Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczennica naszej szkoły laureatką VII Miejsko-Gminnego Konkursu Języka Niemieckiego

Angelika Nowak zajęła III miejsce w VII Miejsko-Gminnym Konkursie Języków Obcych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom dla uczniów klas VII-VII Szkoły Podstawowej oraz klas III oddziałów gimnazjalnych gminy Wolbrom. Organizatorami konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Wolbromiu. Do konkursu z języka niemieckiego przystąpili uczniowie z pięciu szkół z gminy Wolbrom. Z naszej szkoły zakwalifikowały się trzy uczennice: Angelika Nowak kl. III gimnazjum, Katarzyna Janus III gimnazjum (zajęła V miejsce) i Gabriela Gamrat kl. VIII.

Serdeczne gratulacje!!!

Agnieszka Koryto

Wicie 2019 - nasi uczniowie na Zielonej Szkole

1 czerwca… akurat w Dniu Dziecka 33 uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu wyruszyło w podróż życia nad morze, do miejscowości Wicie pod opieką pań: Agnieszki Koryto, Urszuli Latacz i Barbary Rolki.

Zielona Szkoła trwała 11 dni. W tym czasie zintegrowaliśmy się, poznaliśmy ciekawe miejsca,  zawody, zyskaliśmy piękną opaleniznę oraz świetnie się bawiliśmy.

Na początku przywitaliśmy się z morzem i kamienistą plażą. Następnego dnia wyruszyliśmy w podróż do Darłówka, skąd popłynęliśmy tramwajem wodnym do Darłowa. Mogliśmy poznać historię książąt pomorskich, odwiedzić salę tortur. Kolejnym  punktem zwiedzania był stary, gotycki kościół, w którym znajdowały się sarkofagi ze szczątkami książąt pomorskich.

W kolejnych dniach odwiedziliśmy Aquapark w Jarosławcu, gdzie szaleństwom wodnym nie było końca. Mogliśmy również poznać ciekawy zawód rybaka, o którym opowiedział nam pan Leszek pływający na jednostce DAR-14. Dowiedzieliśmy się jakie ryby są poławiane w Morzu Bałtyckim, jak groźne potrafi być morze i ile radości daje praca w tym miejscu.

Po tej pouczającej lekcji udaliśmy się do Muzeum Bursztynu, gdzie poznaliśmy historię Morza Bałtyckiego, sposoby poławiania bursztynu, jego rodzaje, ceny…

Ostatnim punktem programu była wizyta na klifie oraz spotkanie przy latarni morskiej w Jarosławcu.

Czytaj więcej: Wicie 2019 - nasi uczniowie na Zielonej Szkole

Z wizytą na wystawie z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Dnia 28 maja 2019 roku uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej pod opieką pani Renaty Opiłki i pana Jerzego Zyguły mieli okazję udać się do Zespołu Szkół w Wolbromiu gdzie gościła mobilna wystawa „Naukobus” z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Na sali gimnastycznej przygotowane były interaktywne stanowiska, na których nasi uczniowie mieli okazję poprzez samodzielnie działania odkrywać tajniki zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Aktywny udział pozwalał na eksperymentowanie, rozwiązywanie zadań, poszukiwanie wyjaśnień obserwowanych przez uczniów doświadczeń. Nie zabrakło uśmiechu i dobrej zabawy.

W drugiej części wizyty nasi uczniowie mogli zobaczyć pokazy doświadczeń i eksponatów, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół. W trakcie zwiedzania oglądali przygotowane wystawy, szybko nawiązali „naukowe” relacje włączając się w swobodne eksperymentowanie. Rozbudzone zainteresowanie powodowało zadawanie dociekliwych pytań celem zrozumienia obserwowanych zjawisk, a przy okazji pozwalało nawiązywać koleżeńskie relacje z rówieśnikami.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Z wizytą na wystawie z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Jerzy Zyguła

„Ostatni raz z moją klasą…”

W dniu 10 czerwca 2019 r. klasy VIII i IIIa gimnazjum wraz z opiekunami p. Beatą Jajkiewicz-Stefańską i p. Anną Świerczek-Mól wzięły udział w ostatniej wspólnej wycieczce. Odwiedziliśmy Park Rozrywki w Zatorze „Energylandia”.

Na 26 hektarach powierzchni zgromadzono wszelkiego rodzaju karuzele, roller coastery, sceny widowiskowe... trudno nawet wymienić i policzyć.

Ponieważ słońce  uparło się grzać całą swoją mocą oprócz najwyższego i najszybszego roller coastera Hyperiona równie chętnie odwiedzaliśmy wszelkiego rodzaju wodne atrakcje Water Parku (chłopcy), łodzie sunące z wysokości wprost do wodnego zbiornika (dziewczęta) oraz porozstawiane wszędzie kurtyny wodne (nauczycielki).

Pędząc z zawrotną prędkością w górę czy w dół, obracając się wokół własnej osi, zwisając głową ku ziemi mogliśmy oglądać świat z zupełnie innej perspektywy (pod warunkiem oczywiście, że zdołaliśmy otworzyć oczy ;)).

Więc, gdy przyjdzie czasem zły dzień po prostu wyciągnijcie z pamięci ten słoneczny beztroski czas spędzony na wspólnej zabawie, wtedy uśmiech na pewno znów zagości na Waszych twarzach.

Anna Świerczek-Mól

Czytaj więcej: „Ostatni raz z moją klasą…”

Dzień Dziecka

Jak co roku 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. W naszych oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy ten dzień w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku. Piękna pogoda pozwoliła, aby nasze obchody odbyły się na szkolnym placu zabaw. Dzieci z grupy „Motylki” oraz „Misie” przeniosły się do Zaczarowanej Krainy, gdzie królowały bańki mydlane, uśmiech i dobra zabawa.

Atrakcje oraz program artystyczny zagwarantowała grupa artystyczna „Ochy i achy” z Olkusza. Dzieci uczestniczyły w zabawach z chustą Klanzy, tunelem, bańkami mydlanymi. Brały udział w następujących konkursach: wyścigi samochodzików, łowienie rybek, chodzenie na szczudłach. Artyści przedstawili również pokaz baniek mydlanych różnych wielkości. Główną atrakcją dla najmłodszych był zamek dmuchany.

Dla każdego uczestnika przygotowany został słodki poczęstunek. Mimo, że ten dzień szybko się skończył, mamy nadzieję, że wspomnienia na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Aleksandra Gromadowska
Agnieszka Sobota

Czytaj więcej: Dzień Dziecka

Sukces Ewy Koniecznej w konkursie filmowym "Jakie znasz zawody?"

Dnia 10 czerwca 2019 roku odbyło się wręczenie nagrody dla Ewy Koniecznej uczennicy klasy trzeciej gimnazjum za zajęcie II miejsca w etapie regionalnym ogólnopolskiego konkursu „Jakie znasz zawody?”.  Pomysłodawcą i organizatorem jest Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie, a realizatorem Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy ze szczególnym uwzględnieniem zawodów rzemieślniczych.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Wolbromiu. Ewa otrzymała nagrodę z rąk zastępcy prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości pana Tadeusza Dąbrowskiego.

Zadaniem konkursowym było stworzenie krótkiego filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego. Dzięki uprzejmości pana Leszka Sosnowskiego właściciela zakładu fotograficznego w Wolbromiu Ewa nakręciła film dotyczący pracy fotografa.

Gratulujemy sukcesu i ciekawej przygody filmowej.

Jerzy Zyguła

Czytaj więcej: Sukces Ewy Koniecznej w konkursie filmowym "Jakie znasz zawody?"