Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

W ramach projektu Małopolskie Talenty Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli rozpoczyna rekrutację do kolejnej edycji Letniej Szkoły Młodych Talentów (LSMT) dla uczniów, którzy uczestniczą w bieżącej edycji zajęć w CWUZ na II i III etapie ( klasy 7-8 szkoły podstawowej i szkoła ponadpodstawowa).

Przypominamy, że  LSMT to wyjazdowe warsztaty edukacyjne o charakterze naukowym, które odbędą się w Krakowie, obejmujące zajęcia z zakresu kluczowych kompetencji przedmiotowych (25 godzin dydaktycznych) i kluczowych kompetencji ponadprzedmiotowych (15 godzin dydaktycznych) - każda grupa realizuje oba rodzaje zajęć. Organizatorzy zapewniają bezpłatnie: dowóz, noclegi, wyżywienie, zajęcia dydaktyczne, program kulturalno-poznawczy (w tym dwie wycieczki po Krakowie), opiekę, ubezpieczenie, zaświadczenie o ukończeniu LSMT. Termin wyjazdu: od 27 czerwca do 3 lipca 2021 r. Szczegóły organizacyjne i merytoryczne znajdują się w załączonej  informacji.

Do udziału w LSMT będą kwalifikowani wyłącznie uczniowie, którzy w terminie do 7 maja 2021 r. złożą poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy , dostępny pod linkiem https://malopolskietalenty.pl/images/LSMT/LSMT2021/Formularz_zgoszeniowy__LSMT_2021.pdf

Czytaj więcej: Szanowni Rodzice i Opiekunowie

„Szkoła naszym życiem jest” - o sukcesie Kacpra Marchajskiego w XIV Powiatowym Konkursie Muzyczno-Recytatorskim

Mimo trudnej sytuacji, mimo zdalnego nauczania w naszej szkole nie brakuje ambitnych uczniów, którzy w nietypowy sposób biorą udział w konkursach.

Tym razem pragniemy poinformować o kolejnym sukcesie ucznia klasy VII - Kacpra Marchajskiego.

Wziął on udział w części muzycznej i recytatorskiej XIV Powiatowego Konkursu Muzyczno-Recytatorskiego organizowanego przez LO nr 1 w Olkuszu.

Honorowym patronatem konkurs objęli: Poseł na Sejm RP Agnieszka Ścigaj, Poseł na Sejm RP i Wiceminister w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacek Osuch, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

I miejsce naszego ucznia to olbrzymi sukces i zaszczyt dla szkoły, która pomaga rozwijać ambicje i talenty.

Opiekunem Kacpra była pani Urszula Latacz, ale szczególne podziękowania należą się również pani Barbarze Marchajskiej - mamie naszego ucznia, która dodatkowo dopinguje i wspiera swojego syna.

Sukces Kacpra to kolejny dowód na to, że współpraca na linii: nauczyciel- uczeń- rodzic „daje plony stukrotne”.

Urszula Latacz

Czytaj więcej: „Szkoła naszym życiem jest” - o sukcesie Kacpra Marchajskiego w XIV Powiatowym Konkursie...

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

W związku z wprowadzeniem przez Rząd RP kolejnych obostrzeń i ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej w Dłużcu będą zamknięte od 29 marca 2021 roku do 9 kwietnia 2021 roku.

Szkoła zapewni opiekę dla dzieci osób zatrudnionych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19 (dla osób zatrudnionych w podmiotach leczniczych i służb porządkowych). Rodzice dziecka, którzy chcą korzystać z opieki, składają wniosek do dyrektora o objęcie dziecka opieką z informacją o dniach i godzinach, w których opieka powinna być sprawowana. Wniosek można złożyć również poprzez dziennik elektroniczny Vulcan.

O wszelkich istotnych zmianach będą Państwo informowani na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny i stronę internetową szkoły.

Krzysztof Szczepankiewicz
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu

Drodzy Uczniowie!

Za nami miesiące wytężonej pracy. Pracy w niełatwych warunkach. Obostrzenia związane z pandemią znacząco zmieniły naszą szkolną codzienność. Z dumą mogę jednak stwierdzić, że dzielnie radzicie sobie w tych niecodziennych warunkach.

Chciałbym podziękować Wam za trud i zaangażowanie włożone w naukę oraz za dobre relacje, które zbudowaliście przy tak ograniczonych kontaktach w swoich klasach. Miejmy nadzieję, że już niebawem spotkamy się wszyscy razem w naszej szkole, na tradycyjnych lekcjach, uśmiechając się do siebie na szkolnych korytarzach.

Przed nami chwila wytchnienia od szkolnych obowiązków – czas szczególny, który niosą za sobą Święta Wielkanocne. Chciałbym życzyć Wam zdrowia, spokoju i wytchnienia od zamętu, który opanował naszą codzienność.

Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych da Wam siłę do sprostania wszystkim nowym wyzwaniom.

Liczę na to, że niebawem spotkamy się już osobiście.

Wesołych Świąt!

Krzysztof Szczepankiewicz
Dyrektor

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

W związku z wprowadzonym przez Premiera RP czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkół w klasach I-III i IV-VIII Szkoły Podstawowej w Dłużcu kształcenie odbywać się będzie z zastosowaniem metod i technik kształcenia na odległość od dnia 22 marca do 11 kwietnia 2021 roku.

Oddziały przedszkolne odbywają zajęcia tak jak dotychczas w formie stacjonarnej w budynku szkoły z zachowaniem dotychczasowych procedur bezpieczeństwa.

Rano autobus będzie wyjeżdżał spod budynku szkoły o 7:15. Trasa taka sama jak dotychczas z pominięciem miejscowości Załęże.

Dyrektor szkoły:  Krzysztof Szczepankiewicz

Drodzy Rodzice!

Niestety nie mamy nadal możliwości, by spotkać się osobiście, w związku z panującymi obostrzeniami.

Chciałbym więc w tym medium złożyć serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Czasy, w których obecnie żyjemy, nie należą do łatwych. Nauka oraz praca zdalna są nie lada wyzwaniem, z którym mierzą się wszyscy: uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Jestem naprawdę wdzięczny Państwu za trud i wsparcie udzielane dzieciom. Dla nich obecna forma nauki nie jest łatwa i wymaga nie lada skupienia oraz samodyscypliny. Państwa udział w tym procesie jest niezastąpiony.

Życzę Państwu, aby nadchodzące Święta Wielkanocne były czasem wytchnienia od niełatwej codzienności, która coraz bardziej nas przytłacza.

Niech będzie to czas pełen radości, spokoju, uśmiechu i rodzinnego ciepła.

Wesołych Świąt!

Krzysztof Szczepankiewicz
Dyrekto
r