Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mali Mistrzowie Matematyki Szkoły Podstawowej w Dłużcu wybrani!

4 kwietnia 2019 r. przeprowadzony został etap szkolny XVI edycji międzyszkolnego konkursu matematycznego pt. „Mały Mistrz Matematyki”. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta przy Zespole Szkół w Gołaczewach. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas I-III. Cel konkursu to wyłonienie uczniów którzy:

• potrafią prawidłowo wykonywać obliczenia liczbowe,
• dostrzegają i potrafią stosować zasady i prawidłowości matematyczne,
• wykazują się umiejętnością logicznego myślenia i wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów matematycznych.

W konkursie udział wzięło 8 uczniów z klasy I, 9 uczniów z klasy II i 14 uczniów z klasy III.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji szkolnych wyłonionych zostało po dwóch uczniów
z każdej z klas, którzy zgodnie z regulaminem będą reprezentowali naszą szkołę w etapie międzyszkolnym.

Laureatami etapu szkolnego są:

Klasa I
Julia Grojec
Maja Cebo

Klasa II
Maksymilian Borowiec
Jakub Komperda

Klasa III
Amelia Madej
Maja Nowak

Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Agata Piwowarczyk