Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM

Mamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głoś Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Konkurs miał na celu upamiętnienie postaci generała brygady pilota Stanisława Skalskiego  jednego z najwybitniejszych  polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię; Cudu nad Wisłą w 100. rocznicę wydarzeń oraz upamiętnienie postaci generała broni Józefa Hallera – wielkiego twórcy Niepodległej.

• Pawłowska Martyna kl.VII i Norbert Przybylik kl. VII LAUREACI praca modelarska (upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego)

• Kacper Marchajski kl. VII LAUREAT kategoria: praca plastyczna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Hallera)

Dla laureatów konkursu jak co roku przewidziano wyjazd studyjny do Strasburga (uzależniony od sytuacji epidemiologicznej).

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI

• Amelia Madej kl.V kategoria: praca plastyczna (upamiętniająca postać gen. broni Józefa Hallera)
• Kamil Ptak kl. VII kategoria: praca modelarska (upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego)

Ponad to na konkurs przesłano też prace uczniów:

• prezentacje multimedialne upamiętniającej Cud nad Wisłą w 100. rocznicę wydarzeń - Nowak Maja kl. V i Gamrat Kacper kl. V
• pracę plastyczną (upamiętniającą postać gen. broni Józefa Hallera)- Dachowski Filip kl. VII

Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa nr 21 im. Świętego Jana Pawła II
w Nowym Sączu, natomiast współorganizatorami: 21. Brygada Strzelców Podhalańskich  im. gen. Mieczysława Boruty – Spiechowicza z Rzeszowa, 1. Regionalny Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania Kraków – Balice im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego, Aeroklub Nowy Targ, Aeroklub Podhalański Nowy Sącz.

Patronat nad konkursem objęli m.in.: Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej, Andrzej Gut-Mostowy Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Anna Paluch Poseł RP, Arkadiusz Mularczyk Poseł RP, Jan Duda Poseł RP, Jan Hamerski Senator RP, Ryszard Legutko Poseł PE, Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty, kpt. inż. Jan Jastrzębski Zastępca Przewodniczącego Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych, Dziekan Korpusu Oficerów Zawodowych Wojsk Lądowych, Józef Guzdek Biskup Polowy Wojska Polskiego, Piotr Duda Przewodniczący NSZZ Solidarność, prof. dr hab. Janina Marciak-Kozłowska, Ludomir Handzel Prezydent Miasta Nowego Sącza.

Patronat edukacyjny: Instytut Pamięci Narodowej.

Partnerzy konkursu: Wydawnictwo Buk z Białegostoku.

Gratuluję laureatom, uczniom wyróżnionym oraz rodzicom uzyskania przez ich podopiecznych tytułu laureata oraz otrzymania wyróżnień.
Dziękuję wszystkim za uczestnictwo, za wkład pracy i zaangażowanie, za to, że udowodnili jak wiele mogą i umieją.

Życzę dalszych sukcesów.

Renata Opiłka