Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Finał Powiatowego Konkursu Historyczno-Literacko-Plastycznego po raz kolejny w naszej szkole

28 listopada 2019 po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy laureatów 3 konkursów organizowanych w tym roku z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i upamiętnienia bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem.

Swoją obecnością zaszczycili nas:

Pani Lidia Gądek – Poseł na Sejm VII i VIII kadencji
Pan Waldemar Kolanko – Sekretarz Miasta i Gminy Wolbrom reprezentujący pana Burmistrza Adama Zielnika
Pan Tomasz Bargieł – Radny powiatowy
Pani Barbara Marchajska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Chełmie
Pani Ewa Kądziołka-Przyjemska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku
Pan Robert Kozłowski – dyrektor Zespołu Szkół w Gołaczewach
Pan Waldemar Smoter – dyrektor Zespól Szkół nr 2 w Wolbromiu
oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice laureatów.

Na początku uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Pani Lida Gądek podkreślała jak ważną jest pamięć o historii i umiejętność cieszenia się wolnością. Pan Waldemar Kolanko podziękował za organizację tak ważnej inicjatywy patriotycznej, a pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz za pracę, zaangażowanie i wsparcie jakim otaczają uczniów nauczyciele i rodzice.

Kolejnym elementem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez panie: Urszulę Latacz i Renatę Opiłkę oraz wszystkich uczniów klasy VII wraz z Emilią Witek, Sebastianem Wydymusem, Filipem Dachowskim i Kacprem Marchajskim.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, a uczynili to pani Lidia Gądek, pan Waldemar Kolanko i pan Krzysztof Szczepankiewicz.

KONKURS HISTORYCZNY

Folder prezentujący przebieg kampanii wrześniowej w Polsce.

I miejsce – Kamil Ptak Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, opiekun  Renata Opiłka
II miejsce – Jakub Sosnowski Szkoła Podstawowa nr 2, opiekun  Ewa Gwóźdź
III miejsce – Adrian Serwatka Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wolbromiu, opiekun Agata Żak
Wyróżnienie:
Ewa Haberka Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wolbromiu, opiekun Agata Żak

Prezentacja multimedialna upamiętniająca przebieg kampanii wrześniowej w Polsce.

I miejsce – Igor Pawłowski Zespół-Szkolno-Przedszkolny nr1 w Wolbromiu, opiekun Anna Płowiec
II miejsce – Mateusz Spyra Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzeczu, opiekun Anna Płaszczyk
III miejsce – Angelika Kańczuga Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzeczu, opiekun Anna Płaszczyk
WYRÓŻNIENIE – Jakub Płaszczyk Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1w Wolbromiu, opiekun Anna Płowiec

KONKURS PLASTYCZNY
KATEGORIA WIEKOWA  IV-VI
TEMAT: Wojna widziana oczami dziecka.

I miejsce – Kacper Marchajski Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Agata Piwowarczyk
II miejsce – Kacper Gamrat Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Agata Piwowarczyk
III miejsce – Zofia Trepka Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Agata Piwowarczyk
Wyróżnienie – Kamil Ptak Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Agata Piwowarczyk

KATEGORIA WIEKOWA VII-VIII
TEMAT: Plakat upamiętniający 80. rocznicę wybuch II wojny światowej i bitwę pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem

I miejsce – Zofia Tracz Szkoła Podstawowa w Gołaczewach, opiekun Grażyna Dolezy
II miejsce – Wiktoria Pałka Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Anna Kaziród
III miejsce – Nadia Nocoń Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Anna Kaziród
Wyróżnienie – Zuzanna Domagała Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Anna Kaziród

KONKURS LITERACKI
KATEGORIA WIEKOWA IV-VI
Temat: Opisz miejsce w Twojej małej ojczyźnie, które na zawsze kojarzyć Ci się będzie z odzyskaniem niepodległości lub wydarzeniami związanymi z II wojną światową.

I miejsce – Amelia Szczepankiewicz - ZSP Wolbrom – opiekun Marta Serwatka
II miejsce – Aleksandra Żyła - SP Gołaczewy – opiekun Izabela Pieczyrak
III miejsce – Zuzanna Serwatka- SP nr 2 w Wolbromiu – opiekun Anna Klich
Wyróżnienie – Anita Gorgoń - ZSP w  Wolbromiu – opiekun Marta Serwatka

KATEGORIA WIEKOWA VII-VIII
Temat: Jak młodzi ludzie mogą wykorzystać fakt, że nasi przodkowie wywalczyli wolność i niepodległość? Odpowiadając na pytanie przytocz wydarzenia dotyczące  bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem oraz związane z II wojną światową.

I miejsce – Wiktoria Pałka Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Gabriela Pluta
II miejsce – Nadia Nocoń Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Gabriela Pluta
III miejsce – Aleksandra Bąchor Szkoła Podstawowa w  Dłużcu, opiekun Urszula Latacz
Wyróżnienie – Kamila Pietrzak Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Urszula Latacz

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:
Pani Poseł Lidii Gądek za ufundowanie dla laureatów pierwszych miejsc wycieczki do Warszawy, panu Burmistrzowi Adamowi Zielnikowi za ufundowanie pięknych wydawnictw albumowych dla laureatów drugich miejsc i panu dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za ufundowanie nagród dla laureatów trzecich miejsc oraz wyróżnień.

Na zakończenie uroczystości pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz zaprosił na poczęstunek przygotowany przez panie z naszej stołówki.

Organizatorki uroczystości: Urszula Latacz, Agata Piwowarczyk, Renata Opiłka, Anna Osuch dziękują szczególnie panu dyrektorowi Krzysztofowi Szczepankiewiczowi za nieocenioną pomoc, zaangażowanie, inspirację i umożliwienie nam pracy na tak wysokim poziomie.

Dziękujemy pani Marzenie Pipucie, bez pomocy której nie dalibyśmy rady a także wszystkim zaangażowanym uczniom klasy VII i VIII.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Finał Powiatowego Konkursu Historyczno-Literacko-Plastycznego po raz kolejny w naszej szkole

Urszula Latacz, Agata Piwowarczyk, Renata Opiłka, Anna Osuch