Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„5 posiłków to mniej niż 3”- spotkanie z dietetykiem

Początek roku to doskonały czas na wprowadzenie zdrowych zmian w życiu. W związku z tym 10.01.2020 r. nasza szkoła gościła dietetyka pana Arkadiusza Kucharskiego. Uczniowie klas III- VIII uczestniczyli w prelekcji „Zdrowe odżywianie”. 

Wspólnie z dietetykiem liczyli BMI, sprawdzali, jak to wygląda na siatkach centylowych. Dowiedzieli się, ile cukru jest w popularnych produktach spożywczych, jak się zdrowo odżywiać, co powinni jeść oraz czego unikać.

Po spotkaniu z dietetykiem wszyscy wiedzą, dlaczego 5 posiłków to mniej niż 3. Warto stosować zasady zdrowego odżywiania, bo jak mówi przysłowie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Agnieszka Koryto