Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ferie nie muszą być nudne!

Można je spędzić AKTYWNIE, RADOŚNIE, ZDROWO I NA SPORTOWO.
Do zrobienia jest mnóstwo wspaniałych rzeczy bez towarzystwa telewizora, laptopa czy tabletu.  
Nie wiecie jak zorganizować czas dzieciom?  One po prostu lubią się bawić – jak każdy z nas- trzeba jedynie zaproponować im sposób na spędzenie wolnego czasu.  Można ulepić bałwana, zorganizować wojnę na śnieżki, pozjeżdżać na sankach, workach, nartach lub snowboardzie.
WSPOMNIENIA SĄ JAK PERŁY…
Czasu nie da się cofnąć a dzieci szybko dorastają. Jeśli nie nauczymy ich jak spędzać czas wolny to nie będzie im się chciało nauczyć tego kiedyś swoich dzieci- nie będą widziały w tym żadnej frajdy tylko wysiłek fizyczny.  Sami wspomnijcie jak to było i ile radości nam to sprawiało- nikt nas nie musiał siłą wypraszać na zewnątrz. Po prostu spędzaliśmy tam każdą wolną chwilę.  Zimą często wracaliśmy z podwórka mokrzy, zmarznięci, czerwoni, ALE SZCZĘŚLIWI. Trudno było nas zmusić, abyśmy wrócili z podwórka do domu.
Jeżeli pogoda nie pozwala na realizacje powyższych pomysłów, można zaproponować dzieciom wspólne pieczenie lub gotowanie. Nauka nie pójdzie w las, a można przy tym fajnie się bawić.
10 przykazań jak bezpiecznie i radośnie spędzić ferie.

1. Nie spędzać ich przed laptopem i telewizorem ( max 2godz. dziennie).
2. Nie zapominać o przyjaciołach.
3. Przebywać dużo na świeżym powietrzu.
4. Ubierać się odpowiednio do temperatury.
5. Do zabaw na śniegu i zjazdów wybierać bezpieczne miejsca daleko od jezdni.
6. Nie rzucać zbyt twardymi śnieżkami.
7. Nie rzucać śnieżkami w jadące pojazdy.
8. Nie dołączać sanek do samochodu.
9. Być widocznym na drodze – nosić odblaski lub kamizelki.
10. Tylko umiar, zdrowy rozsądek pozwolą Ci cieszyć się zimą.
A w zimowe feryjne wieczory, siedząc z gorącą herbatką nie zapomnijcie o „strawie duchowej”…, czyli o czytaniu książek. Po aktywnie spędzonym dniu, dotleniony mózg i zrelaksowane ciało przyjmą nawet „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza.

 Dla wszystkich chętnych uczniów Zespołu Szkół w Dłużcu ogłaszamy konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie dokumentujące aktywne spędzanie wolnego czasu na "świeżym powietrzu" w trakcie ferii zimowych. Zdjęcia w wersji elektronicznej należy nadesłać na adres e-mail szkoły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
1. Zdjęcia mogą być wykonane przy użyciu dowolnej techniki.
2. Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 zdjęcia.
3. Każde ze zdjęć musi spełniać następujące warunki techniczne:
a) rozmiar minimalny 1600 x 1200 pixeli,
b) rozdzielczość min. 72 dpi,
c) format pliku: JPG,
d) fotografia może być wykonana techniką cyfrową lub tradycyjną, jednak fotografia tradycyjna musi być zapisana w postaci cyfrowej (zeskanowany negatyw),
e) maksymalny rozmiar zdjęcia - 5 MB z minimalną kompresją.

Zdjęcia powinny zawierać informację o autorze, miejscu i czasie wykonania zdjęcia.

Termin nadsyłania zdjęć: 1.03.2015

Zdrowych i radosnych ferii życzą: Marzena Krężel i Urszula Latacz