Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pielęgnujemy dorobek Wielkiego Króla czyli Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona obchodzimy w naszej szkole bardzo uroczyście, bo chcemy pielęgnować pamięć o Wielkim Królu, promować ideały, które nasz patron wcielał w życie i ,dzięki którym z sukcesem realizował swoje pasje.

Jan III Sobieski – człowiek wszechstronnie wykształcony, odważny i charyzmatyczny – to wzorzec osobowy dla współczesnych, poszukujących dróg życiowych nastolatków.

Z okazji święta patrona, dzieci i młodzież naszej szkoły otrzymała zaproszenie do udziału w licznych konkursach.

Wiemy, że jeśli dziecko samodzielnie coś wykona, dotknie, zobaczy, czuje się szczęśliwe, a jednocześnie wynosi z tego naukę. Osiągnęliśmy zatem założony cel – nasze wspólne działania dały uczniom satysfakcję i pozwoliły bliżej poznać czasy, w których żył nasz patron król Jan III Sobieski.

Pan dyrektor mgr Krzysztof Szczepankiewicz wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe.
Na Jego ręce składamy w imieniu nagrodzonych serdeczne podziękowania za te upominki, które sprawiły dużo radości obdarowanym.

Konkurs klasowy na najładniejszą gazetkę o tematyce związanej z osobą Króla Jana III Sobieskiego
I miejsce – klasa VI
II miejsce – klasa IV
III miejsce – klasa V

Konkurs klasowy „Sobieski w wierszu i piosence”
I miejsce – klasa VI
II miejsce – klasa VII
III miejsce – klasa IV i V

Czytaj więcej: Pielęgnujemy dorobek Wielkiego Króla czyli Dzień Patrona Szkoły

Nowy dziennik elektroniczny w naszej szkole

Szanowni Państwo

Od bieżącego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu funkcjonuje dziennik elektroniczny UONET+ firmy Vulcan.

Aby rodzic ucznia lub uczeń mógł uzyskać dostęp do dziennika elektronicznego powinien podać wychowawcy klasy swój adres e-mail, który jest loginem i służy do zalogowania się do dziennika.

Strona logowania do dziennika elektronicznego https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminawolbrom

Instrukcja pierwszego logowania.

E-dziennik dla rodziców i uczniów - instrukcje

https://www.vulcan.edu.pl/programy/e-dziennik-uonet-87#gotosekcja1631

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020

Podręczniki do klasy I, II, III, IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie otrzymają w ramach rządowego programu zapewnienia bezpłatnego dostępu do materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych. Jedynie podręczniki do oddziałów przedszkolnych, religii i wychowania do życia w rodzinie nie zapewnia program ministerialny. Rodzice nabywają je we własnym zakresie. W klasach IV-VI szkoły podstawowej lekcje języka niemieckiego są lekcjami dodatkowymi i również do tego przedmiotu podręczniki muszą być zakupione przez rodziców.

Podręczniki do wychowania do życia w rodzinie nie będą wymagane w roku szkolnym 2019/2020.

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020 do zakupu przez rodziców wersja docx

Do oddziału przedszkolnego 5/6-latków prosimy rodziców o zakup jeszcze książki do języka angielskiego. Aktualna wersja książek do zakupu przez rodziców poniżej.

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020 do zakupu przez rodziców wersja 2 docx

Szkolny zestaw podręczników 2019/2020 wersja pdf

Zaczynamy rok szkolny 2019/2020 w naszej szkole

Punktualnie o godzinie 9.30 2 września w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, zebrani na sali gimnastycznej odśpiewali hymn narodowy i wysłuchali przemówienia pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza.

Gospodarz naszej szkoły powitał również gości, którzy zaszczycili swoją obecnością tak ważną uroczystość, a byli to: pani poseł Lidia Gądek, ksiądz Andrzej Michniewski, pani dyrektor MOOS Dorota Świerczek, radny pan Czesław Gbyliczek, dyrektor biura poselskiego i radny powiatowy pan Tomasz Bargieł, prezes OSP Dłużec pan Mieczysław Piputa.

Zaproszeni goście złożyli uczniom, ich rodzicom, dyrekcji i gronu pedagogicznemu najlepsze życzenia na nowy rok szkolny.

Następnie uczniowie: Eryk Banyś, Kacper Marchajski, Wiktoria Latacz, Emilia Witek, Filip Dachowski, Karolina Żurek i Magdalena Szczęśniak zaprezentowali przygotowany wspólnie z panią Urszulą Latacz program artystyczny. Upamiętniał on tragiczne wydarzenia sprzed osiemdziesięciu lat oraz zawierał życzenia wszelkiej pomyślności dla całej społeczności szkolnej.

Kolejnym elementem uroczystości było zapoznanie uczniów z ich wychowawcami, a będą to:
oddział przedszkolny 3-4 latki mgr Izabela Ławik
oddział przedszkolny 5-6 latki mgr Lidia Komperda
klasa 1 mgr Anna Osmęda
klasa 2 mgr Justyna Żelazna
klasa 3 mgr Agata Piwowarczyk
klasa 4 mgr inż. Anna Świerczek-Mól
klasa 5 mgr Agnieszka Koryto
klasa 6 mgr Jerzy Zyguła
klasa 7 mgr Renata Opiłka
klasa 8 mgr Urszula Latacz.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na pierwszą w tym roku lekcję wychowawczą, na której omówiono zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Oby ten rok był pełen pasji, uśmiechu, sukcesów, spełnionych marzeń. Powodzenia.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Urszula Latacz