Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Galeria Gwiazd

W roku 2012 podczas wycieczki uczniów naszej szkoły do Krakowa połączonej ze zwiedzaniem stadionu WISŁY Kraków, mieliśmy okazję spotkania się z jedną z gwiazd dawnej WISŁY, wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce nożnej Adamem Musiałem. Pan Adam chętnie fotografował się z uczestnikami wycieczki i na lewo i prawo rozdawał autografy. W głowie organizatora wyjazdu zaświtał wtedy pomysł, żeby poprosić MISTRZA o napisanie dedykacji dla Zespołu Szkół w Dłużcu (co też uczynił) i tą dedykacją zapoczątkować GALERIĘ GWIAZD w naszej szkole. Potem przyszły kolejne wyjazdy na imprezy sportowe i GALERIA Zaczęła się rozrastać.

Po pewnym czasie intuicyjnie włączyli się do tej akcji nauczyciele i rodzice. Właśnie jednemu z rodziców, przyjacielowi szkoły panu Dariuszowi Szczęśniakowi zawdzięczamy kolejną dedykację. Pan Dariusz przekazał szkole dedykację od innej gwiazdy WISŁY Kraków Antoniego Szymanowskiego. Kariera sportowa Szymanowskiego jest powszechnie znana. Jest on nam szczególnie bliski bo przez pewien czas trenował z sukcesami drużynę PRZEBOJU WOLBROM.

Ostatnio do galerii dołączyli dwaj wybitni brydżyści sportowi, wielokrotni medaliści mistrzostw Europy i świata, posiadający tytuł Arcymistrza Międzynarodowego Aleksander Jezioro i Włodzimierz Wala. Gdy nauczyciel naszej szkoły pan Stanisław Osmenda podczas udziału w turnieju brydżowym o Puchar Dziekana Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH poprosił OLKA (pod taką ksywa funkcjonuje w środowisku brydżowym) o dedykację, ten słysząc, że chodzi o szkołę noszącą imię Sobieskiego ucieszył się, myśląc, że to dla jego młodszych kolegów z dawnej szkoły. Niestety na archiwalnych listach dłużeckiej szkoły nazwisko Aleksander Jezioro nie figuruje. Natomiast bez problemu znajdziemy je w annałach II-go Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Jednak mamy coś wspólnego! Postać PATRONA!!!
Stanisław Osmenda