Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gminne eliminacje XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”

Dnia 7 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyły się gminne eliminacje XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas III oraz 2 uczniów z klas II z  terenu Miasta i Gminy Wolbrom. Byli to uczniowie z:
• Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (Lena Tujko, Karol Strzałka, Michalina Gajowiec),
• Zespołu Szkół nr 2 w Wolbromiu (Karol Marszałek, Michał Szczepankiewicz, Anita Barczyk)
• Szkoły Podstawowej w Zarzeczu (Aleksander Banyś, Jakub Pasich, Samuel Mistur)
• Zespołu Szkół w Gołaczewach (Barbara Jałowiec, Maya Kozłowska, Wiktoria Gumułka)
• Szkoły Podstawowej w Dłużcu (Maja Nowak, Amelia Madej, Kacper Gamrat)

Konkurs rozpoczął Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu Krzysztof Szczepankiewicz od powitania uczestników, nauczycieli, rodziców i opiekunów oraz komisji konkursowej. Zaznaczył, że eliminacje gminne już po raz trzynasty odbywają się w murach naszej szkoły oraz podkreślił, jak ważną rolę odgrywa ortografia w życiu codziennym każdego człowieka. Stwierdził również, że po eliminacjach szkolnych do etapu gminnego zostali wytypowani najlepsi z poszczególnych szkół. Na zakończenie wszystkim uczestnikom życzył powodzenia w konkursowych zmaganiach.

Po części oficjalnej uczestnicy przystąpili do pisania dyktanda, następnie rozwiązywali mistrzowski tor przeszkód składający się z sześciu zadań oraz dwóch zadań dodatkowych, które rozstrzygały w momencie uzyskania tej samej ilości punktów. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy z zakresu ortografii i gramatyki, o czym świadczą uzyskane przez nich wyniki.

Po zakończeniu konkursu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale za wkład jaki włożyli w przygotowania do eliminacji. Nie zabrakło również zdjęć i słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników i opiekunów.

Prace oceniała komisja w składzie: Barbara Kocioł, Renata Chmielarz, Zdzisława Posełek, Marta Moas, Anna Osmęda oraz przewodnicząca Anna Nawrot. Zgodnie z regulaminem prace uczestników, którzy osiągnęli nie mniej niż 60% punktów możliwych do zdobycia przekazano do Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. Byli to wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie.

Po weryfikacji prac przez komisję powiatową zostaną ogłoszone wyniki, na które uczestnicy czekają zapewne z niecierpliwością.

Dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób wydarzenie to miało wyjątkowy charakter. Podziękowania kierujemy do:
• Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom - Pana Adama Zielnika,
• Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Dłużcu,
• Rodziców, którzy włączyli się do pomocy w organizacji,
• Pracowników kuchni w Szkole Podstawowej w Dłużcu.

Anna Nawrot
Anna Osmęda