Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Smart Planet Kids

28  października uczniowie klas II i III uczestniczyli w wycieczce do Smart Kids Planet, czyli Centrum Mądrej Zabawy, które mieści się w Katowicach. Miejsce to zostało podzielone na strefy, a  każda z nich daje możliwość kreatywnej zabawy, eksperymentowania, ćwiczenia percepcji, motoryki i wyobraźni.

Dzieciom najbardziej podobała się strefa, w której nauczyły się, czym jest recykling i dlaczego należy segregować śmieci. Etap po etapie wykonywały proces recyklingu- zaczynając od sortowania, przez czyszczenie chemiczne i suszenie odpadów, po wytłaczanie. Empiryczne poznanie tego procesu sprawiło, że dzieci chętniej wprowadzają poznane nawyki w życie. Wielką kreatywnością wykazały się również, gdy tworzyły na tablicy rozmaite świetlne rysunki oraz budowały różne konstrukcje z piankowych klocków.

Uczniowie wrócili zachwyceni i bogaci w nowe doświadczenia. Dla nas nauczycieli jest to doskonałe potwierdzenie teorii, że dzieci najlepiej i najwięcej uczą się poprzez zabawę.

Anna Osmęda, Agata Piwowarczyk, Anna Osuch