Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mamy posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży... kolejne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu

Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem edukacyjnym i obywatelskim mającym na celu
propagowanie postaw patriotycznych wśród młodych ludzi oraz popularyzowanie i upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach historycznych.

Głównym organizatorem konkursu jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Instytutem Pamięci Narodowej – Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej jednym z patronów 2021 roku został ustanowiony kardynał Stefan Wyszyński.

Temat tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży zachęcał młodych ludzi, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie, do przyjrzenia się bliżej postaci Prymasa Tysiąclecia oraz sięgnięcia do jego nauk.

Uczestnicy zrealizowali zadanie:

"Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia".

W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?

W dniu ogłoszenia wyników okazało się, że mamy 4 posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży.

Uczennice klasy VIII Magdalena Szczęśniak i Karolina Żurek uzyskały tytuł laureata w kategorii praca plastyczna.

Martyna Pawłowska i Kacper Marchajski uczniowie kl. VII, znaleźli się w grupie najlepszych zespołów (IV miejsce w Polsce).

To właśnie Martyna i Kacper w dniu 02.06.2021 r. razem z Panem dyrektorem Krzysztofem Szczepankiewiczem udali się na galę finałową do Warszawy.

W planie wyjazdu było zwiedzanie Zamku Królewskiego oraz Sejmu.

W godzinach popołudniowych odbyło się  spotkanie z Marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

Tu uczniowie otrzymali zaświadczenia i nagrody rzeczowe oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia.

Opiekunem merytorycznym naszych uczniów była pani Renata Opiłka.

Szczególne podziękowania kierujemy do Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani Barbary Nowak za udostępnienie samochodu wraz z kierowcą, dzięki czemu nasi uczniowie bezpiecznie mogli dotrzeć do Warszawy.

Gratulujemy, jako Grono Pedagogiczne, jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów.

Prace uczniów można zobaczyć na stronie:

Kacper i Martyna

https://sdim.sejm.gov.pl/sdim_2021.nsf/details.xsp?documentId=00D9EEFA99B7F71EC12586D00054B151

Magdalena i Karolina

https://sdim.sejm.gov.pl/sdim_2021.nsf/details.xsp?documentId=6458E8583A0C93FEC12586CB0030ED7D