Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Niezwykła przygoda - #Superkoderzy w naszej szkole

Od  października do maja trzynastu uczniów i uczennic naszej szkoły z klasy piątej i szóstej brało udział w ogólnopolskim programie Fundacji Orange #Superkoderzy.  To program, którego kluczowym elementem jest nauka programowania i mechatroniki. Adresowany  do uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu nasi młodzi adepci świata nowych technologii uczyli się programowania i podstaw robotyki na zajęciach dodatkowych prowadzonych przez pana Jerzego Zygułę. Rozwijali także kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole.

Nasza grupa realizowała ścieżkę Majsterkowicze 2.0. Dzięki wybraniu tej ścieżki pozyskaliśmy 5 zestawów do samodzielnego montażu Lofi Robot. Otrzymaliśmy też gadżety: koszulki z logo Superkoderów, smycze, notesy i długopisy.

Początkowe zajęcia poświęcone były na programowaniu w środowisku Scratch.

Po tym wstępie nasi uczniowie przystąpili do poznania zestawu Lofi Robot. Wykorzystując poszczególne elementy konstrukcyjne zbudowali robota jeżdżącego, podążającego za światłem i malującego. Mogli realizować się w roli majsterkowiczów, analizując schematy techniczne i w praktyce wykorzystywać wiedzę teoretyczną. Poznanie nowych zagadnień odbywało się  przy wspaniałej zabawie.

Po zajęciach typowo konstrukcyjnych uczniowie przystępowali do programowania robotów korzystając z aplikacji LofiBlock. Nauczyli się sterować robotami, testowali różne czujniki m.in. światła i odległości. Nauka poprzez zabawę okazała się świetnym rozwiązaniem. Młodzi „robotofani”  współpracowali ze sobą i dzielili się pomysłami, a kolejne zajęcia mijały przyjemnie i twórczo.

Wszystkie nasze działania i bogaty serwis zdjęciowy można znaleźć pod adresem:

https://szkoly.superkoderzy.pl/sc-dluzec/

Dzięki pozyskaniu zestawów Lofi Robot kolejna grupa uczniów w przyszłym roku zmierzy się zagadnieniami programowania i podstaw robotyki.

Zapraszamy do Galerii zdjęć ->  Niezwykła przygoda - #Superkoderzy w naszej szkole

Jerzy Zyguła