Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

5. finał Konkursu literacko-plastyczno-historycznego upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rocznicę bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem

Już po raz piąty w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego zorganizowano Konkurs literacko-plastyczno-historyczny tym razem upamiętniający 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rocznicę bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem.

Podobnie jak w latach ubiegłych honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: inicjatorka konkursu, Poseł na Sejm RP pani Lidia Gądek, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik, Wójt Gminy Klucze pan Norbert Bień oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz.

W tym roku jednak ilość prac przerosła wszelkie wyobrażenia organizatorów, bowiem wzięli w nim udział uczniowie aż 16 szkół z powiatu olkuskiego. Jury z składzie: Jerzy Nagawiecki, Wojciech Szota, Renata Opiłka, Anna Osuch, Agata Piwowarczyk, Urszula Latacz, zapoznało się z niemal 150 pracami uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Po trudnych obradach ustalono wyniki konkursów, a nagrodzonych wraz opiekunami i dyrektorami szkół zaproszono na uroczysty finał 27 listopada 2018 roku.

Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście:
Poseł na Sejm RP pani Lidia Gądek

Burmistrz Miasta i Gminy pan Adam Zielnik

Pani Bożena Konieczna - społeczny doradca Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom

Ksiądz Andrzej Michniewski

Ksiądz Jacek Kawala

Pan Marcin Grzanka - Radny Rady Miasta i Gminy Wolbrom

Pan Czesław Gbyliczek - Radny Rady Miasta i Gminy i sołtys wsi Strzegowa

Pan Tomasz Bargieł - Radny powiatowy i dyrektor biura poselskiego pani poseł Lidii Gądek

Pan Wojciech Szota - redaktor „Wieści Wolbromskich”

Pan Mieczysław Piputa - prezes OSP Dłużec

Pani Zofia Duch - sołtys wsi Kąpiele Wielkie

Pan Marian Barczyk - sołtys wsi Dłużec

Dyrektorzy szkół, których uczniowie wzięli udział w konkursie.

Finał rozpoczął się piosenką z filmu „Miasto 44” w wykonaniu Nikoli Tabor oraz patriotyczną pantomimą w wykonaniu uczniów klasy III a, przygotowaną przez panie: Anetę Osmędę, Renatę Opiłkę i Urszulę Latacz. Następnie Pani Poseł Lidia Gądek, Pan Burmistrz Adam Zielnik i Pan Dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz wręczyli laureatom konkursów nagrody rzeczowe, które zostały przez nich ufundowane. Szczególną nagrodą dla laureatów pierwszych miejsc było zaproszenie do Sejmu RP wystosowane przez panią poseł.

Oto wyniki poszczególnych konkursów:

Konkurs historyczny
Kategoria wiekowa klasy IV-VI
Folder dotyczący wybranego powstania

I miejsce  Jakub Sosnowski, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Ewa Gwóźdź
II miejsce Magdalena Barczyk, Szkoła Podstawowa w Kwaśniowie Dolnym, opiekun Katarzyna Kula
II miejsce Zofia Gamrat, Szkoła Podstawowa w Gołaczewach, opiekun Danuta Pasich
III miejsce Amelia Pasich, Szkoła Podstawowa w Zarzeczu, opiekun Beata Szczepankiewicz
III miejsce Nela Szot, Szkoła Podstawowa w Gołaczewach, opiekun Danuta Pasich
Wyróżnienie Bartosz Pielka, Szkoła Podstawowa w Zarzeczu, opiekun Beata Szczepankiewicz
Wyróżnienie Julia Roś, Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu, opiekun Katarzyna Lato

Kategoria wiekowa VII, VIII - klasy gimnazjalne
Prezentacja multimedialna dotycząca wybranego powstania

I miejsce Aleksander Pałka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Ewa Gwóźdź
I miejsce Natalia Makowska, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Renata Opiłka
II miejsce Magdalena Kiwior, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Renata Opiłka
II miejsce Gabriela Gamrat, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Renata Opiłka
III miejsce Julia Cios, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Ewa Gwóźdź
III miejsce Gabriela Glanowska, Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Wolbromiu, opiekun Anna Płowiec
Wyróżnienie Igor Pawłowski, Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Wolbromiu, opiekun Anna Płowiec
Wyróżnienie Paweł Wdowik, Szkoła Podstawowa w Kwaśniowie Dolnym, opiekun Katarzyna Kula
Wyróżnienie Bartosz Wróbel, Szkoła Podstawowa w Zarzeczu, opiekun Anna Płaszczyk

Konkurs plastyczny
Zadaniem uczestnika konkursu w kategorii  (uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych) jest przygotowanie ilustracji do pamiętnika żołnierza, uczestnika powstania…

