Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wicie 2019 - nasi uczniowie na Zielonej Szkole

1 czerwca… akurat w Dniu Dziecka 33 uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu wyruszyło w podróż życia nad morze, do miejscowości Wicie pod opieką pań: Agnieszki Koryto, Urszuli Latacz i Barbary Rolki.

Zielona Szkoła trwała 11 dni. W tym czasie zintegrowaliśmy się, poznaliśmy ciekawe miejsca,  zawody, zyskaliśmy piękną opaleniznę oraz świetnie się bawiliśmy.

Na początku przywitaliśmy się z morzem i kamienistą plażą. Następnego dnia wyruszyliśmy w podróż do Darłówka, skąd popłynęliśmy tramwajem wodnym do Darłowa. Mogliśmy poznać historię książąt pomorskich, odwiedzić salę tortur. Kolejnym  punktem zwiedzania był stary, gotycki kościół, w którym znajdowały się sarkofagi ze szczątkami książąt pomorskich.

W kolejnych dniach odwiedziliśmy Aquapark w Jarosławcu, gdzie szaleństwom wodnym nie było końca. Mogliśmy również poznać ciekawy zawód rybaka, o którym opowiedział nam pan Leszek pływający na jednostce DAR-14. Dowiedzieliśmy się jakie ryby są poławiane w Morzu Bałtyckim, jak groźne potrafi być morze i ile radości daje praca w tym miejscu.

Po tej pouczającej lekcji udaliśmy się do Muzeum Bursztynu, gdzie poznaliśmy historię Morza Bałtyckiego, sposoby poławiania bursztynu, jego rodzaje, ceny…

Ostatnim punktem programu była wizyta na klifie oraz spotkanie przy latarni morskiej w Jarosławcu.

Na tym nie zakończyły się nasze wycieczki. W sobotę udaliśmy się do Trójmiasta. Najpierw Gdynia, spacer po wybrzeżu, na którym zacumowały: Dar Pomorza, okręty szkoleniowe oraz ORP Błyskawica. Potem 45 minutowy rejs statkiem do Sopotu, spacer po molo, ulicą Monte Casino (słynnym Monciakiem), spróbowanie wody solankowej oraz wizyta w Krzywym Domku. Krótka podróż do Gdańska, podczas której zobaczyliśmy Stocznię Gdańską i pomnik stoczniowca, pozwoliła nam  zregenerować się i z zainteresowaniem podziwialiśmy zabytki tego starego miasta:  stare bramy, żuraw, największy kościół ceglany w Europie, Dwór Artusa, zabytkowe kamienice, ratusz, fontanny a w szczególności najsłynniejszą Fontannę Neptuna.

W tak zwanym międzyczasie nasi uczniowie uczestniczyli w dyskotekach, animacjach, ognisku, grach sportowych, nawiązywali nowe znajomości i spędzali czas na plaży. Dodatkową atrakcją było podziwianie niepowtarzalnych wschodów i zachodów słońca.

Naładowani pozytywną energią wróciliśmy do domów i do szkoły, przechowując na długo pamiątki i gorące wspomnienia z Zielonej Szkoły.

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> Zielona szkoła

Agnieszka Koryto
Barbara Rolka
Urszula Latacz