Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkoła do hymnu

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu".

10 listopada 2021 r. o godz. 11:11 uczniowie wszystkich klas uroczyście odśpiewali cały hymn państwowy.

Inicjatorem akcji są: Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży, którzy zaprosili szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do odśpiewania w środę o symbolicznej godzinie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych, jest również jednym z działań rozwijających ich świadomość narodową i kształcących postawę patriotyczną.
W tym roku szkolnym nasz hymn uświetniła grą na instrumencie uczennica klasy VII - Maja Grabowska.

Szkoła do hymnu - występ uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu

 Renat Opiłka, Urszula Latacz, Marzena Krężel