas VII-VIII
Wyróżnienie – Aleksandra Bąchor – uczennica klasy VII (opiekun pani Agata Piwowarczyk)

Wszystkim uczestnikom konkursu i laureatom serdecznie gratulujemy.

Agata Piwowarczyk

Czytaj więcej: Konkurs Plastyczny pt.: „Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej” – rozstrzygnięty! Uczniowie naszej...

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 18-20 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Czas spędzony w świątyni był bardzo urozmaicony i wypełniony modlitwą i rozważaniami. Uczniowie w pierwszym i ostatnim dniu rekolekcji spotykali się w kościele na Eucharystii. Tradycją stało się już, że w drugim dniu młodzież miała okazję przystąpić do sakramentu spowiedzi i pogłębić swoją wiarę w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
Dzieci były bardzo aktywne, włączały się do wspólnej modlitwy, śpiewały, i chętnie odpowiadały na zadawane przez księdza rekolekcjonistę pytania.

Były to chwile, w których mogliśmy się  zastanowić nad wartościami ważnym w naszym życiu.

Sporo emocji było też, na zakończenie rekolekcji przy losowaniu osób, które na karteczkach udzieliły poprawnych odpowiedzi na pytania z Pisma Świętego. Wszystkie wręczone nagrody ufundował proboszcz tutejszej parafii ks. Andrzej Michniewski. Dziękujemy także Ojcu rekolekcjoniście za skierowane do nas nauki.

Barbara Rolka

Czytaj więcej: Rekolekcje Wielkopostne

Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej w Dłużcu w V Miejsko-Gminnym Konkursie Języka Niemieckiego „DACHL- Landeskunde”

13. 03. 2019 r. w Zespole Szkół Pod Lasem w Wolbromiu odbył się V Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego „DACHL-Landeskunde.” Wzięło w nim udział 15 uczniów z gmin Wolbrom i Klucze. Uczestnicy konkursu nie tylko rozwinęli swoje umiejętności językowe, ale również poszerzyli wiedzę krajoznawczą o krajach niemieckojęzycznych.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie szkolnym udział wzięli: Angelika Nowak, Katarzyna Janus, Gabriela Gamrat, Natalia Makowska oraz Oskar Świerczek. W etapie finałowym Szkołę Podstawową w Dłużcu reprezentowały Angelika Nowak oraz Gabriela Gamrat.

Angelika Nowak zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Agnieszka Koryto

Czytaj więcej: Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej w Dłużcu w V Miejsko-Gminnym Konkursie Języka Niemieckiego...

Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów 2019

Dnia 22 marca 2019 roku uczniowie klasy 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum pod opieką wychowawców: pani Anny Świerczek-Mól  i pani Renaty Opiłki oraz pana Jerzego Zyguły uczestniczyli w Targach Edukacyjnych - Festiwalu Zawodów w Małopolsce.  Na terenie hali EXPO w Krakowie zostały przygotowane stoiska wystawiennicze, na których wszyscy chętni mogli zapoznać się z ofertami placówek edukacyjnych Małopolski. Była to już siódma edycja, którą odwiedziło blisko 30 tysięcy małopolskich uczniów.

Festiwal Zawodów to – dla gimnazjalistów i ósmoklasistów, stojących przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia – okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół średnich. Uczniowie mogli nie tylko oglądać stoiska, ale również brać udział w warsztatach i pokazach - wszystko po to, by zachęcić absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych do wyboru promującej się szkoły.

Placówki edukacyjne na prezentację swojej oferty znalazły wiele ciekawych sposobów. Na zaaranżowanych stosownie do profilu stoiskach sami uczniowie pokazują, jakie praktyczne umiejętności zdobywają w swojej szkole. Młodzi stolarze na oczach widzów robią meble, ich artystycznie uzdolnieni koledzy je ozdabiają – rzeźbią i malują. Kucharze przygotowują wykwintne potrawy, kelnerzy podają do stołu, krawcy szyją, fryzjerzy czeszą, murarze murują ściany a uczniowie klas mundurowych z dumą prezentują broń. Mechanicy rozbierają i składają silniki aut i motocykli, informatycy prezentują programy komputerowe, mechatronicy i elektronicy sterują maszynami i robotami. Na stoisku poligrafów i specjalistów od mediów na poczekaniu powstają materiały reklamowe i sesje fotograficzne.

Ogrom wrażeń, wiele możliwości bezpośrednich rozmów z przedstawicielami szkół, bogata oferta informacyjna, tego wszystkiego nasi uczniowie mogli doświadczyć.

Wyjazd odbył się dzięki funduszom z projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów 2019

Jerzy Zyguła

Małopolskie Talenty

Rozpoczęła się rekrutacja do programu Małopolskie Talenty

Poniżej dostępne są dokumenty związane z projektem:

Regulamin wsparcia uczniów w ramach projektu Małopolskie Talenty

Regulamin rekrutacji i wsparcia uczniów zdolnych w projekcie

Załącznik nr 1 Instrukcja organizacji i przeprowadzenia testów uzdolnień

Załącznik nr 2 Deklaracja uczestnictwa MCDN

Załącznik nr 3 Zakres przetwarzania danych osobowych

Załącznik nr 1 do Regulaminu rekrutacji i wsparcia uczniów zdolnych w projekcie - Formularz rekrutacyjny do projektu

Załącznik nr 2 do Regulaminu rekrutacji i wsparcia uczniów zdolnych w projekcie - Deklaracja uczestnictwa ucznia/uczennicy w projekcie konkursowym

Załącznik nr 3 do Regulaminu rekrutacji i wsparcia uczniów zdolnych w projekcie - Wykaz wiedzy i umiejętności nabytych przez uczniów w efekcie realizacji programu

Z wizytą u CZERWONYCH BERETÓW

To już piąta wizyta w koszarach elitarnej 6. Brygady Powietrznodesantowej. Po raz pierwszy w „zamierzchłej przeszłości” odwiedziliśmy 10. batalion desantowo-szturmowy, który stacjonował wtedy w miejscowości Rząska pod Krakowem.

Pozostałe wyjazdy prowadziły nas do 16. batalionu powietrznodesantowego, który na co dzień stacjonuje w Krakowie. Remonty głównych ulic Krakowa i związane z tym korki uliczne uniemożliwiły nam udział w oficjalnej części imprezy. Na szczęście zdążyliśmy na tzw. „dynamiczny pokaz wyszkolenia”, w trakcie którego żołnierze po zjechaniu na linach z górnych pięter budynku, wysadzili drzwi stojącego w pobliżu baraku i po krótkiej wymianie ognia odbili zakładnika.

W następnej części wypróbowaliśmy swoje umiejętności strzeleckie, poznaliśmy broń jakiej używają spadochroniarze, sprawdziliśmy się w gaszeniu pożarów sprzętem wojskowej straży pożarnej, a na koniec odbyliśmy trening spadochronowy. W międzyczasie zamaskowani w barwy ochronne skosztowaliśmy wojskowej grochówki. Żegnaliśmy jednostkę „Czerwonych Beretów” z mocnym postanowieniem powrotu w przyszłym roku szkolnym.

Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Z wizytą u CZERWONYCH BERETÓW