Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt „The show must go on” – wdrażamy nowe metody nauczania

Szkoła Podstawowa w Dłużcu od listopada 2018 realizuje projekt  pod tytułem „The show must go on" - rozwijanie umiejętności językowych poprzez teatr. Nauczyciele biorący udział w projekcie właśnie zakończyli pierwszą mobilność, przyszedł czas na wdrażanie nowych metod nauczania. 11 lutego klasa VI wraz z wychowawcą panią Anetą Osmędą przesłała pozdrowienia dla wszystkich uczestników szkolenia w Hiszpanii oraz uczestniczyła w zajęciach dotyczących kreatywności, współpracy i dobrej komunikacji.

Aneta Osmęda

Czytaj więcej: Projekt „The show must go on” – wdrażamy nowe metody nauczania

Rekrutacja uzupełniajaca do projektu Spinka

W dniach od 28 stycznia do 4 lutego 2019 roku zostanie przeprowadzona rekrutacja w ramach Szkolnego Punktu Informacji i Kariery. Uczniowie, którzy dotychczas nie korzystali z zajęć w ramach projektu SPInKa, mają możliwość wzięcia udziału w rekrutacji uzupełniającej.

Szczegółowe informacje można uzyskać u pana Jerzego Zyguły.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są tutaj.

Szkolny Punkt Informacji i Kariery - SPInKa

Zał. 1 - Formularz zgłoszeniowy z dnia 17.08.2018 - aktualizacja

Zał. 2 - Lista uczestników zajęć SPInKa

Zał. 3 - Deklaracja (oświadczenie) o uczestnictwie w projekcie

Zał. 4 - Oświadczenie uczestnika projektu - 25.05.2018

Zał. 5 - Zakres danych osobowych - 17.08.2018 - aktualizacja

Zał. 6 - Informacja o zakresie danych osobowych przetwarzanych w CSTSL 2014 - 17.08.2018 - aktualizacja

 

 

Miłość, nadzieja, druga szansa… czyli o III miejscu naszych uczniów w Miejsko-Gminnym Przeglądzie Grup Jasełkowych

9 stycznia po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować szerszej publiczności przedstawienie jasełkowe pt. „Miłość, nadzieja, druga szansa”. Scenariusz i pomysł realizacyjny autorstwa pani Urszuli Latacz, wsparły swoją nieocenioną pomocą panie Renata Opiłka i Anna Osmęda.

Zebrani na sali Domu Kultury w Wolbromiu mogli obejrzeć część pierwszą prezentującą tradycyjne jasełka oraz część drugą… uwspółcześnioną wersję tego, że miłość zwycięża wszystko, matka jest w stanie poświęcić się bezgranicznie dla dziecka oraz, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Swoje role wspaniale odegrali wszyscy uczniowie, którym gratulujemy zajęcia III miejsca w Miejsko-Gminnym Przeglądzie Grup Jasełkowych.

Nasi cudowni aktorzy i realizatorzy przedsięwzięcia teatralnego to:Anioł- Emilia Witek
Maryja - Sandra Palacz
Józef - Karol Graca
Aniołowie: Wiktoria Latacz, Aleksandra Bąchor, Karolina Żurek
Pasterze: Michał Pasich, Szymon Bomba, Maciej Bomba, Filip Gorgoń, Michał Haberka
Królowie: Piotr Kieca, Jan Żaczkowski, Karol Krężel
Diabeł: Krystian Latacz
Jagna: Magdalena Szczęśniak
Herod: Jakub Banasiewicz
Żołnierze: Eryk Banyś i Sebastian Wydymus
Matka: Zuzanna Rams
Ojciec: Daniel Knap
Dzieci: Julita Gawron, Amelia Latacz, Wiktoria Ziółkowska, Justyna Szota, Ewa Konieczna, Dominika Janosik
Lekarz: Katarzyna Janus
Diabeł: Artur Kołodziej
Gra na gitarze: Szymon Mędrek i Katarzyna Janus
Gran na skrzypcach i śpiew: Zofia Trepka
Śpiew: Nikola Tabor, Wiktoria Ziółkowska, Kamila Pietrzak, Natalia Kuś, Joanna Pasich, Wiktoria Barczyk, Emilia Szota, Magdalena Krzysztoforska, Maja Pacia, Maja Grabowska, Gabriela Kuźniak

Ekipa techniczna: Filip Kiwior, Kacper Gorgoń, Grzegorz Płowiec, Piotr Michnikowski, Kamil Imiołek, Kacper Latacz, Radosław Dybkowski, Mariusz Kowalczyk, Mateusz Kowal

Aż 51 uczniów naszej szkoły wzięło udział w przedstawieniu jako nauczyciel i reżyser jestem z Was dumna, że każdego dnia odkrywam na nowo z jakimi wspaniałymi ludźmi przyszło mi pracować. Dziękuję i gratuluję!!!

