Ułatwienia dostępu

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kamil Ptak wyróżniony w konkursie literackim

Po raz pierwszy w tym roku Zespół Szkół w Gołaczewach zorganizował bardzo ciekawy konkurs plastyczno-literacki. Dotyczył on osoby i twórczości naszego noblisty i jednocześnie patrona szkoły w Gołaczewach - Władysława Stanisława Reymonta.

Trudność polegała na tym, że uczniowie szkoły podstawowej nie mają obowiązku poznania ani życiorysu, ani dzieł tego sławnego twórcy.

Dlatego też miło nam zakomunikować, że Kamil Ptak uczeń klasy VI naszej szkoły, otrzymał wyróżnienie w konkursie literackim.

Kamil napisał wiersz dotyczący życia pisarza i nawiązał do powieści pt. „Chłopi”.

Serdecznie gratulujemy.

Opiekunem merytorycznym Kamila była pani Urszula Latacz.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: Kamil Ptak wyróżniony w konkursie literackim

I miejsce w Miejsko-Gminnym Przeglądzie Grup Jasełkowych

15 stycznia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w przeglądzie grup jasełkowych organizowanym przez Dom Kultury w Wolbromiu. Autorką scenariusza jasełek była pani Urszula Latacz, która wspólnie z paniami: Renatą Opiłką i Agatą Piwowarczyk przygotowały uczniów do występu.

Bardzo miło nam poinformować, że przedstawienie pt. „Ostatnie jasełka” zajęło I miejsce w kategorii klas IV-VIII.

Nasze tegoroczne jasełka to opowieść o tym jak często nie doceniamy ludzi, których spotykamy na swojej drodze, jak łatwo jest nam powiedzieć do człowieka coś przykrego, a zapominamy o mówieniu rzeczy miłych, pozytywnych. Morał jest jeden… postarajmy się chociaż raz, chociaż jednemu człowiekowi w trakcie dnia powiedzieć coś miłego, a nasze życie z pewnością stanie się piękniejsze.

Dziękujemy wszystkim aktorom, którzy spisali się doskonale, jesteście najlepsi!!!

Urszula Latacz

Czytaj więcej: I miejsce w Miejsko-Gminnym Przeglądzie Grup Jasełkowych

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu w I Powiatowym Muzyczno-Recytatorskim Turnieju Językowym – "LINGWISTYCZNA WIEŻA BABEL"

12. 12. 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu: Emilia Witek, Wiktoria Latacz, Filip Dachowski, Kamil Ptak oraz Kacper Marchajski reprezentowali naszą szkołę w konkursie językowym, zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu. Miał on na celu propagowanie nauki języków obcych, rozwijanie zainteresowań, zamiłowań artystycznych oraz zdolności językowych uczniów szkół podstawowych klas VI- VIII oraz szkół ponadpodstawowych. W konkursie wzięło udział 50 uczniów z naszego powiatu, przedstawiając utwór muzyczny, poezję lub fragment prozy w wybranym języku obcym: angielskim, niemieckim, francuskim lub rosyjskim.

W kategorii utwór muzyczny Emilia Witek zaprezentowała przebój Adele „Someone like you”, Filip Dachowski pięknie przedstawił niemieckojęzyczny utwór Donikkl: „Fliegerlied”, a Kacper Marchajski zachwycił jury piosenką w języku francuskim „Dernière danse” Indila.

W kategorii recytacja wystąpiła Wiktoria Latacz z wierszem w języku angielskim „Spring night” Sary Teasdale oraz Kamil Ptak z wierszem w języku niemieckim "Max und Moritz" Wilhelma Buscha.

Uczniowie byli przygotowywani przez panie: Dominikę Marchaj i Agnieszkę Koryto.
Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania i gratulacje, jury nagrodziło dwóch uczniów z naszej szkoły. Kamil Ptak zajął zaszczytne II miejsce, a Kacper Marchajski swoim wykonaniem a capella wywalczył III miejsce.

Agnieszka Koryto, Dominika Marchaj

Czytaj więcej: Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu w I Powiatowym Muzyczno-Recytatorskim Turnieju...

„5 posiłków to mniej niż 3”- spotkanie z dietetykiem

Początek roku to doskonały czas na wprowadzenie zdrowych zmian w życiu. W związku z tym 10.01.2020 r. nasza szkoła gościła dietetyka pana Arkadiusza Kucharskiego. Uczniowie klas III- VIII uczestniczyli w prelekcji „Zdrowe odżywianie”. 

Wspólnie z dietetykiem liczyli BMI, sprawdzali, jak to wygląda na siatkach centylowych. Dowiedzieli się, ile cukru jest w popularnych produktach spożywczych, jak się zdrowo odżywiać, co powinni jeść oraz czego unikać.

Po spotkaniu z dietetykiem wszyscy wiedzą, dlaczego 5 posiłków to mniej niż 3. Warto stosować zasady zdrowego odżywiania, bo jak mówi przysłowie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Agnieszka Koryto

Czytaj więcej: „5 posiłków to mniej niż 3”- spotkanie z dietetykiem

Mikołajki w klasie IV, V i VI

5. 12. 2019 r. uczniowie klasy IV, V i VI wraz z paniami Anną Świerczek-Mól, Barbarą Rolką i Agnieszką Koryto obchodzili Dzień Świętego Mikołaja w Domu Kultury w Wolbromiu. W związku z tym uczestniczyli w widowiskowym seansie filmowym produkcji Walt Disney Pictures i Roth Films „Czarownica II”. Mieli również przyjemność spotkać Świętego Mikołaja i jego pomocników, którzy przywitali ich słodkimi upominkami.

6 grudnia uczniowie nie przegapili okazji, aby kontynuować świętowanie. Dla uczniów każdej klasy był to szczególny dzień, o czym świadczyły mikołajowe czapki, a nawet kompletne stroje. Na uwagę zasługuje zachowanie uczniów klasy V. Zosia Trepka jako Pani Mikołajowa i Dawid Trawiński jako Św. Mikołaj z własnej inicjatywy obdarowywali słodyczami całą społeczność szkolną.

Oczekiwane cały rok Mikołajki w naszej szkole minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły wszystkim uczniom dużo radości.

Agnieszka Koryto, Anna Świerczek-Mól, Barbara Rolka

Czytaj więcej: Mikołajki w klasie IV, V i VI

Wigilia szkolna

W tym roku odrobinę inaczej, bo bez przedstawienia jasełkowego, uczniowie naszej szkoły obchodzili Wigilię.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe miało na celu zintegrowanie zespołów klasowych, które przygotowały wspólną kolędę. Na sali drużyny z poszczególnych klas przygotowywały kartki świąteczne, kleiły łańcuchy choinkowe na czas i odpowiadały na pytania związane z Bożym Narodzeniem.

Ostatecznie jury w składzie: pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz, pani Barbara Rolka i pani Małgorzata Głowacka, postanowiło przyznać I miejsca następującym klasom:

II klasie wychowawca pani Justyna Żelazna
VI klasie wychowawca pan Jerzy Zyguła
VIII klasie wychowawca pani Urszula Latacz.

Świetna zabawa, świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim… mamy nadzieję, ze nasi uczniowie zanieśli ją do swoich domów.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Wigilia szkolna

Urszula Latacz, Barbara Rolka