I miejsce – Kacper Marchajski, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Agata Piwowarczyk
II miejsce – Aleksandra Ciepał, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Anna Kaziród
II miejsce – Zofia Tracz, Szkoła Podstawowa w Gołaczewach, opiekun Grażyna Dolezy
III miejsce – Aleksandra Strzałka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Anna Kaziród
III miejsce - Antoni Czubajewski , Szkoła Podstawowa w Chechle,
opiekun Monika Zalewska
Wyróżnienie:
Kamil Ptak , Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Agata Piwowarczyk
Jakub Sosnowski, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu,  opiekun Anna Kaziród

Kategoria wiekowa uczniowie klas VII, VIII i gimnazjum
Zadaniem uczestnika konkursu (uczniowie klasy VII, VIII i III gimnazjum) jest przygotowanie plakatu upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

I miejsce – Magdalena Kiwior, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Agata Piwowarczyk
II miejsce – Weronika Żaczkowska,  Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Agata Piwowarczyk
II miejsce –Sandra Palacz , Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Agata Piwowarczyk
III miejsce – Ewa Konieczna,  Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Agata Piwowarczyk
III miejsce – Angelika Nowak,  Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Agata Piwowarczyk
Wyróżnienie:
Kacper Gorgoń,  Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Agata Piwowarczyk
Zuzanna Rams,  Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Agata Piwowarczyk

Konkurs literacki
Temat pracy literackiej dla uczniów szkoły podstawowej IV-VI:
Napisz list do kolegi/ koleżanki, w którym opiszesz ciekawe miejsce mające związek z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i, które odwiedziłeś.

I miejsce Antoni Korusiewicz, Szkoła Podstawowa w Kluczach, opiekun Anna Barczyk
II miejsce Wiktoria Pałka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Gabriela Pluta
II miejsce Nadia Nocoń, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Gabriela Pluta
III miejsce Zuzanna Serwatka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun Anna Klich
III miejsce Klaudia Nowak, Szkoła Podstawowa w Kosmolowie, opiekun Beata Cyra- Szczurowska
Wyróżnienie Anna Wdowik, Szkoła Podstawowa w Kwaśniowie Dolnym, opiekun Katarzyna Kula
Wyróżnienie Mateusz Kwaśniewski, Szkoła Podstawowa w Kluczach, opiekun Iwona Boruń
Wyróżnienie Kacper Marchajski, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Anna Osmęda

Temat pracy literackiej dla uczniów klasy VII, VIII i gimnazjum:
Które wydarzenie z historii Polski,  przyczyniające się do odzyskania przez nią niepodległości, jest dla Ciebie najważniejsze. Odpowiedź uzasadnij.

I miejsce Natalia Makowska, Szkoła Podstawowa w Dłużcu opiekun Urszula Latacz
II miejsce Alicja Grzanka, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Bydlinie, opiekun Marzena Wojtacha
II miejsce Igor Kołodziej, Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Wolbromiu, opiekun Marta Serwatka
III miejsce Hanna Myszewska, Szkoła Podstawowa w Kluczach, opiekun Iwona Boruń
III miejsce Angelika Nowak, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Urszula Latacz
Wyróżnienie Magdalena Kiwior, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun Urszula Latacz
Wyróżnienie Patryk Pałka, Szkoła Podstawowa w Gołaczewach opiekun Izabela Pieczyrak

Specjalne podziękowanie w formie kwiatów i statuetek dla osób, które objęły po raz kolejny patronatem nasze działania, przekazali uczniowie w imieniu swoim i Rady Rodziców działającej w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu.

Po części oficjalnej goście i laureaci zostali zaproszeni na poczęstunek ufundowany przez dyrektora szkoły pana Krzysztofa Szczepankiewicza, a przygotowany przez panie ze szkolnej stołówki: Wioletę Ogonek, Edytę Madej i Lucynę Haberkę.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla osób, które objęły honorowym patronatem nasze konkursy oraz ufundowały cenne nagrody, a byli to:

Poseł na Sejm RP pani Lidia Gądek
Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik
Wójt Gminy Klucze pan Norbert Bień
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz
Pracownia Druku i Reklamy EPROM Service Artur Pasich
Mirosław i Wioletta Pandel
 
Szczególne podziękowania kierujemy do pani Agnieszki Chaberki - pracownika Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom za przygotowanie dyplomów dla laureatów, opiekunów i wszystkich uczestników konkursu.
Organizacja takiego przedsięwzięcia każdego roku pokazuje jak dobry zespół nauczycieli pracuje w naszej szkole oraz na jak duże wsparcie Dyrektora Pana Krzysztofa Szczepankiewicza możemy liczyć - dziękujemy!!!

Gratulujemy laureatom i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursów.

Organizatorki:
Urszula Latacz
Renata Opiłka
Agata Piwowarczyk
Anna Osuch

Zapraszamy do Galerii zdjęć -> 5. finał Konkursu literacko-plastyczno-historycznego upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rocznicę bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem