Ułatwienia dostępu

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaczynamy rok szkolny 2019/2020 w naszej szkole

Punktualnie o godzinie 9.30 2 września w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, zebrani na sali gimnastycznej odśpiewali hymn narodowy i wysłuchali przemówienia pana dyrektora Krzysztofa Szczepankiewicza.

Gospodarz naszej szkoły powitał również gości, którzy zaszczycili swoją obecnością tak ważną uroczystość, a byli to: pani poseł Lidia Gądek, ksiądz Andrzej Michniewski, pani dyrektor MOOS Dorota Świerczek, radny pan Czesław Gbyliczek, dyrektor biura poselskiego i radny powiatowy pan Tomasz Bargieł, prezes OSP Dłużec pan Mieczysław Piputa.

Zaproszeni goście złożyli uczniom, ich rodzicom, dyrekcji i gronu pedagogicznemu najlepsze życzenia na nowy rok szkolny.

Następnie uczniowie: Eryk Banyś, Kacper Marchajski, Wiktoria Latacz, Emilia Witek, Filip Dachowski, Karolina Żurek i Magdalena Szczęśniak zaprezentowali przygotowany wspólnie z panią Urszulą Latacz program artystyczny. Upamiętniał on tragiczne wydarzenia sprzed osiemdziesięciu lat oraz zawierał życzenia wszelkiej pomyślności dla całej społeczności szkolnej.

Kolejnym elementem uroczystości było zapoznanie uczniów z ich wychowawcami, a będą to:
oddział przedszkolny 3-4 latki mgr Izabela Ławik
oddział przedszkolny 5-6 latki mgr Lidia Komperda
klasa 1 mgr Anna Osmęda
klasa 2 mgr Justyna Żelazna
klasa 3 mgr Agata Piwowarczyk
klasa 4 mgr inż. Anna Świerczek-Mól
klasa 5 mgr Agnieszka Koryto
klasa 6 mgr Jerzy Zyguła
klasa 7 mgr Renata Opiłka
klasa 8 mgr Urszula Latacz.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na pierwszą w tym roku lekcję wychowawczą, na której omówiono zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Oby ten rok był pełen pasji, uśmiechu, sukcesów, spełnionych marzeń. Powodzenia.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Urszula Latacz