Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Niezwykła uroczystość, czyli o ślubowaniu klas pierwszych

21 października odbyła się w naszej szkole tradycyjna, ale i niezwykła uroczystość- ślubowanie klas pierwszych.

W tym roku szkolnym możemy się cieszyć tym, iż poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu oficjalnie wstąpiło aż 31 dzieci.

Rozpoczęliśmy od powitania gości, którymi byli:

Pani Lidia Gądek - przyjaciel szkoły

Pani Edyta Żuchowicz-Reszka (w podwójnej roli: mamy i przedstawiciela Organu prowadzącego)

Pan Piotr Zapart - Przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jana III Sobieskiego w Wiedniu

Pani Beata Wypasek - pielęgniarka szkolna

oraz rodzice pierwszoklasistów, przedstawiciele klas starszych oraz Samorządu Uczniowskiego.

Główni aktorzy uroczystości powitali zebranych „Polonezem”, dostojnie i uroczyście odtańczyli tradycyjny polski  taniec, doskonale przygotowani przez panie: Annę Barczyk i Karolinę Słaboń.

Następnie usłyszeliśmy jak bardzo są przygotowani do nauki szkolnej, jak bardzo kochają swoją ojczyznę i znają zasady dobrego zachowania. Po krótkim programie artystycznym wszyscy mogli orzec, że jak najbardziej pierwszoklasiści powinni być pasowani na uczniów naszej szkoły.

Po odśpiewaniu hymnu i złożeniu uroczystego ślubowania, każdy z najmłodszych został pasowany, najpierw szablą szlachecką przez pana Piotra Zaparta, a potem tradycyjnie ołówkiem przez pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza, na ucznia Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu. Następnie wszyscy pasowani mogli odbić swój palec w kronice szkolnej na pamiątkę tej uroczystości.

W poczet uczniów zostali przyjęci:
1.    Żezała Igor
2.    Madej Dawid
3.    Sojka Kamila
4.    Imiołek Krzysztof
5.    Bielatowicz Kaja
6.    Skóra Dominik
7.    Urbańska Malwina  
8.    Witek Maksymilian
9.    Sapiechowska Zofia
10.    Nocoń Krystian
11.    Bielatowicz Sara
12.    Gbyl Maciej
13.    Piputa Natalia
14.    Ziółkowski Oskar
15.    Dudek Oliwia
16.    Knap Alan
17.    Roch Maja
18.    Posyłek Mikołaj
19.    Lis Aleksandra
20.    Bąchór-Gamrat Filip
21.    Wrońska Oliwia  
22.    Bąchor Kamil
23.    Opiłka Maja  
24.    Latacz Alan
25.    Mendak Joanna
26.    Borowiec Wojciech
27.    Sypień Lena  
28.    Wiktor  Emil
29.    Reszka Karolina
30.    Palacz Natan
31.    Fik Zuzanna

Po części oficjalnej nastąpiło obdarowywanie pierwszoklasistów. Z rąk rodziców otrzymali pamiątkowe „rogi obfitości” oraz tornistry z niezbędnymi przyborami szkolnymi. Od Rady Rodziców - medale, od pana dyrektora i wychowawców pamiątkowe dyplomy, a od najstarszej klasy w szkole - kubeczki z niespodzianką.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli w tej ważnej uroczystości. Przede wszystkim rodzicom, zaangażowanym w jej przygotowanie, którzy kwiatami oraz ciepłym słowem podziękowali dyrekcji i paniom: Annie Barczyk i Karolinie Słaboń i panu Piotrowi Zapartowi.

Wychowawcy klas składają podziękowanie pani Urszuli Latacz, pani Annie Osmędzie, pani Agacie Piwowarczyk, pani Marzenie Pipucie oraz panu Stanisławowi Osmendzie za udzieloną pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Drogim pierwszoklasistom życzymy, aby nasza szkoła była ich drugim domem, miejscem zdobywania wiedzy i umiejętności, zawierania przyjaźni na całe życie i odnoszenia sukcesów.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Ślubowanie klas pierwszych

Urszula Latacz