- Szczegóły
-
Kategoria: Aktualności - szkoła
-
Opublikowano: niedziela, 03 listopad 2019 17:27
-
Odsłony: 198
21 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. W tej uroczystości wzięli udział:
- Pani Poseł na Sejm Lidia Gądek,
- Pan Piotr Zapart przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu,
- Pani dyrektor Dorota Świerczek,
- Ksiądz proboszcz Parafii Pw. Św. Mikołaja w Dłużcu Andrzej Michniewski,
- Pielęgniarka szkolna pani Beata Wypasek,
- Przewodnicząca Rady Rodziców pani Żaneta Zielnik-Kyć,
oraz nauczyciele i rodzice uczniów klasy I.
Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od powitania gości oraz przemówień tychże osób.
Życzyli oni przejętym pierwszoklasistom, by zdobywanie wiedzy przychodziło im z łatwością, a każdy szkolny dzień wypełniony był tylko radosnymi chwilami.
Następnie zebrani na sali mogli podziwiać program artystyczny, przygotowany przez wychowawcę klasy I panią Annę Osmędę. Uroczystość poprowadziła pani Urszula Latacz.
Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie sobie poradziły. Z przejęciem recytowały wiersze, głośno i wyraźnie śpiewały piosenki, za co publiczność nagrodziła ich dużymi brawami.
Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści obiecali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, godnie reprezentować imię naszej szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczyciel.
Po złożeniu ślubowania zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz i ubrany w strój szlachecki Pan Piotr Zapart. Pierwszoklasiści złożyli również odciski palców w kronice szkoły.
Pamiątkowe dyplomy oraz prezenty uczniom wręczył Pan Dyrektor oraz wychowawca klasy. Natomiast rodzice podarowali dzieciom ,,rogi obfitości”, a przewodnicząca Rady Rodziców pani Żaneta Zielnik-Kyć na ich szyi zawiesiła piękny medal.
Na zakończenie uroczystości szczególnie wzruszająca okazała się przemowa pani Katarzyny Kantak, która w tym ważnym dniu reprezentowała rodziców uczniów klasy I. Podziękowała wychowawcy klasy za przygotowanie ślubowania oraz Panu Dyrektorowi za serce i wysiłek, który wkłada w wykonywanie trudnej oraz odpowiedzialnej pracy na rzecz szkoły.
Po zakończeniu akademii uczniowie i rodzice pozowali do pamiątkowych zdjęć. Potem udali się na słodki poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.
Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
Anna Osmęda
- Szczegóły
-
Kategoria: Aktualności - szkoła
-
Opublikowano: środa, 13 listopad 2019 19:24
-
Odsłony: 191
Dyrektor szkoły Krzysztof Szczepankiewicz, Agnieszka Koryto i Anna Świerczek-Mól wzięli udział w kursie „English Language Development”. Organizatorem kursu była szkoła językowa The Link School of English w miejscowości Swieqi na Malcie. Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Zagraniczna Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej”, którego celem było podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry oświatowej. Kurs finansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Zajęcia odbywały się w małych, międzynarodowych grupach. Uczestnicy doskonalili przede wszystkim umiejętność konwersacji w języku angielskim. Dzięki temu przełamali barierę językową oraz opanowali go na poziomie, który ułatwiał porozumiewanie się zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jak i zawodowej. Nawiązali nowe znajomości z pozostałymi członkami kursu pochodzącymi z Japonii, Kolumbii, Włoch oraz Turcji. Mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, ponieważ na zakończenie pisali test sprawdzający, aby uzyskać certyfikat ukończenia kursu. Wszyscy uczestnicy zdali go pozytywnie. Dodatkowym atutem kursu na Malcie było funkcjonowanie przez całą dobę w środowisku i społeczności anglojęzycznej. Codzienne zakupy, rozmowy z mieszkańcami wyspy to doskonały trening, który pozwolił wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Ponadto brak bariery językowej sprawia, że człowiek staje się odważny i otwarty na nową kulturę. Poznaje ją, zwiedzając miejsca nierozerwalnie związane z historią danego kraju. Uczestnikom kursu udało się podziwiać piękno miast: La Valetta, Mdina, Marsaxlokk a także wysp Gozo oraz Comino.
Czytaj więcej: „Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Dłużcu uczestnikami kursu na Malcie”