Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła z lotu... drona
 • Energia i radość życia
  Energia i radość życia - nasi najstarsi gimnazjaliści
 • Kultura i Tradycja
  Kultura i Tradycja - sukcesy w konkursach regionalnych
 • Młodzi siatkarze i siatkarki
  Młodzi siatkarze i siatkarki ponownie z sukcesami
 • Gratulujemy
  Gratulujemy drużynie dziewcząt zwycięstwa w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 • Z dumą
  Z dumą czcimy naszego patrona - Króla Jana III Sobieskiego
 • Pasja - Talent
  Pasja - Talent Nauczyciele - Uczniowie
 • 5. rocznica
  5. rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłużcu
 • Szkoła z pasją
  Szkoła z pasją - rozwijamy zainteresowania naszych uczniów już od najmłodszych lat

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej.

19 marca w Szkole Podstawowej w Łobzowie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnoposkiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Dobrze zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły w składzie: Magda Kiwior, Gabrysia Gamrat i Natalia Makowska. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z czterdziestu pytań. Magda i Gabrysia bez trudu przeszły ten szczebel awansując do finału. W finale uczestnicy musieli odpowiedzieć na 5 pytań otwartych. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Magdy, która zajmując II miejsce będzie reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym.

Stanisław Osmenda

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej.

Niezwykła lekcja tolerancji, akceptacji i przyjaźni

„Wielkość przejawia się nie w sile, lecz we właściwym jej wykorzystaniu. Największym człowiekiem jest ten, kto swoją siłą potrafi porwać najwięcej serc”.

R.J. Palacio z książki Cudowny chłopak

8 marca uczniowie klasy III, IV, V, VI, i II gimnazjum wraz z opiekunami udali się do Domu Kultury w Wolbromiu na wzruszający film pt. „Cudowny chłopak”, oparty na powieści R.J. Palacio. Głównym bohaterem filmu jest 10-letni Auggie, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz. Chłopak ukrywa swą twarz przed światem, chodząc przez większość czasu w hełmie astronauty. Jego rodzice podejmują decyzję, że po latach nauczania w domu, nadeszła pora, aby Auggie poszedł w końcu do szkoły i zmierzył się ze światem oraz ludźmi. Auggie w szkole doświadcza poniżenia i braku tolerancji. Rówieśnicy są dla niego okrutni i złośliwi. Jednak z biegiem czasu, kiedy poznają Auggiego lepiej, dowiadują się jaki jest inteligentny i zabawny, zmieniają swoje nastawienie względem głównego bohatera. Kontakt z innymi uczniami odmienia chłopca, odmienia również jego rówieśników.

Auggie to wspaniały chłopak, który porwał nasze serca. Nasi uczniowie obejrzeli film z dużym zainteresowaniem, można było dostrzec również łzy wzruszenia. „Cudowny chłopak” to poruszająca opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu. Opowieść, która uczy empatii i wrażliwości na drugiego człowieka. Pamiętajmy o tym, że to „czyny są naszymi pomnikami".

Po filmie wychowawcy otrzymali materiały dydaktyczne do wykorzystania podczas lekcji wychowawczej.

A my, jak przyjęlibyśmy Auggiego w naszej szkole? Czy bylibyśmy tolerancyjni? Czy uświadamiamy sobie konsekwencje dokuczania i czynienia innym krzywdy?  Na lekcji wychowawczej odpowiemy sobie na te pytania.

Aneta Osmęda

Czytaj więcej: Niezwykła lekcja tolerancji, akceptacji i przyjaźni

„Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” czyli o wizycie w Teatrze Ludowym

29 stycznia uczniowie klas III a, II a i VI, pod opieką pani Urszuli Latacz, pani Renaty Opiłki i pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza, odwiedzili Teatr Ludowy w Krakowie. Celem szczególnym tej wizyty było przedstawienie teatralne pt. „Mały Książę”.