Urszula Latacz, Renata Opiłka, Anna Osmęda

Czytaj więcej: Miłość, nadzieja, druga szansa… czyli o III miejscu naszych uczniów w Miejsko-Gminnym Przeglądzie...

Jasełka dla rodziców, czyli tradycyjne zakończenie I okresu roku szkolnego

Tradycją w naszej szkole stało się spotkanie z rodzicami, które kończy półroczne zmagania naszych uczniów w zdobywaniu wiedzy. I właśnie z ową tradycją powiązane jest zaprezentowanie przedstawienia jasełkowego.

Tak stało się i tym razem, na sali zebrali się nie tylko rodzice, ale i nasi absolwenci, którzy ze wzruszeniem obejrzeli „Miłość, nadzieję i drugą szansę”.

Nad przebiegiem przedstawienia czuwały, panie, które przyczyniły się do jego realizacji , czyli: Urszula Latacz, Renata Opiłka i Anna Osmęda.

Refleksyjnie pożegnaliśmy kolejne miesiące nauki, przed nami nowe wyzwania, ale to już po zasłużonym feryjnym odpoczynku.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Jasełka dla rodziców

Urszula Latacz

Uczniowie naszej szkoły laureatami Gminnego Konkursu Plastycznego pt.: „Betlejem jest w nas”

18.12.2018 r. w Szkole Podstawowej w Chełmie odbył się finał Gminnego Konkursu Plastycznego pt.: „Betlejem jest w nas”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Posłanka na Sejm RP pani Lidia Gądek i Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik. Jego celem było kształcenie świadomości plastycznej w zakresie symboliki chrześcijańskiej, rozwijanie kreatywności uczniów, jak również posługiwanie się w tworzeniu prac plastycznych środkami komunikacji niewerbalnej. Na konkurs wpłynęły prace przygotowane przez uczniów szkół należących do gminy Wolbrom. Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców wśród których, znaleźli się już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły.

W kategorii klasy I-III
I miejsce zajęła uczennica klasy I Julia Grojec (opiekun pani Justyna Żelazna)

W kategorii klasy IV-VIII  
I miejsce zajął – Kacper Marchajski klasa V (opiekun pani Agata Piwowarczyk)
II miejsce zajęła – Magdalena Kiwior klasa VIII (opiekun pani Agata Piwowarczyk)
III miejsce zajęła – Martyna Pawłowska klasa V (opiekun pani Agata Piwowarczyk)

Obecny na finale konkursu Pan Dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz i nauczyciel plastyki pani Agata Piwowarczyk, pogratulowali naszym laureatom sukcesów i godnego reprezentowania szkoły.

Agata Piwowarczyk

Czytaj więcej: Uczniowie naszej szkoły laureatami Gminnego Konkursu Plastycznego pt.: „Betlejem jest w nas”

Sukces Katarzyny i Kamila w konkursie literackim

Jeszcze w roku 2018 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu ogłosił w ramach projektu „Niepodległość ojczyzny a moja historia – tworzymy patriotyczny kalendarz” konkurs poetycki i plastyczny.

Wzięli w nim udział nasi uczniowie i miło nam jest poinformować, że znaleźli się oni w gronie laureatów, a ich wiersze zostały opublikowane w patriotycznym kalendarzu.

Praca Kamila Ptaka (opiekun pani Anna Osmęda) umieszczona została na kartce z miesiąca marca, a wiersz Katarzyny Janus (opiekun Urszula Latacz) ozdabia kartkę z września.

Gratulujemy naszym uczniom kolejnego sukcesu w konkursie gminnym. Życzymy powodzenia w tworzeniu tego co najpiękniejsze – czyli poezji.

Urszula Latacz, Anna Osmęda

Czytaj więcej: Sukces Katarzyny i Kamila w konkursie literackim