Ułatwienia dostępu

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Gamification” w Zespole Szkół w Wolbromiu

Jak co roku, 26 września, uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej w Dłużcu uczestniczyli w Europejskim Dniu Języków w Zespole Szkół w Wolbromiu. Tym razem naszą szkołę reprezentowali: Gabrysia, Zosia, Maciek i Dawid. Biorąc udział w grach i zabawach w języku angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim oraz hiszpańskim wzorowo zaliczyli wszystkie „zadania - wyzwania”.

Do zobaczenia za rok!

Agnieszka Koryto

Czytaj więcej: „Gamification” w Zespole Szkół w Wolbromiu

Dzień Patrona

Szkoła jest miejscem, w którym wspólnie spędzony czas jednoczy wszystkich uczniów.

Szkoła to również tradycje i obrzędowość, poczucie wspólnoty. A dzieje się tak między innymi za przyczyną obchodzonych przez brać uczniowską uroczystości.

19 września 2022 r. to data, którą nasza szkolna społeczność niewątpliwie zapamięta na długo.

Tego dnia bowiem świętowaliśmy dzień naszego patrona – Jana III Sobieskiego.

Klasy dały z siebie wszystko i jak zawsze, ramię w ramię walczyły o zwycięstwo.

Ale po kolei…

Tegoroczny Dzień Patrona został uroczyście otwarty na lekcji 4. przez Pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza.

Uczniowie klasy I-III otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicz za udział w Konkursie plastycznym „Laurka urodzinowa dla króla Jana III Sobieskiego”.

I miejsce –  Pola Grojec, Eliza Gruszka i Oskar Krawiec
II miejsce – Amelia Musiał, Michał Grojec, Nina Haberka, Joanna Mendak, Lena Makowska, Krzysztof Imiołek, Natalia Gruca, Kamil Bąchor, Zofia Sapiechowska
III miejsce – Oliwia Wrońska, Oskar Ziółkowski, Oliwia Dudek, Emilia Katarzyńska, Emil Wiktor, Krystian Nocoń, Maja Opiłka, Natan Palacz, Karolina Reszka, Filip Bąchor - Gamrat

Czytaj więcej: Dzień Patrona

Mamy nowy Samorząd Uczniowski

12 września uczniowie klas IV-VIII mogli wybrać swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego.

Najpierw kandydaci zamieścili na gazetce swoje propozycje, czyli rozpoczęła się kilkudniowa kampania wyborcza.

Na godzinie wychowawczej zgodnie z zasadami demokracji i przy wykorzystaniu prawdziwej urny wyborczej, dokonano głosowania.

Komisja w składzie: Maja Nowak, Szymon Straszak i Albert Płowiec, po kilkukrotnym przeliczeniu głosów stwierdziła co następuje:

Przewodniczącą została Laura Lis z klasy VI, jej zastępcą Zofia Trepka z klasy VIII, skarbnikiem Wiktor Wydymus z klasy VI, a sekretarzem Maja Grabowska z klasy VIII.

Już następnego dnia nasz nowy samorząd odbył spotkanie z panem dyrektorem Krzysztofem Szczepankiewiczem i przedstawił mu swoje pomysły, które zostały zaakceptowane.

Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!

Opiekun SU
Urszula Latacz

Czytaj więcej: Mamy nowy Samorząd Uczniowski

Szkolny zestaw podręczników 2022/2023

Podręczniki do klasy I, II, III, IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023 uczniowie otrzymają w ramach rządowego programu zapewnienia bezpłatnego dostępu do materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych. Jedynie podręczniki do oddziałów przedszkolnych, religii i wychowania do życia w rodzinie nie zapewnia program ministerialny. Rodzice nabywają je we własnym zakresie.
Podręczniki do wychowania do życia w rodzinie nie będą wymagane w roku szkolnym 2022/2023.

Szkolny zestaw podręczników 2022/2023 do zakupu przez rodziców wersja docx

Szkolny zestaw podręczników 2022/2023 wersja pdf

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Punktualnie o godzinie 10.00 1. września  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego przy wprowadzonym sztandarze, głos zabrał dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz.

W swoim przemówieniu powitał, uczniów, rodziców i nauczycieli, życząc wszystkim sił, zdrowia i sukcesów. Przytoczył również ważne słowa, o których powinni pamiętać nasi pedagodzy, że „Gdy uczeń osiąga sukces, nauczyciel też się czegoś uczy”.

Początek nowego roku szkolnego zawsze łączy się z nadziejami… tak jest i tym razem, przede wszystkim mamy nadzieję na normalną , stacjonarną pracę i naukę.

Pan dyrektor przedstawił wszystkim nowych uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej oraz podał nazwiska wychowawców.

Oddziałem „Krasnoludków” będzie opiekowała się pani mgr Izabela Ławik, oddziałem „Biedronek” pani mgr Agnieszka Kundzierewicz.

Wychowawcy poszczególnych klas to:
Klasa 1 mgr Anna Osmęda
Klasa II a  mgr Anna Barczyk
Klasa II b mgr Karolina Słaboń
Klasa III mgr Agata Piwowarczyk
Klasa IV mgr Aneta Osmęda
Klasa V mgr Renata Opiłka
Klasa VI mgr Urszula Latacz
Klasa VII mgr inż. Anna Świerczek- Mól
Klasa VIII mgr Agnieszka Koryto.

Wierzymy, że to będzie dobry rok dla naszej szkoły!
Urszula Latacz

Czytaj więcej: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023