Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasza szkoła od września dołączy ponownie do #SuperKoderów!

Udało się! Będziemy #SuperKoderami. Od września ruszamy z zajęciami, @Fundacja Orange pomoże nam uczyć się programowania. Będziemy realizować ścieżkę „Konstruktorzy gier”. Zaprzęgniemy roboty do roboty! W ramach tej ścieżki tematycznej uczniowie poznają zestaw LOFI Robot CODEBOX oraz tajniki programowania w środowisku Arduino IDE. Podczas 14 lekcji poznają poszczególne elementy zestawu oraz zaprojektują i zrealizują dwie gry.

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów i zajęciach dodatkowych uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

Nie możemy się doczekać!

Zofia Trepka i Kamil Ptak laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”

Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w kraju odbył się Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”.

Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa nr 21 im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu, natomiast współorganizatorami: 21. Brygada Strzelców Podhalańskich  im. gen. Mieczysława Boruty - Spiechowicza z Rzeszowa, 1. Regionalny Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania Kraków – Balice im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego, Aeroklub Nowy Targ, Aeroklub Podhalański Nowy Sącz.

Patronat nad konkursem objęli:

Tomasz Grodzki Marszałek Senatu RP, Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej, Anna Paluch Poseł RP, Arkadiusz Mularczyk Poseł RP, Andrzej Gut-Mostowy Poseł RP, Jan Duda Poseł RP, Jan Hamerski Senator RP, Ryszard Legutko Poseł PE, Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty, kpt. inż. Jan Jastrzębski Dziekan Korpusu Oficerów Zawodowych Wojsk Lądowych, Józef Guzdek Biskup Polowy Wojska Polskiego, Andrzej Jeż Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Piotr Duda Przewodniczący NSZZ Solidarność, Barbara Ziółkowska-Tarkowska, prof. dr hab. Janina Marciak-Kozłowska, dr n. med. Alicja Moszczyńska-Kowalska, Ludomir Handzel Prezydent Miasta Nowego Sącza.

Patronat edukacyjny sprawował Instytut Pamięci Narodowej. Partnerami konkursu zostali Wydawnictwo Buk z Białegostoku, Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii, Patronat medialny przypadł TVP3 Kraków.

Patronat Narodowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Konkurs miał na celu upamiętnienie: postaci św. Jana Pawła II jednego z najwybitniejszych  Polaków, gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego jednego z najwybitniejszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię, ks. prałata Bernardyna Dziedziaka - Niezłomnego kapłana diecezji tarnowskiej.

Naszą szkołę reprezentowali:
Zofia Trepka
Kamil Ptak
Aleksandra Bąchor
Krystian Latacz
Kamila Pietrzak

Prace Zofii Trepki i Kamila Ptaka znalazły uznanie jury i zostali oni laureatami tego konkursu.

Czytaj więcej: Zofia Trepka i Kamil Ptak laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos...

FORUM MŁODYCH TALENTÓW DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

Szanowni Państwo
Biuro Merytoryczne projektu Małopolskie Talenty po stronie MCDN zaplanowało realizację Forum Młodych Talentów dla uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w zajęciach w Centrach Wsparcia Uczniów Zdolnych oraz dla ich nauczycieli.

Wydarzenie odbędzie się  22 i 23 czerwca 2020r. w godz. 13.00 – 15.30  i ze względu na bezpieczeństwo uczniów w obecnej sytuacji epidemicznej, zostanie przeprowadzone z formie zdalnej.

Celem Forum jest umożliwienie uczniom kontaktu z inspirującymi osobami, które osiągnęły sukces w młodym wieku, promowanie osiągnięć uczniów zdolnych i ich nauczycieli oraz zwiększenie motywacji uczniów do rozwijania i pogłębiania zainteresowań z zakresu kompetencji kluczowych. Forum stanowi też podsumowanie pracy CWUZ w mijającym roku szkolnym. Zostaną na nim oficjalnie ogłoszone wyniki konkursu na projekt edukacyjny, dlatego szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału w Forum uczestników konkursu.

Każdy uczeń, który chce uczestniczyć  w Forum musi wypełnić indywidualne zgłoszenie, którego wzór jest dostępny w  załączniku. Formularz zgłoszenia ucznia podpisany przez rodzica/prawnego opiekuna należy dostarczyć do macierzystej szkoły lub do Miejskiego Ośrodka Obsługi szkół w Wolbromiu ul. Krakowska 1 pok. 214. Podpisany formularz można również dostarczyć drogą elektroniczną w formie skanu lub czytelnego zdjęcia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TERMIN złożenia formularza: do 9 czerwca 2020

Nauczyciele biorący udział w zajęciach CWUZ zostaną poinformowani  o możliwości udziału w Forum drogą elektroniczną bezpośrednio przez MCDN.

Forum zostanie przeprowadzone online z wykorzystaniem platformy Teams, formularze zgłoszeniowe z adresami mailowymi są konieczne, aby wysłać wszystkim uczniom zaproszenie wraz z linkiem, umożliwiającym wejście na platformę.   

Formularz do pobrania Formularz zgłoszenia ucznia na FMT-1.docx

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu zapraszają uczniów po odbiór świadectw w dniu 26.06.2020 (piątek).

Oddziały Przedszkolne i klasa I o godzinie 9.00;
Klasy II, III i IV o godzinie 10.00;
Klasy V, VI, VII i VIII o godzinie 11.00.

Ze względu na wytyczne GIS uczniowie przychodzą w maseczkach i przynoszą wypełnione przez rodziców oświadczenie (w załączniku). Szkoła nie zapewnia dowozu.

Na teren szkoły wchodzą tylko uczniowie, rodzice pozostają przed budynkiem.

Odbiór świadectw możliwy jest również w indywidualnie wyznaczonym terminie (ustalonym telefonicznie), w sekretariacie szkoły (oprócz klasy III i VIII, czyli uczniów kończących etap edukacyjny i szkołę).

Do pobrania Oświadczenie

DRODZY UCZNIOWIE!

Zbliża się zakończenie roku szkolnego, czas więc oddawać książki i podręczniki do biblioteki. Ze względu na sytuację epidemiczną przynoście od razu całe komplety podręczników i wypożyczone lektury. Uczniowie klas I-III przynoszą 3 i 4 część elementarza i podręcznik do języka angielskiego.

Harmonogram pracy biblioteki

4 i 5 czerwca 2020          8.30-12.00

8 i 9 czerwca 2020          8.30-11. 30

10 czerwca 2020             11.30-12.30

15 czerwca 2020             8.30-12.30

17 czerwca 2020            11.30-12.30

19 czerwca 2020            8.30-10.30

Od 22 do 25 czerwca 2020    8.30-12.30 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA - WAŻNE

1. W bibliotece oprócz bibliotekarza może przebywać tylko jeden czytelnik w maseczce lub innym zabezpieczeniu zakrywającym usta i nos.

2. Pozostali czytelnicy powinni czekać na korytarzu w odległości 2 metrów od siebie.

Proszę o stosowanie się do podanych zasad.

Każdy uczeń jest dodatkowo zobowiązany do oddania klucza do szafki pani woźnej Marzenie Pipucie.

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła +
w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”