Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio dodane artykuły na naszej stronie

  • 1
  • 2
  • 3

Rekolekcje wielkopostne 2020

Zgodnie z pisemnym wnioskiem Proboszcza Parafii Rzymsko-Katolickiej w Dłużcu z dnia 15.11.2019 w dniach 9-11 marca 2020 roku (poniedziałek-środa) odbędą się rekolekcje wielkopostne.  

Uczniowie uczęszczający na naukę religii mają prawo do zwolnienia z zajęć szkolnych w celu odbycia trzydniowych rekolekcji wielkopostnych, jeżeli rekolekcje te stanowią praktykę danego kościoła lub innego związku wyznaniowego. Zwolnienie uczniów z zajęć szkolnych nie oznacza uzyskania przez nich dodatkowych dni wolnych od nauki. Ma jednak na celu umożliwienie im uczestniczenia w rekolekcjach wielkopostnych.

Dzień 9 marca 2020 roku (poniedziałek) jest dniem w którym dzieci i młodzież z klas od III do VIII o godz. 10:00 pojedzie dwoma autobusami do Klasztoru Karmelitów Bosych pw. św. Eliasza proroka w Czernej. Powrót planowany jest na godzinę 14:20. Opiekę w trakcie wyjazdu stanowić będą wyznaczeni nauczyciele, księża i katechetka.

W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-II mają lekcje jak w każdy poniedziałek tygodnia. Dowozy będą realizowane również według harmonogramu tego dnia. Uczniowie wyjeżdżający do Czernej mają od godziny 8:00 dwie godziny lekcyjne. Uczniowie pozostający w szkole (nie biorący udziału w wyjeździe) mają lekcje i zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zgodnie z planem w tym dniu.

W dniach 10 i 11 marca 2020 roku rekolekcje wielkopostne odbędą się w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Mikołaja w Dłużcu.
Klasy od V do VIII w godz. od 10:00 do 11:30.
Klasy od I-IV w godz. od 11:30 do 12:30.

Do kościoła uczniowie zostaną dowiezieni ze szkoły. W tych dniach lekcje przed i po rekolekcjach odbywają się zgodnie z planem. Po zakończonych rekolekcjach uczniowie powrócą do szkoły na dalsze zajęcia edukacyjne. Dowozy realizowane będą jak w każdy wtorek i środę zgodnie z harmonogramem.

Dla uczniów oddziałów przedszkolnych w dniach rekolekcji zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych mogą uczestniczyć w rekolekcjach pod opieką rodziców.

Obecność w dniach rekolekcji wielkopostnych będzie sprawdzana a nieobecności wymagają usprawiedliwienia.

Opiekę nad uczniami w tym czasie, zapewniają księża, nauczyciele katecheci i wyznaczeni nauczyciele.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nasze projekty

Realizowane projekty

Ostatnie galerie

Ważne strony

Gościmy

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie