Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu

Szanowni Rodzice!

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu na rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się 1 marca 2021 roku.

Do oddziału przedszkolnego rekrutacja odbywa się elektronicznie poprzez stronę

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Gminie Wolbrom

Do klasy pierwszej rekrutacja odbywa się tylko w wersji papierowej.

 Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w Strefa Rodzica -> Rekrutacja 2021/2022

Zwycięstwo Kacpra

W bieżącym roku szkolnym, tradycyjny gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej „WYŚPIEWANA NIEPODLEGŁOŚĆ”, organizowany przez Szkołę Podstawową w Wierzchowisku został przeprowadzony w innej formule. Uczestnicy wybierali piosenkę z proponowanej przez organizatorów listy i nagrywali ją w formie pliku video według własnego pomysłu scenograficznego i aranżacyjnego. Uczeń naszej szkoły Kacper Marchajski z klasy VII wysoko postawił poprzeczkę wybierając trudny wokalnie utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Brawurowo zaśpiewana piosenka znalazła uznanie komisji sędziowskiej. Kacper został laureatem konkursu zdobywając I miejsce! Brawo. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że obowiązki organizacji imprezy wzięły na siebie nauczycielki SP Wierzchowisko panie Barbara Kałwa i Barbara Szybalska.

Stanisław Osmenda

Nietypowe, zdalne świętowanie

9 listopada podczas zdalnej lekcji wychowawczej uczniowie klasy IV rozmawiali z p. Urszulą o powodach świętowania 11 listopada. Wyrazili tęsknotę za akademiami i apelami w szkole. Niestety obecna sytuacja sprawiła, że uczniowie mogli świętować tylko przy komputerze oraz wykonując piękne kotyliony. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami naszych czwartoklasistów, którzy w ten sposób okazali swoje przywiązanie do Ojczyzny.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: Nietypowe, zdalne świętowanie

Organizacja nauki w szkołach i placówkach po feriach

Informuję, że zgodnie z decyzją Rządu RP, od 18 stycznia 2021 roku wznowione zostają zajęcia w formie stacjonarnej dla uczniów klas I-III.
1. Zajęcia w klasach I-III odbywać się będą zgodnie o obowiązującym planem lekcji dla danej klasy.
2. Zajęcia prowadzone będą zgodnie z obowiązującymi w Szkole Podstawowej w Dłużcu procedurami bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19.
3. Od 18-01-2021 r. realizowane będą dowozy i odwozy uczniów, zgodnie z harmonogramem z przed nauczania zdalnego.
5. W klasach 4, 5, 6, 7 i 8 szkoły podstawowej nauczanie nadal realizowane będzie przy pomocy metod i technik kształcenia na odległość - nauczanie zdalne.
6. Oddziały przedszkolne funkcjonują na dotychczasowych zasadach z zachowaniem wszelkich wymaganych procedur bezpieczeństwa.

Proszę na bieżąco monitorować dziennik elektroniczny oraz stronę internetową szkoły, gdzie będą Państwo informowani o wszelkich zmianach istotnych dla funkcjonowania szkoły.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu
Krzysztof Szczepankiewicz

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

W związku z wprowadzonym przez Premiera RP czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkół w klasach I-III i IV-VIII Szkoły Podstawowej w Dłużcu kształcenie odbywać się będzie z zastosowaniem metod i technik kształcenia na odległość od dnia 9 listopada do 29 listopada 2020 roku. Oddziały przedszkolne odbywają zajęcia tak jak dotychczas w formie stacjonarnej w budynku szkoły z zachowaniem dotychczasowych procedur bezpieczeństwa.

Dzieci zapisane na świetlicę przedszkolną również mogą na nią uczęszczać. Natomiast w dniach 9-13 listopada nie będą wydawane posiłki. Dlatego należy dzieciom zapewnić wyżywienie we własnym zakresie.

Obowiązuje dotychczasowy harmonogram dowozów i odwozów.

Dyrektor szkoły:  Krzysztof Szczepankiewicz

Godziny pracy bibioteki szkolnej

Drodzy Uczniowie

Od dnia 30 listopada 2020 roku biblioteka szkolna wznawia swoją działalność.

Godziny pracy biblioteki:

PONIEDZIAŁEK       od 8:30 do 12:30
ŚRODA                 od 11:30 do 13.00
PIĄTEK                od 11:30 do 13.00