Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Jesteśmy prawdziwymi przedszkolakami”

31  października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektora szkoły Krzysztofa Szczepankiewicza, który przejętym maluszkom życzył, by każdy dzień spędzony w przedszkolu wypełniony był radością i zabawą.

Następnie zebrani na sali goście mogli podziwiać program artystyczny, przygotowany przez wychowawcę grupy Aleksandrę Gromadowską. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły specjalnie na tę okazję przygotowany układ taneczny.  Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie  przyrzeczenia, którego maluszki zobowiązały się przestrzegać. Aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor. Dzieci z powagą oczekiwały na wypowiedzenie znaczących słów: „Pasuję Cię na przedszkolaka”. Na zakończenie otrzymały dyplomy i słodkie upominki.

Dla dzieci i ich rodziców był to niezapomniany dzień, pełen emocji oraz miłych wrażeń.

Aleksandra Gromadowska
Anna Osmęda