Ułatwienia dostępu

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka mikołajkowa

9 grudnia 2021 r. uczniowie klasy trzeciej i siódmej wzięli udział w wycieczce do Domu Kultury w Wolbromiu oraz do Fabryki Bombek „Decora” w Miechowie.

Pierwszym punktem programu był seans filmowy pt. „Wilk, lew i ja”.  Niesamowita historia przyjaźni między dwójką dzikich zwierząt i młodą dziewczyną dostarczyła wielu wrażeń.

Następnie uczniowie udali się do Miechowa, gdzie zwiedzili Fabrykę Bombek. Zapoznali się tam z wieloetapowym procesem powstawania ozdób choinkowych: począwszy od szklanej rurki, poprzez wydmuchiwanie kształtu, srebrzenie, lakierowanie i dekorowanie. Na zakończenie mieli również możliwość stworzenia własnych arcydzieł. Każdy uczestniczący w warsztatach udekorował bombkę według własnego pomysłu. Własnoręcznie malowane bombki to nie jedyne pamiątki z wizyty w tym wyjątkowym miejscu. Firmowy sklepik zachwycał unikatowymi ozdobami choinkowymi i nie sposób było przejść obok nich obojętnie.

Wycieczka wprawiła wszystkich uczestników w świąteczny nastrój.

Agnieszka Koryto, Anna Osmęda