Spektakl przygotowany z myślą o młodym widzu zawierał oprócz oryginalnego tekstu A. de Saint Exupery’ ego wiele efektów specjalnych, jakimi były pokazy żonglerki, jazdy na rowerze jednokołowym czy też świetlne miecze. Wszystko po to, aby przekazać widzom prawdę o życiu… przede wszystkim o tym, żeby pozostawić w sobie chociażby odrobinę dziecka, patrzeć sercem, starać się zrozumieć drugiego człowieka, szukać przyjaciół, doceniać to co się ma…

Młodzi ludzie w rozmowach po spektaklu zwrócili szczególną uwagę na uniwersalne prawdy zawarte w tekście lektury… współczesny świat nie ma na nic czasu, dorośli nie mają prawdziwych przyjaciół i jak mawiał Mały Książę „są zdecydowanie śmieszni”.

Tak więc czasami zatrzymajmy się na chwilę…spędźmy ze sobą czas… „spróbujmy dać się oswoić” :)

Urszula Latacz, Renata Opiłka

Czytaj więcej: „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” czyli o wizycie w Teatrze...

Rekrutacja 2018/2019

Szanowni Rodzice!

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu na rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 5 marca 2018 roku.

Do oddziału przedszkolnego rekrutacja odbywa się elektronicznie poprzez stronę

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Gminie Wolbrom

Do klasy pierwszej rekrutacja odbywa się tylko w wersji papierowej.

 Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w Strefa Rodzica -> Rekrutacja 2018/2019

Jasełkowy występ dla rodziców i gości

25 stycznia w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami podsumowujące pracę ich dzieci w pierwszym okresie roku szkolnego 2017/2018. Tradycyjnie już, z tej okazji, zaprezentowaliśmy nasze przedstawienie jasełkowe pt. „Dobro dziel bez końca”.

Wspólnie z rodzicami na widowni zasiedli zaproszeni na występ goście w osobach:
Pani poseł Lidii Gądek,
Pani Lidii Malinowskiej - radnej Miasta i Gminy Wolbrom
Pana Mieczysława Piputy - prezesa OSP Dłużec
Pani Beaty Wypasek - pielęgniarki szkolnej
Pani Żanety Zielnik-Kyć - przewodniczącej Rady Rodziców.

Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że są profesjonalistami, bowiem niektórzy zjawili się w szkole mimo choroby. Widzowie mogli podziwiać nie tylko ich wspaniałą grę aktorską, ale i umiejętności wokalne. Było wzruszająco i magicznie. Na szczęście o rejestrację foto i video zadbał pan Stanisław Osmenda :), dlatego też możemy wracać do naszego przedstawienia wielokrotnie.

Również po raz kolejny organizatorki przedstawienia, czyli panie: Urszula Latacz i Renata Opiłka dziękują:

Panu dyrektorowi Krzysztofowi Szepankiewiczowi - za nieocenioną pomoc w realizacji wszelkich pomysłów reżyserskich,
Panu Marianowi Barczykowi - za wykonanie elementów dekoracji,
Pani Renacie Szczęśniak - za pomoc i wykonanie elementów strojów scenicznych,
Natalii Krzysztofowicz - naszej absolwentce za udostępnienie wiersza,
Wiktorii Kiecy – naszej absolwentce za pomoc w zdobyciu muzyki,
wszystkim kolegom i koleżankom nauczycielom z naszej szkoły za wyrozumiałość i dobre słowo.

Czytaj więcej: Jasełkowy występ dla rodziców i gości

Informacje o Rekolekcjach Wielkopostnych

Zgodnie z pisemnym wnioskiem Proboszcza Parafii Rzymsko-Katolickiej w Dłużcu z dnia 29.01.2018 r. dni 26-28 lutego 2018 roku (poniedziałek-środa) – w związku z obowiązkiem uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych – uznaje się za dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu.

Rekolekcje odbędą się zgodnie z harmonogramem umieszczonym w załączniku nr 1, w którym umieszczono również informacje o sposobie dowozu i odwozu uczniów.

W trakcie rekolekcji odbędą się zajęcia z projektu LGD, wykaz w załączniku nr 2.

Załącznik nr 1 Zarządzenie nr 1/02/2018 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dłużcu z dnia 05.02.2018 roku w sprawie organizacji pracy szkoły w czasie Rekolekcji Wielkopostnych w dniach 26-28 luty 2018 roku.

Załącznik nr 2 Informacja o realizacji zajęć z projektu LGD.