Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Ortografię można polubić, a nawet się z nią zaprzyjaźnić

25 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu przeprowadzony został etap gminny XX edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego pt.: „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik oraz pani Lidia Gądek.

Konkurs rozpoczęła przewodnicząca komisji gminnej pani Justyna Żelazna od powitania uczestników, nauczycieli, rodziców i opiekunów oraz komisji konkursowej. Podkreśliła, że eliminacje gminne już po raz czternasty odbywają się w murach naszej szkoły. Stwierdziła również, że bezbłędne pisanie i przyswajanie zasad ortografii jest trudną sztuką, szczególnie w okresie początkowej nauki szkolnej, a przygotowania oraz udział w konkursie jest doskonałym sprawdzianem wiedzy oraz umiejętności w tym zakresie. Przytaczając słowa prof. Witolda Taszyckiego, że: „…ortografię można polubić, a nawet się z nią zaprzyjaźnić” dodała otuchy uczestnikom konkursu.  Na zakończenie przemówienia życzyła wszystkim uczniom  powodzenia w konkursowych zmaganiach.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 20 uczniów klas III szkół podstawowych z gminy Wolbrom. Podobnie jak w latach ubiegłych ten etap konkursu składał się z pisania ze słuchu oraz testu i zadania dodatkowego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych i gramatycznych, umiejętnością stosowania znaków interpunkcyjnych, jak również umiejętnością uzupełniania luk w wyrazach o różnym stopniu trudności.

W tym roku, w konkursie swoje szkoły reprezentowali:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu:
•    Maja Furman (opiekun: Aneta Gajowiec)
•    Natalia Kluza (opiekun: Aneta Gajowiec)
•    Olaf Stochel (opiekun: Aneta Gajowiec)

Zespół Szkół nr 2 w Wolbromiu:
•    Julia Zelek (opiekun: Jolanta Gamrot)
•    Jakub Wróbel (opiekun: Jolanta Gamrot)
•    Amelia Janus (opiekun: Magdalena Grelewicz)

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzeczu:
•    Samuel Mistur (opiekun: Michalina Rogal)
•    Bartosz Szatan (opiekun: Michalina Rogal)
•    Krzysztof Szymczyk (opiekun: Michalina Rogal)

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie:
•    Maciej Warzecha (opiekun: Aneta Rogal)
•    Patryk Rolka (opiekun: Aneta Rogal)
•    Jakub Latacz (opiekun: Joanna Sikora)

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich:
•    Dorota Kobylarz (opiekun: Zdzisława Posełek)
•    Roksana Zagała (opiekun: Zdzisława Posełek)
•    Sylwia Sroga (opiekun: Zdzisława Posełek)

Zespół Szkół w Gołaczewach:
•    Maria Gamrat (opiekun: Małgorzata Topolska)
•    Ewa Krukowiecka (opiekun: Małgorzata Topolska)
•    Alicja Smuga (opiekun: Małgorzata Topolska)

Szkoła Podstawowa w Dłużcu:
•    Jakub Rolka (opiekun: Agata Piwowarczyk)
•    Jakub Pałka (opiekun: Agata Piwowarczyk)

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu, dokonaniem oceny prac uczniów czuwała międzyszkolna komisja w składzie:
•    Justyna Żelazna - przewodnicząca (Szkoła Podstawowa w Dłużcu)
•    Agata Piwowarczyk (Szkoła Podstawowa w Dłużcu)
•    Anna Osmęda (Szkoła Podstawowa w Dłużcu)
•    Małgorzata Topolska (Zespół Szkół w Gołaczewach)
•    Aneta Gajowiec (Zespół Szkolno- Przedszkolny  w Wolbromiu)
•    Michalina Rogal  (Szkoła Podstawowa w Zarzeczu)
•    Renata Chmielarz (Szkoła Podstawowa w Wierzchowisku)

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk przewodniczącej komisji gminnej pani Justyny Żelaznej pamiątkowe dyplomy. Wręczone zostały również podziękowania nauczycielom za pracę mającą na celu przygotowanie uczniów do konkursu, jak również za pracę w komisji konkursowej.

Dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób to wydarzenie miało wyjątkowy charakter. Serdeczne podziękowania kierujemy do:
- Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom - pana Adama Zielnika i Pani Lidii Gądek za objęcie konkursu Honorowym Patronatem,
- Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Dłużcu za finansowe wsparcie, które umożliwiło odpowiednią oprawę konkursowi,
- Pracownikom kuchni za przygotowanie posiłku dla uczestników konkursu i poczęstunku dla komisji konkursowej i gości,
- Pani Marzenie Pipucie za pomoc w czynnościach organizacyjnych.

Dyrekcja i organizatorzy konkursu składają wszystkim serdeczne podziękowanie za udział w tegorocznej edycji i zapraszają za rok do kolejnych zmagań z trudną sztuką ortografii.

Justyna Żelazna

Nasze projekty

Realizowane projekty

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie