Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyniki Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezja Juliana Kornhausera i Wisławy Szymborskiej

29 maja 2019 w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyła się trzecia edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja Juliana Kornhausera i Wisławy Szymborskiej”, którą uroczyście otworzył pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz.

Jury w składzie: pani Katarzyna Barczyk-Łyczak - przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom, pani Agata Pabian - przedstawiciel Miejskiej Biblioteki w Wolbromiu i pani Anna Osuch – nauczyciel - bibliotekarz oceniało recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych.

Po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców, a są to w kategorii wiekowej klasy IV-VI:

I miejsce Kacper Marchajski, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Anna Osmęda
II miejsce Anna Bernaś, Szkoła Podstawowa w Chełmie, opiekun pani Jolanta Pałka
II miejsce Zofia Pasich, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Katarzyna Pacia
III miejsce Aleksandra Strzałka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Gabriela Pluta
III miejsce Kamil Płowiec, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Anna Klich

Wyróżnienia:
Karolina Żurek, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Urszula Latacz
Oliwia Ambrożkiewicz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich, opiekun pani Anna Osmęda
Julia Duch, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich, opiekun pani Anna Osmęda

W kategorii wiekowej klasy VII-III gimnazjum:
I miejsce Natalia Rolka, Szkoła Podstawowa w Chełmie, opiekun pani Jolanta Pałka
I miejsce Zofia Kwiatkowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Katarzyna Pacia
II miejsce Natalia Kuś, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Katarzyna Pacia
III miejsce Nikola Świerczek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich, opiekun pani Anna Osmęda
III miejsce Krzysztof Mąkol, Szkoła Podstawowa w Chełmie, opiekun pani Jolanta Pałka

Wyróżnienia:
Karolina Mąkol, Szkoła Podstawowa w Gołaczewach, opiekun pani Izabela Pieczyrak
Filip Ciempka, Szkoła Podstawowa w Gołaczewach, opiekun pani Izabela Pieczyrak
Alicja Kozieł, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie, opiekun pani Katarzyna Pacia
Natalia Makowska, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Urszula Latacz

W czasie przerw uczestnicy konkursu i ich opiekunowie mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez zaprzyjaźnionych rodziców oraz z napojów ufundowanych prze firmę:
COM-4 YOU - Pandel Mirosław. Sponsorom serdecznie dziękujemy!!!

Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród i spotkanie z panem Jakubem Kornhauserem, które odbędzie się 17 czerwca o godzinie 14.00 w Domu Kultury w Wolbromiu.

Urszula Latacz